MiG-9 (I-300-1), 1/72, Skarabei

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

MiG-9 (I-300-1), 1/72, Skarabei

Postprzez lejgo_inc » niedziela, 12 lipca 2009, 22:40

Po czterech miesiącach dłubania, nie non-stop naturalnie - wreszcie wymęczony finisz.

Dla tych którym nie chce się przebijać przez przydługawy wątek warsztatowy krótki opis:
Model firmy Skarabei, mnóstwo nadlewek, niespasowany, nie leżący w planach, z daleka pi-razy-drzwi przypominający MiGa-9. Podstawowe wady to proporcje kadłuba, skrzydeł, kształt kabiny pilota, obrys belki ogonowej; brak detali kabiny, w ogóle ubogie detale, chyba też koła podwozia głównego są złe, ale.... Wad geometrycznych nie poprawiałem. Prościej byłoby chyba zrobić wszystko od podstaw. Zużyłem około 500t szpachlówki na spasowanie elementów. Wypukłe linie przerysowałem, dorobiłem od podstaw kabinę pilota.
Malowany pędzelkiem, bo do aerografu mam ~1500km (a do wprawy w posługiwaniu się nim - jakieś 50 modeli).

Odtwarzany egzemplarz to pierwszy prototyp I-300-1. Ten samolot wylatał wszystkiego 6h zanim zaliczył glebę. Różnił się od dalszych MiGów-9 statecznikiem pionowym bez grzebienia i miał ładną wstęgę namalowaną na dziobie.
Model na zdjęciach jest niekompletny o rurkę pitota (przybędzie na prawym skrzydle, ale zorientowałem się że jej nie ma jak już było po sesji foto) oraz o logotyp OKB MiG na wstędze na lewej burcie (cały czas szukam kalkomanii, jak nie znajde, to po przyjezdzie na stałe do Wrocka sobie wydrukuje).
A teraz już fotki, i czekam na mięso z Waszej strony :)

[sesja na tarasie, przy świetle dziennym, to zielone to mech]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[a teraz już na regulaminowym białym tle]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

modele polskich samolotów

Re: MiG-9 (I-300-1), 1/72, Skarabei

Postprzez Leszek Szopieray » niedziela, 12 lipca 2009, 23:05

Mnie się podoba wykonanie, lubię takie COŚ z niczego. Co następne?
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 23:55
Lokalizacja: Poznań

Re: MiG-9 (I-300-1), 1/72, Skarabei

Postprzez erkamo » niedziela, 12 lipca 2009, 23:40

Straszliwa pokraka :lol:
Ale przez to ciekawa, bo takie wynalazki rzadko pojawiają się na forum.
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: MiG-9 (I-300-1), 1/72, Skarabei

Postprzez spiton » niedziela, 12 lipca 2009, 23:45

Fajna kabinka, a samolot fajnie by wyglądał od spodu, i od tyłu.
Pozdrawiam
PS. linie podziału świetnie Ci wyszły !!!!!!
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: MiG-9 (I-300-1), 1/72, Skarabei

Postprzez donalyah00 » poniedziałek, 13 lipca 2009, 10:55

WOW! Omszałe fotki 3 i 6 zdecydowanie dają radę! :shock:
Powtórzę się, ale bardzo podoba mi się wnętrze kabiny, zwłaszcza, że jest zrobione od zera. Uszczelka jest git! – z czego powstała? Podoba mi się też linka anteny z izolatorem, ażur lufy górnego działka oraz zróżnicowane kolory paneli poszycia. Niestety trochę widać pędzel na szarym kolorze, ale to tak tylko półgębkiem bo sam nawet bym się za pędzelkowanie na szaro nie brał... Dobrze, że Pan Aerograf posmakuje trochę moskiewskiej atmosfery. ;o)
Pomyślałbym jeszcze nad poprawieniem geometrii kół głównego podwozia - trochę widać przesunięcie do przodu spłaszczenia opon. Ogólnie jednak - Coś z niczego! Gratulacje!
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: MiG-9 (I-300-1), 1/72, Skarabei

Postprzez lejgo_inc » poniedziałek, 13 lipca 2009, 12:33

Uszczelka jest z wyciągniętej ramki wlewowej, ramka była na tyle miękka że elegancko poddawała się kształtowaniu i klejeniu fragment po fragmencie. Z oponami masz rację - muszę spróbować tego patentu który pokazał Wojtek przy spłaszczaniu opon dzbankowi.
Co następne? Najpierw skończę alfe i kilo, potem zerknę co leży pod biurkiem. Chciałbym tym razem coś składalnego dla odmiany. Raczej będzie ze śmigiełkiem, ale nie kręcącym się (sory Mac Eyka, niestety to znów nie będzie prawdziwe modelarstwo... ;).
Ostatnio edytowano poniedziałek, 13 lipca 2009, 15:27 przez lejgo_inc, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: MiG-9 (I-300-1), 1/72, Skarabei

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 13 lipca 2009, 13:13

Da! Eto krużjewaja rabota ;o)
Dla mnie, w związku z najistotniejszym malowaniem (czyj samolot), same modele mogłyby być wszystkie "legoskładalne" i "niepoprawialne”, :) ale kiedy widzę model, dobry model, wykonany z produktu "modelopodobnego" :) zawsze kręcę głową z podziwem.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: MiG-9 (I-300-1), 1/72, Skarabei

Postprzez skoto » poniedziałek, 13 lipca 2009, 13:55

Włożyłeś w niego więcej pracy i serca niż wszyscy ludzie zaangażowani w projektowanie i wytworzenie tego "modelu". Pełen podziw za samozaparcie i dotarcie (mimo wszystkich wad wcześniej wytkniętych) do spektakularnego zakończenia. Ja jak tylko patrzę na kilka moich ICM-ów czekających w szafce to mi się jakoś nie chce...A to i tak I liga przy Skarabei.
Pozdrawiam Tomek
Avatar użytkownika
skoto
 
Posty: 56
Dołączył(a): poniedziałek, 7 lipca 2008, 21:41
Lokalizacja: śląsk

Re: MiG-9 (I-300-1), 1/72, Skarabei

Postprzez lejgo_inc » poniedziałek, 13 lipca 2009, 14:52

Właśnie te ICMy i Amodela mnie przerażają, są jak strachy pod łóżkiem (dosłownie, są w szufladzie pod łóżkiem). Też ich nazbierałem duże ilości, i teraz ... trzeba będzie wypić to piwo. Aaaaaaaaaaaa!!
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: MiG-9 (I-300-1), 1/72, Skarabei

Postprzez donalyah00 » poniedziałek, 13 lipca 2009, 15:01

Myślę, że po jednej, dwóch samoskładalnych tamifujgawach zatęsknisz za szpachlą i papierem ściernym... :mrgreen:
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: MiG-9 (I-300-1), 1/72, Skarabei

Postprzez Mac Eyka » poniedziałek, 13 lipca 2009, 15:22

No Leszku kolejny wspaniale wykonany model. Cierpliwie obserwowałem twój wątek warsztatowy i efekt twoich prac wzbudza prawdziwy podziw.
Model super gratuluje.
Oczywiście jak każdy posiada bardzo poważną wadę. Mianowicie nie posiada śmigiełka które mogłoby się kręcić. No ale to nie twoja wina a jedynie oryginału.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: MiG-9 (I-300-1), 1/72, Skarabei

Postprzez lejgo_inc » poniedziałek, 13 lipca 2009, 15:30

Ależ Mac - pierwszy stopień sprężarki jest jak najbardziej ruchomy, i obraca się wokól swojej osi! Nie pisałem o tym w warsztacie? No, kurczak blady - musiało mi to umknąć :)
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: MiG-9 (I-300-1), 1/72, Skarabei

Postprzez Cichociemny » poniedziałek, 13 lipca 2009, 15:44

Podoba mi się co zrobiłeś z tego zestawu. Całkiem fajna kabina zrobiona w zasadzie z niczego, czy detale wymienione wyżej przez Marka. Z niecierpliwością czekam, aż zaprezentujesz model malowany aerografem, bo nie ma co się oszukiwać- pędzlowanie trochę psuje efekt.

Sam zestaw jak widać dla ambitnych- świetne głębokie wnęki podwozia, koła jakby za małe (a na niektórych zdjęciach wyglądają jakby nie miały okrągłego kształtu, ale może to złudzenie). Ale to taki urok jak się chce zbudować model oryginalnej, niepopularnej maszyny.

lejgo_inc napisał(a):Właśnie te ICMy i Amodela mnie przerażają, są jak strachy pod łóżkiem (dosłownie, są w szufladzie pod łóżkiem). Też ich nazbierałem duże ilości, i teraz ... trzeba będzie wypić to piwo. Aaaaaaaaaaaa!!

Ja Ci się nie dziwię, taki Amodel moim zdaniem ma bardzo ciekawą tematykę. Szkoda tylko że z wykonaniem gorzej.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: MiG-9 (I-300-1), 1/72, Skarabei

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 13 lipca 2009, 17:36

Bardzo ładna paskuda :lol: . Gratulacje zwłaszcza z powodu ciężkiej orki. Kokpit wymiata !
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7964
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: piotr dmitruk i 24 gości