Ha-Go 1/35 Dragon

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Ha-Go 1/35 Dragon

Postprzez Kuba Lipiński » sobota, 16 sierpnia 2014, 17:08

Witam! Lato się pomału kończy, a ja postanowiłem zostać w cieplejszym klimacie nieco dłużej i wydłubać sobie kilka scenek z Pacyfiku. Ta jest tą pierwszą, kolejna będzie przedstawiać latadełko. Przez te upały mało komu chciało się pracować nad modelami i ja w tej grupie też się znalazłem :P . Niestety pracy nad dioramą z Isu na razie nie będę kontynuował z powodu zniszczeń jakich doznała podczas ostatniej przeprowadzki, może jeszcze kiedyś wrócę do tematu.
Wracając do Ha-Go, dziękuję Michałowi ( Micmal) za udostępnienie wielu wspaniałych książek, dzięki którym zaprzyjaźniłem się z tym" pięknym" pojazdem i tematem Pacyfiku. To wstępne przymiarki. Jeśli nie podołam z malowaniem figurek, to poproszę sąsiada (Uki76) :D , z resztą już zaoferował pomoc. Napiszcie proszę co myślicie.

Pozdrawiam!






Obrazek[/url]




Obrazek[/url]




Obrazek[/url]




Obrazek[/url]





Obrazek[/url]




Obrazek[/url]




Obrazek[/URL]
Avatar użytkownika
Kuba Lipiński
 
Posty: 100
Dołączył(a): środa, 26 października 2011, 10:32

Reklama

Re: Ha-Go 1/35 Dragon

Postprzez Piotr Koperski » sobota, 16 sierpnia 2014, 18:07

Zajefajne! Taki mały karaluch a ile radości! Piękna scenka się szykuje!
Avatar użytkownika
Piotr Koperski
 
Posty: 621
Dołączył(a): wtorek, 8 czerwca 2010, 12:47
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Katowice

Re: Ha-Go 1/35 Dragon

Postprzez uki761 » sobota, 16 sierpnia 2014, 23:45

Bardzo fajnie to wygląda!
Oczywiście służę pomocą w sprawie malowania figur!
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 18:07
Lokalizacja: poznań

Re: Ha-Go 1/35 Dragon

Postprzez micmal » niedziela, 17 sierpnia 2014, 10:10

Świetna scenka się szykuje. Ha-go bardzo ładny, pięknie poskładany. Zdjęcia eleganckie i generalnie daję lajka. W sprawie literatury dzięki za dzięki :D
Pozdrawiam Michał M.
Obrazek
Avatar użytkownika
micmal
 
Posty: 701
Dołączył(a): wtorek, 7 grudnia 2010, 12:31

Re: Ha-Go 1/35 Dragon

Postprzez Korowiow » czwartek, 21 sierpnia 2014, 10:44

Dobre.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 09:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ha-Go 1/35 Dragon

Postprzez Modelarz » czwartek, 21 sierpnia 2014, 16:32

Nie dość że czołg zgrabny to jeszcze można go atrakcyjnie pokamuflażować, też mi się podoba.
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:20
Lokalizacja: Toruń

Re: Ha-Go 1/35 Dragon

Postprzez Kuba Lipiński » sobota, 23 sierpnia 2014, 17:07

Dzięki za odzew. Wzór kamuflażu wybiorę z książki wydawnictwa AJ-PRESS "Japanese Armor", jest tam dużo ciekawych profili Typu 95. Na początku chciałem wykonać pojazd w oznaczeniach marynarki, ale nie mogę znaleźć kalkomani. Firma Archer ma w swojej ofercie suche transfery, nie wiem jednak jak to wygląda wymiarowo, zostanę chyba przy wersji bez oznaczeń, chyba, że będzie mi się chciało robić szablony lub też coś po prostu maznąć pędzlem :roll: . Zapomniałem na początku wspomnieć o figurkach. Jest to produkt firmy Evolution Miniatures o symbolu EM-35041, nie są tanie, ale za to pięknie odlane. Ciężko było je kupić, dopiero za podpowiedzią znalazłem w sockelshop.de. Roślinność częściowo planuję wykonać z fototrawionek, a częścowo z papieru wycinanego laserowo. Tu chciałbym podziękować Tomaszowi ( Anioł) za udostepnienie szablonów do wycięcia. Sam też wkrótce będę miał co nie co wycinane, bo idę pod nóż :? , proszę więc o chwilę cierpliwości.

Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Kuba Lipiński
 
Posty: 100
Dołączył(a): środa, 26 października 2011, 10:32

Re: Ha-Go 1/35 Dragon

Postprzez Modelarz » sobota, 23 sierpnia 2014, 19:44

To powodzenia na cięciu, grunt żeby potem dobrze zaszpachlowali - ja do dziś mam rysę po wycięciu wyrostka ;o)
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:20
Lokalizacja: Toruń

Re: Ha-Go 1/35 Dragon

Postprzez rollingstones » sobota, 23 sierpnia 2014, 20:27

świetny temat , sam kiedyś coś w tym stylu popełniłem
http://rollingstonemodel.blogspot.com/2 ... -prac.html
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 09:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Ha-Go 1/35 Dragon

Postprzez Kuba Lipiński » niedziela, 24 sierpnia 2014, 18:00

Modelarz napisał(a): grunt żeby potem dobrze zaszpachlowali

Kiedyś mnie tak zaszpachlowali, że jakieś dziecko na plaży spytało mamy, czy pana ugryzł rekin, a pielęgniarka w szpitalu powiedziała, że każdy szyje jak "umi". Prawda jest taka, że sam bym sobie to lepiej zszył, ale tłumaczenia typu-jestem modelarzem, dam radę, chyba by nie pomogły :mrgreen:

rollingstones napisał(a):świetny temat , sam kiedyś coś w tym stylu popełniłem
http://rollingstonemodel.blogspot.com/2 ... -prac.html


Seba, wszyscy Twoją prace znają i kochają. Ostatnio nawet dyskutowałem z Ukim76 na temat figur, czy aby to nie te same. Nie, to nie te same, ale z tej samej pacyficznej serii Evolution, nawet jest w ofercie jakiś profi pak zbiorczy. Sam wiesz, że zbyt dużego wyboru na rynku nie ma, tzn. coś by się tam znalazło, ale to szkaradztwa okrutne.
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Kuba Lipiński
 
Posty: 100
Dołączył(a): środa, 26 października 2011, 10:32


Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości