Bison I Alan 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Bison I Alan 1:35

Postprzez :piaskov: » czwartek, 13 sierpnia 2009, 19:50

Kolejny model tym razem s.IG 33 auf Pz.Kpfw. I Ausf. B Alana zapakowanego przez Modelista. Całość średnio spasowana, drobne uproszczenia ze strony producenta. Model budowany 2 miesiące, malowany pędzlem farbami Tamiya, śnieg na kołach i gąsienicach to Weathering Stick Tamiyi. Farba przebarwiona filtrem SINa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano sobota, 15 sierpnia 2009, 17:59 przez :piaskov:, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
:piaskov:
 
Posty: 676
Dołączył(a): czwartek, 22 maja 2008, 19:11
Lokalizacja: Tczew

Reklama

Re: Bison I Alan 1:35

Postprzez :piaskov: » piątek, 14 sierpnia 2009, 13:04

Zdobyłem lepsze oświetlenie :) więc od razu zrobiłem nowe zdjęcia, gdzie widać lepiej filtry:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Byłbym wdzięczny za opinie, bo nie bardzo wiem do czego powinienem się bardziej przyłożyć. :-/
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano sobota, 15 sierpnia 2009, 18:01 przez :piaskov:, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
:piaskov:
 
Posty: 676
Dołączył(a): czwartek, 22 maja 2008, 19:11
Lokalizacja: Tczew

Re: Bison I Alan 1:35

Postprzez xenomorph » piątek, 14 sierpnia 2009, 13:38

:piaskov: napisał(a):Byłbym wdzięczny za opinie, bo nie bardzo wiem do czego powinienem się bardziej przyłożyć. :-/



No na pewno do zmniejszenia wagi zdjęć.
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 12:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Bison I Alan 1:35

Postprzez Akahoshi » piątek, 14 sierpnia 2009, 15:22

Ogólnie model wydaje się ni być zbyt zabawkowy. Zbyt dużo obić na krawędziach za pomocą gąbki. Natomiast pozostałe obicia wykonane pędzlem trochę nienaturalne.
Próbowałem zobaczyć filtry, ale jakoś ich nie widzę...
Poza tym wydaje mi się, iż na model została położona zbyt gruba warstwa farby.
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Bison I Alan 1:35

Postprzez :piaskov: » piątek, 14 sierpnia 2009, 18:08

Cześć
No właśnie ja też za bardzo zadowolony nie jestem. Jeśli chodzi o farbę, to jak bym bardziej rozcieńczyłem to farba nie kryła powierzchni. Ten rozcieńczalnik Gunze co wszyscy polecają do Tamiyi za bardzo mi nie podszedł, wygląda na to że pasuje tylko do aerografu. W sprawie filtru, to nakładałem tak jak powinienem nakładać, ale większość pigmentu skupiało się przy nitach :-| . Jako, że to była pierwsza moja operacja na filtrach SINa nie ma czego żałować.
Avatar użytkownika
:piaskov:
 
Posty: 676
Dołączył(a): czwartek, 22 maja 2008, 19:11
Lokalizacja: Tczew

Re: Bison I Alan 1:35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 14 sierpnia 2009, 18:10

wiesz, malować tamiyami pedzlem, to jak do baku samochodu lać bęzynę do zapalniczek..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Bison I Alan 1:35

Postprzez :piaskov: » piątek, 14 sierpnia 2009, 18:18

wiem... parę tygodni się przemęczę i coś z tym zrobię :idea:
Pozdrawiam
Łukasz Piaskowski
Obrazek
Avatar użytkownika
:piaskov:
 
Posty: 676
Dołączył(a): czwartek, 22 maja 2008, 19:11
Lokalizacja: Tczew

Re: Bison I Alan 1:35

Postprzez spiton » sobota, 15 sierpnia 2009, 13:26

Zebranie ludzi-myszy????
Ja też lubię ser.
Zdjęcia lądują się pół godziny. Nikt tego nie obejrzy.
Generalnie fajna dioramka. Kompozycja całości nie najlepsza.
Ale jest pomysłowa i w miarę odważna i zdecydowana, co zawsze mi się podoba. Uwagi kolegi Akahoshi jak zwykle trafne, ale trzeba powiedzieć, że nie jest źle. Trochę w samym pojeździe nie czuje się zimy(sopelki, śnieg w zakamarkach, i generalnie syf powstały na skutek różnicy temperatur).
Fajny teren z tą skarpą nad drogą!!!
Pozdrawiam
PS. Gdyby był to temat SF, kilka osób powiedziałoby, że pojazd o takich proporcjach nie ruszy z miejsca. Wiem ,że właściwości trakcyjnych nie miał najlepszych, ale przecież jeździł, i to w Rosji !!! ,-)))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Bison I Alan 1:35

Postprzez :piaskov: » sobota, 15 sierpnia 2009, 16:01

Dzięki Spiton.

Trochę w samym pojeździe nie czuje się zimy(sopelki, śnieg w zakamarkach, i generalnie syf powstały na skutek różnicy temperatur).

Sceneria po lekkich roztopach, parę stopni na plusie więc śnieg na pojeździe stopniał. Chciałem na początku zrobić śnieg na pojeździe, ale zabrakło mi odwagi.
Masz jakiś pomysł na sopelki albo widziałeś u kogoś, nie mam pojęcia jak by to zrobić a by wyglądało fajnie. :idea:

PS. Gdyby był to temat SF, kilka osób powiedziałoby, że pojazd o takich proporcjach nie ruszy z miejsca. Wiem ,że właściwości trakcyjnych nie miał najlepszych, ale przecież jeździł, i to w Rosji !!! ,-)))

Pamiętaj, że sowieci też mieli swojego kolosa :arrow: KW-2 (ale wymyślili na swoje tereny :lol: ) i miał o wiele większe problemy z poruszaniem się niż ta buda na gąsienicach.
Avatar użytkownika
:piaskov:
 
Posty: 676
Dołączył(a): czwartek, 22 maja 2008, 19:11
Lokalizacja: Tczew

Re: Bison I Alan 1:35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 15 sierpnia 2009, 16:19

wstawił byś w końcu zdjecia normalnych gabarytów i wagi..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Bison I Alan 1:35

Postprzez :piaskov: » sobota, 15 sierpnia 2009, 17:28

Poprawione.
Avatar użytkownika
:piaskov:
 
Posty: 676
Dołączył(a): czwartek, 22 maja 2008, 19:11
Lokalizacja: Tczew

Re: Bison I Alan 1:35

Postprzez spiton » sobota, 15 sierpnia 2009, 21:01

KW-2 miał taką samą skrzynie biegów jak KW-1. Praktycznie bez możliwości zmiany biegów podczas jazdy ;-)) Nic dziwnego że miał problemy z poruszaniem. Z tego co czytałem na ogół jeżdżono na 2 biegu ;-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości