T-6 G Texan Heller 1/48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

T-6 G Texan Heller 1/48

Postprzez hacz » poniedziałek, 10 sierpnia 2009, 17:01

Witam.
Po jaku przyszła pora na taką oto bestię:
Obrazek

Malowanie oczywiście pudełkowe, datowane na 1961 r. rzecz jasna francuskie (Algieria). Śmieszą mnie troszeczkę nietypowe -"szczęki" takie jakieś smutne, nie wiem dlaczego :?:
Model wygląda całkiem nie źle jak za taką cenę ok 50 zł, mocno zdziwiła mnie opcja możliwości wykonania wychylonych klap. Wszystkie niedociągnięcia zawsze wychodzą w trakcie więc z końcowym komentarzem poczekam. ;o)

Pierwsze prace poszły w ruch:

Obrazek
:P
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 18:32
Lokalizacja: Kraśnik

Reklama

Re: T-6 G Texan Heller 1/48

Postprzez Cichociemny » poniedziałek, 10 sierpnia 2009, 19:23

hacz napisał(a):Śmieszą mnie troszeczkę nietypowe -"szczęki" takie jakieś smutne, nie wiem dlaczego :?:

Jak dla mnie, to szczęki z oczami jak nic przedstawiają przestrach, co w połączeniu ze znakami przynależności państwowej tworzy dość ciekawe zestawienie ;o)
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 18:33

Re: T-6 G Texan Heller 1/48

Postprzez mr.jaro » czwartek, 13 sierpnia 2009, 10:43

Czy mnie oczy nie myla? Heller wrzuca do swoich zestawow blaszki? A i plastikowa reszta wyglada calkiem zachecajaco - jestem ciekaw, czy oszklenie rowniez. Czy wszystkie zestawy tej firmy sa na podobnym poziomie?
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Hannover

Re: T-6 G Texan Heller 1/48

Postprzez hacz » czwartek, 13 sierpnia 2009, 16:10

mr.jaro napisał(a):Czy mnie oczy nie myla? Heller wrzuca do swoich zestawow blaszki? A i plastikowa reszta wyglada calkiem zachecajaco - jestem ciekaw, czy oszklenie rowniez. Czy wszystkie zestawy tej firmy sa na podobnym poziomie?

Niestety blaszek nie ma w zestawie! Nie wiem czy w ogóle ktokolwiek robi do tej maszyny blaszki. Ja swoje pasy wykonałem z papieru ściernego i kawałka drutu. Czy wszystkie są na podobnym poziomie , nie wiem ale raczej nie. Według mnie istniej duże prawdopodobieństwo, że ten model ma coś wspólnego z produktem italeri.
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 18:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: T-6 G Texan Heller 1/48

Postprzez bartek piękoś » czwartek, 13 sierpnia 2009, 17:16

hacz napisał(a):Śmieszą mnie troszeczkę nietypowe -"szczęki" takie jakieś smutne, nie wiem dlaczego :?:

Szczena jest o.k. To kwestia ocząt. "Brew" powinna być zmarszczona, jeśli to ma byc strasny potwór ;o)
Przyłóż lewe oko obrócone o 90st. przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, prawe obróć zgodnie z ruchem wskazówek. I poczuj różnicę... :lol:
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 20:20
Lokalizacja: Radom

Re: T-6 G Texan Heller 1/48

Postprzez hacz » środa, 19 sierpnia 2009, 08:27

Kokpit zasadniczo na finiszu... niestety panele sterowania są z kalki (plastikowe części do bani praktycznie płaskie bez jakichkolwiek wypukłości na zegary)

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 18:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: T-6 G Texan Heller 1/48

Postprzez Ostach » środa, 19 sierpnia 2009, 23:56

Mam wrażenie, że to podobnie jak Italerka przepak Occidentala. U mnie generalnie wszystko jako tako pasowało i model bym wspominał miło gdyby nie przygody z malowaniem - ale to moja wina (chyba).

powodzenia i pozdrawiam!
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 01:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: T-6 G Texan Heller 1/48

Postprzez hacz » środa, 26 sierpnia 2009, 14:49

Prace poszły do przodu podstawowa bryła ulepiona... Oryginalna rura była do bani ( gruby kawałek plastiku ) po wymianie na papierową wygląda znacznie lepiej..

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 18:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: T-6 G Texan Heller 1/48

Postprzez Ostach » poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 23:01

Pogięta jakaś taka wyszła. Ja swoją rozwierciłem skalpelem i zamalowana w środku czarnym matem wygląda jako tako. Pocienisz osłonę silnika?
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 01:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: T-6 G Texan Heller 1/48

Postprzez hacz » piątek, 18 września 2009, 13:07

Ostach napisał(a):Pogięta jakaś taka wyszła. Ja swoją rozwierciłem skalpelem i zamalowana w środku czarnym matem wygląda jako tako. Pocienisz osłonę silnika?

Myślę że jak pomaluje to nie będzie tych kantów tak widać. Osłonę już przypiłowałem! Co prawda nie poszalałem z tym, ale już o wiele lepiej wygląda. Nie wiem jak u ciebie, u mnie kompletnie popsuty był ostatni element oszklenia taki półokrągły i również bez piłowania się nie obeszło! Teraz poszła szpachel ...
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 18:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: T-6 G Texan Heller 1/48

Postprzez hacz » wtorek, 22 września 2009, 17:54

Pierwsze ciapanie mam już za sobą! :P Żółciutka bestia... :mrgreen:

Obrazek
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 18:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: T-6 G Texan Heller 1/48

Postprzez hacz » środa, 23 września 2009, 18:08

Texan - odsłona II. Rozjaśniłem troszeczkę kolor, a właściwie teraz dopiero pryskałem odpowiednim humbrol 24 uprzedni był nieco przyciemniony. Zdjęcie klepane przy słabym świetle słabo widać delikatnie prześwitujący preshing. Jutro czekają mnie jeszcze wypełnienia paneli nieco rozjaśnionym żółtym zobaczymy co z tego wyniknie.

Obrazek
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 18:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: T-6 G Texan Heller 1/48

Postprzez lejgo_inc » czwartek, 24 września 2009, 06:27

Przedcieniowanie troszkę bardziej prześwituje na lewym skrzydle (chyba że to kwestia kąta pod jakim pada światło).
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: T-6 G Texan Heller 1/48

Postprzez hacz » czwartek, 24 września 2009, 17:00

Witam. Texan, zabawa z żółcią odsłona III. Myślę że to już koniec współpracy z tym kolorem, przynajmniej na jakiś czas, a na pewno nie spotkamy się przy tym konkretnym modelu :) . Wyszło całkiem fajnie, niestety moje umiejętności fotograficzne nie obrazują tego efektu w 100 %.

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 18:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: T-6 G Texan Heller 1/48

Postprzez hacz » środa, 30 września 2009, 16:52

Troszkę poszło do przodu!

Obrazek

Nie ma tak, żeby było super, więc bez modernizacji się nie obyło! :D

Obrazek
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 18:32
Lokalizacja: Kraśnik

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości