[Trójprzymierze]-Fokker.E II Wingnut Wing 1:32 - Adam

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

[Trójprzymierze]-Fokker.E II Wingnut Wing 1:32 - Adam

Postprzez Adam » sobota, 19 lipca 2014, 13:43

Model skończony. :mrgreen:
Warsztat był tutaj: viewtopic.php?f=561&t=62941
Może ten model powinien, choćby ze względu na jego producenta, mieć lepszą galerię, ale cały czas był robiony pod presją czasu. :-/
Dużo czasu poświęcałem wnuczce tak aby ulżyć ciężarnej synowej, po porodzie opieka nad dwójeczką wnucząt. :mrgreen:
Wyjazdy delegacyjne wysypały się jak nigdy no i remont mieszkania i przeprowadzka, do tej pory jest bałagan w całym domu i dopiero teraz planuję zabrać się za budowę warsztatu na nowym miejscu.
Pomimo tych przeciwności udało mi się zrobić model na Fiestę. (dostałem dyspensę od żony od robót porządkowych po przeprowadzce)
Czekało mnie jeszcze zrobienie zdjęć do galerii i tu pojawiła się następna presja czasu.
Model dostał propozycję wzięcia udziału na wystawie z okazji 100- lecia wybuchu Wielkiej Wojny w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie moim zdaniem takiej propozycji się nie odmawia i wczoraj wylądował w muzeum na jeden rok.
Ponieważ w mieszkaniu nie było szans na zrobienie w miarę porządnych zdjęć to postanowiłem się wynieść na balkon o tu. :-/

Obrazek


Jak widać pola manewru nie za wiele :-/ a i karton robiący za tło został pognieciony w czasie przeprowadzki :(
Sesja została brutalnie przerwana przez bardzo silny wiatr, taki jak to jest przed burzą, a potem to już zabrakło czasu. :P
Model już po otwarciu pudełka zapiera dech, widać dużo pięknych części, wspaniałą instrukcję, piękne kalki, trochę przeraża wielkość, ale z wyjątkiem jednego napisu, który zamazałem błotem i krzyża na sterze kierunku. Reszta pięknie się położyła.
Co do tego pechowego krzyża to tak się pozwijał, że musiałem go wyrzucić. Myślę że zadziałała tu presja czasowa, chciałem koniecznie skończyć kładzenie kalek. W internecie podejrzałem jak białe tło steru kierunku zostało pozdzierane metodą na lakier do włosów, wyglądało to wspaniale. Też zrobiłem coś takiego, może nie tak ładnie, ale mogło jakoś ujść. No i wtedy ten nieszczęsny krzyż tak się pozawijał, że musiałem go wyrzucić, normalnie zrobiłbym maskę, nie powinno to być takie trudne, ale nie wyrobiłbym się na Fiestę i położyłem kalki, gdzie było białe tło razem z krzyżem. :-/
Właściwie wszystkie części zrobione są doskonale, ale postanowiłem dorzucić trochę moim zdaniem lepszych drobiazgów. Na pierwszy ogień poszedł naprawdę wspaniały silnik Oberursel UI z TaurusModels. Jakość części wspaniała. Dzięki poradom Łukasza moim nieskromnym zdaniem silnik wyszedł wspaniale. O tak: :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedyny problem to to, że Łukasz zrobił dokładną kopię silnika, WNW troszkę mniejszy. Trzeba było dorobić osadzenie silnika w kadłubie. Lecz największy problem to osłona silnika, wewnętrzna średnica była za mała. :cry:
Ktoś z kolegów dał link do żywicznej osłony, ale po pierwsze miałem ambicję wyfrezować i wyszlifować wnętrze, po drugie nie wiedziałem czy nowa osłona nie będzie wymagał przeróbek. Po szlifowaniu osłona wyszła tak:

Obrazek

Wydawało się, że jest dobrze, ale próby dokonywałem z nie przyklejonym silnikiem. Po sklejeniu całości okazało się, że silnik leciutko przyciera. :(
Po złożeniu całości silnik prezentuje się tak:

Obrazek

Drugim dodatkiem był zestaw HGW składający się z pasów pilota, bardzo dobre, maski na drewnianą podłogę nie wyszło mi, bo chyba źle zrozumiałem instrukcję, i blach, nie wszystkie wykorzystałem.

No i wisienką na torcie było to: :mrgreen:

Obrazek

a wyszło tak:

Obrazek

Moja własna przeróbka to dorobienie przezroczystego klosza do pulsatora, w zestawie wszystko było plastykowe.

Największym wyzwaniem w tym modelu to olinowanie. Musiałem dorobić naciągi linek. Zrobiłem je z rurek o średnicy zewnętrznej 0,5 mm a wewnętrznej 0,3 mm przez dziurkę w rurce przewlekałem żyłkę o średnicy 0,15 mm. Zaczepy w skrzydle to pętelka z cienkiego drutu.
Wyszło to tak.

Obrazek

Pozakładanie wszystkich line to naprawdę duże wyzwanie, nie wiedziałem jak zachowa się kozioł z linkami na kadłubie, poszło wszystko bardzo dobrze, tylko rolka raz mi się urwała, ale jakoś się z nią dogadałem.

Jeszcze parę fotek z olinowania:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Linki sterów poszły gładko w dźwigniach sterów nawierciłem otworki 0,2 mm i przewlekłem żyłkę przez ten otworek a potem przez małą tulejkę z rurki takiej jak przy naciągach wyszło to tak:

Obrazek

Obrazek

Jeszcze parę fotek pokazujących całość mojego dzieła.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy budowie tego modelu jak zwykle dużo się nauczyłem, jest to drugi model w tej skali, ale nie ostani. :mrgreen:

Teraz mam w planie to po lewej stronie; :mrgreen:

Obrazek

I to:

Obrazek

Oba modele mam w planie robić równolegle, teraz mam duży warsztat. :mrgreen:

Fokker zapowiada się pracowicie, mam w planie malowanie lozengi za pomocą masek Montexu, o ile pamięć mnie nie myli to Łukasz nie zrobił żywicznego silnika chyba tyko jakieś dodatki.

Dużym wyzwaniem będzie Nieuport ze względu na ubogie wnętrze mam w planie znacznie je wzbogacić.
Ale najpierw zabieram się za budowę warsztatu. :mrgreen:
Dziękuję wam wszystkim za porady i wsparcie przy budowie tego ciekawego modelu.


Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: [Trójprzymierze]-Fokker.E II Wingnut Wing 1:32 - Adam

Postprzez waran » sobota, 19 lipca 2014, 17:22

Że się wtrącę, nasz kolega Szymon walczy obecnie z tym Fokkerem, możesz podejrzeć trochę technik na naszej stronie-
Wingnut Wings Fan Club
https://www.facebook.com/19191220095139 ... =1&theater
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 07:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Trójprzymierze]-Fokker.E II Wingnut Wing 1:32 - Adam

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 19 lipca 2014, 17:28

Elegancki! Fajny jest ten krzyż żelazny na śmigle.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9933
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Trójprzymierze]-Fokker.E II Wingnut Wing 1:32 - Adam

Postprzez Adam » sobota, 19 lipca 2014, 19:19

waran napisał(a):Że się wtrącę, nasz kolega Szymon walczy obecnie z tym Fokkerem, możesz podejrzeć trochę technik na naszej stronie-
Wingnut Wings Fan Club
https://www.facebook.com/19191220095139 ... =1&theater

Niestety niema mnie na Facebooku.
Pierwszy obrazek zapowiada się wspaniale.

piotr dmitruk napisał(a):Elegancki! Fajny jest ten krzyż żelazny na śmigle.

Mi też ten krzyż się podoba.
Dzięki za dobre słowa.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Trójprzymierze]-Fokker.E II Wingnut Wing 1:32 - Adam

Postprzez dewertus » wtorek, 22 lipca 2014, 19:44

Nie moje klimaty, ale model rewelacyjny. Z tymi linkami wszelakimi to poszalałeś - jest na co popatrzyć Obrazek
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Trójprzymierze]-Fokker.E II Wingnut Wing 1:32 - Adam

Postprzez Adam » wtorek, 22 lipca 2014, 21:57

dewertus napisał(a):Nie moje klimaty, ale model rewelacyjny. Z tymi linkami wszelakimi to poszalałeś - jest na co popatrzyć Obrazek

Hubert pochodzę z tkackiej rodziny, mój pradziadek i dziadek byli tkaczami, może w genach mi przekazali coś co pomaga mi dłubać w linkach. ;o)

Adam..
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Trójprzymierze]-Fokker.E II Wingnut Wing 1:32 - Adam

Postprzez waran » środa, 23 lipca 2014, 05:56

O, to polecam Bristol Boxite tu jest tkactwa na kilometry. ;o)
http://www.airpowerworld.info/other-mil ... oxkite.htm
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 07:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Trójprzymierze]-Fokker.E II Wingnut Wing 1:32 - Adam

Postprzez Adam » środa, 23 lipca 2014, 07:23

Faktycznie jest co tkać, ale to jest model dla mistrzów, ja uważam się, mówiąc nieskromnie, za przeciętnego modelarza.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Trójprzymierze]-Fokker.E II Wingnut Wing 1:32 - Adam

Postprzez waran » środa, 23 lipca 2014, 07:47

Adam , kiedyś zbudowałem ten model -Pyro 1/48 wtedy jeszcze bez śrub rzymskich, teraz mam ten sam model tylko przepak z Life-Like Hobby Kits. Walczę z nim bardzo powoli i mam zamiar dodać te śruby. Nie wierzę jednak że wszystkie naciągi będą tak jak w oryginale, bo do tego trzeba by mieć jakiś dokładny schemat, a tego nigdzie nie znalazłem.Ty też dałbyś radę :)
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 07:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Trójprzymierze]-Fokker.E II Wingnut Wing 1:32 - Adam

Postprzez Voltan » środa, 23 lipca 2014, 17:21

Merytorycznie nic mądrego nie powiem, nie znam jeszcze tych pięknych maszyn.

Całość bardzo mi się podoba.
Ładniejszego silnika jeszcze nie widziałem.
Fakt że produkt wyjściowy to już mistrzostwo, natomiast Panie Adamie, znakomicie został wymalowany i dopieszczony.
Wygląda jakby miał za chwilę zacząć działać. Jestem pod wrażeniem.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Trójprzymierze]-Fokker.E II Wingnut Wing 1:32 - Adam

Postprzez Adam » poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 17:59

Na potwierdzenie moich słów zdjęcia moich modeli na wystawie w Muzeum Wojska Polskiego.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oba modele są w doborowym towarzystwie W głębi oryginalna hauba pilota francuskiego i dwa modele pana Wojciecha Łuczaka.

Obrazek


Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Trójprzymierze]-Fokker.E II Wingnut Wing 1:32 - Adam

Postprzez Korowiow » środa, 20 sierpnia 2014, 20:13

Bardzo mi się podoba. Gratuluję efektów adekwatnych do włożonej pracy.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 09:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Trójprzymierze]-Fokker.E II Wingnut Wing 1:32 - Adam

Postprzez Adam » czwartek, 21 sierpnia 2014, 18:56

Dzięki za dobre słowo.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości