PZL 23B Karaś SK Model/Heller 1/72 41 ER

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

PZL 23B Karaś SK Model/Heller 1/72 41 ER

Postprzez Aurel » wtorek, 8 lipca 2014, 09:24

Kolejny model, który udało mi się ukończyć to PZL 23B Karaś ze znanego i jedynego chyba zestawu w skali 1/72.
Model wykonany z pudła, przedstawia wersję Karasia używanego w 41 Eskadrze Rozpoznawczej z Torunia, która w trakcie Wojny Obronnej podporządkowana była Armii Modlin.
Model przedstawia samolot o numerze taktycznym 6, numer seryjny 44.214.
Kalkomania użyta to Techmod, model malowany aerografem góra Pactra Polish Khaki I - A67, dół Agama P5P
Model nie posiada zabrudzeń, został skończony w roku 2010, jako kolejny - piąty model z mojej odsłony września 1939 - uczę się na naszych samolotach powrotu do modelarstwa, potem z czasem przyszedł czas na inne konstrukcje, ale jakoś tak zaczynam od najwcześniejszych lat wojennych :)
Model lakierowany Vallejo Air połysk, potem po kalkach półmat. Kalki nałożone z użyciem płynów zmiękczających Agama.
Myślę, że nie ustrzegłem się błędów, ale to takie moje początki po dłuższym niebycie w modelarskim świecie ;) Dlatego proszę o wyrozumiałość.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Tomek
Na warsztacie Fokker F.VII 3M Valom 1/72 - 30%
Heinkel He-51A ICM 1/72 - 20%
Kawasaki Ki-10 ICM 1/72 - 25%
Arado Ar-76 RS Models 1/72 - 25%
Avatar użytkownika
Aurel
 
Posty: 49
Dołączył(a): piątek, 7 sierpnia 2009, 20:41
Lokalizacja: Poznań

Reklama

Re: PZL 23B Karaś SK Model/Heller 1/72 41 ER

Postprzez GUDMUNDUR » wtorek, 8 lipca 2014, 11:58

Model powyższy jest jeszcze w sprzedaży , czy masz go z zapasów starych ?
Fajne godło ma ten Karaś :) .
Avatar użytkownika
GUDMUNDUR
 
Posty: 1209
Dołączył(a): poniedziałek, 5 maja 2014, 23:59
Lokalizacja: za siedmioma pędzelkami ...

Re: PZL 23B Karaś SK Model/Heller 1/72 41 ER

Postprzez Aurel » czwartek, 10 lipca 2014, 14:02

Hej, samego Karasia skończyłem bodajże w 2010 roku. Potem był jakiś czas nieosiągalny, następnie pojawił się ponownie. Nie wiem jak obecnie z jego dostępnością. Kalki kupiłem dodatkowo aby zmienić proponowaną przez producenta wersję.
Pozdrawiam
Tomek
Na warsztacie Fokker F.VII 3M Valom 1/72 - 30%
Heinkel He-51A ICM 1/72 - 20%
Kawasaki Ki-10 ICM 1/72 - 25%
Arado Ar-76 RS Models 1/72 - 25%
Avatar użytkownika
Aurel
 
Posty: 49
Dołączył(a): piątek, 7 sierpnia 2009, 20:41
Lokalizacja: Poznań

Re: PZL 23B Karaś SK Model/Heller 1/72 41 ER

Postprzez Voltan » czwartek, 10 lipca 2014, 18:32

Taki trochę "Vintage". Czysto sklejony i pomalowany, wypukłe linie podziału i brak śladów eksploatacji.
Jak na taką konwencję to wygląda całkiem nieźle.

Ciekawe czy Azur wypuści kiedyś Karasia. Byłoby super. Z Hellerowskiego zestawu dobry model można zrobić, z pomocą Parta, ale jest to bardzo pracochłonne.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: PZL 23B Karaś SK Model/Heller 1/72 41 ER

Postprzez Marcin_Matejko » czwartek, 10 lipca 2014, 20:21

Ciekawe czy Azur wypuści kiedyś Karasia


Lepiej niech nie wypuszcza, bo jeszcze zrobi jak jedenastkę :lol:
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1335
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 21:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: PZL 23B Karaś SK Model/Heller 1/72 41 ER

Postprzez radoslaw6363 » czwartek, 10 lipca 2014, 22:20

Marcin_Matejko napisał(a):
Ciekawe czy Azur wypuści kiedyś Karasia


Lepiej niech nie wypuszcza, bo jeszcze zrobi jak jedenastkę :lol:

W odpowiedzi klasyk czyli Krzysztof Kononowicz
Cyt,, żeby nie było bandyctwa, żeby nie było złodziejstwa, żeby nie było niczego''.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: PZL 23B Karaś SK Model/Heller 1/72 41 ER

Postprzez Jaro_Su » niedziela, 13 lipca 2014, 12:26

Wypukłe - bo tak montowano....

Nie wszystko co na modelu ma być "wklęsłe" aby oddać rzeczywistość... czasem to po prostu jedyne możliwe uproszczenie, ale rzeczywistość jest bardziej bogata...

:)
Avatar użytkownika
Jaro_Su
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 5 sierpnia 2010, 07:51

Re: PZL 23B Karaś SK Model/Heller 1/72 41 ER

Postprzez Sherman » niedziela, 13 lipca 2014, 16:30

Jaro_Su napisał(a):Wypukłe - bo tak montowano....

Specjalistą od samolotów nie jestem, ale czy on czasem nie miał łączenia blach na zakładkę? Jeśli tak to linia wypukła tego nijak nie imituje ;o)
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 21:05

Re: PZL 23B Karaś SK Model/Heller 1/72 41 ER

Postprzez Voltan » niedziela, 13 lipca 2014, 18:29

Jaro_Su napisał(a):Wypukłe - bo tak montowano....

Nie wszystko co na modelu ma być "wklęsłe" aby oddać rzeczywistość... czasem to po prostu jedyne możliwe uproszczenie, ale rzeczywistość jest bardziej bogata...

:)


Możliwe, że bliższe rzeczywistości byłoby pozbycie się tych linii i nie rycie na nowo. W nowoczesnych zestawach utarło się, że wszystkie linie są wklęsłe, co czasem daje efekty karykaturalne (niektóre zestawy Airfixa). Lub w modelach niemieckich samolotów z końca wojny, gdzie linie podziału są wklęsłe, a nie powinno ich być widać, ponieważ były szpachlowane.
Linia łączenia blach poszycia, po przeliczeniu na skalę 1/72 w zasadzie byłaby praktycznie niewidoczna (poza liniami łączenia pokryw, demontowanych osłon itp.). Pozostawienie jednak w modelu takich wypukłych linii jest znacznie odleglejsze od rzeczywistości niż przyjęty powszechnie kanon wklęsłych linii. Wypukłość o wysokości 0,3 mm po pomnożeniu przez skalę, dawałaby w rzeczywistości 21,6 mm!

Autor tego modelu nie ingerował w zestaw pod tym kątem, stąd moja uwaga.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 19:37
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości