T-34 w skali 1:16 - kolekcja

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Re: T-34 w skali 1:16 - kolekcja

Postprzez merlin_PL » wtorek, 2 września 2014, 08:40

ziomek napisał(a):Nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Ludzie krytykują koła, że niby nie od tego czołgu a jak można coś krytykować jak jeszcze tych kół się nie widziało?


I idąc Twoja logiką trzeba kupić ( przykładowo ) kilkanaście numerów wydać kilkaset złotych i się dowiedzieć , że koła są złe ?

ziomek napisał(a): Jeśli chodzi o mnie to mam zamiar złożyć cały. Zastanawiam się nad prenumeratą bo wtedy mam pewność że dostanę wszystkie numery i z tego co czytałem to jakieś gratisy są dla prenumeratorów.


To jesteś w błędzie. Bo wydawca kieruje się zasadami biznesu. I Jak się po 10 numerze okaże , że zainteresowanie jest słabe to przerwą ich wydawanie . I całą prenumeratę o kant części zadniej potłuc. A dochodzenie swojego w sądzie będzie Cię kosztowało drugie tyle.

Ludzie Ci napisali . Ten model , a dokładnie ta forma sprzedaży to pułapka na różnych łosi. Najczęściej takich , którzy mają mało pieniędzy , albo zwyczajnie nie potrafią zaoszczędzić trochę grosza by kupić coś taniej( bardziej opłacalnie ) kilka miesięcy później . Bo dla nich takie 30,00 zeta w miesiącu to nic , ale 3400,00 złotych za całość to kupa kasy. I Ty niesty jesteś takim łosiem do tego takim który nie patrzy na całość bo mu jakiś mały gift dla prenumeratorów oczy przesłonił.
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 21:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Reklama

Re: T-34 w skali 1:16 - kolekcja

Postprzez karambolis8 » wtorek, 2 września 2014, 09:05

Może ziomek jest obrońcą wysłanym przez wydawnictwo :lol:
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 07:24

Re: T-34 w skali 1:16 - kolekcja

Postprzez Botan » wtorek, 2 września 2014, 09:15

Wklepałem T-34 1:16 RC w wujka google.

Pierwszy link jest czołg co jeździ i strzela (jest tarcza w zestawie) za 650 zeta. Dorzuć 100 i nakup książek jeszcze do poczytania o czołgu.

Naprawdę ktoś myśli o zamawianiu tego wyciągacza kasy "frajer-34"?
Obrazek
Avatar użytkownika
Botan
 
Posty: 204
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 08:07
Lokalizacja: Rzeszowczyzna

Re: T-34 w skali 1:16 - kolekcja

Postprzez ziomek » wtorek, 2 września 2014, 20:10

merlin_PL napisał(a):Ludzie Ci napisali . Ten model , a dokładnie ta forma sprzedaży to pułapka na różnych łosi. Najczęściej takich , którzy mają mało pieniędzy , albo zwyczajnie nie potrafią zaoszczędzić trochę grosza by kupić coś taniej( bardziej opłacalnie ) kilka miesięcy później . Bo dla nich takie 30,00 zeta w miesiącu to nic , ale 3400,00 złotych za całość to kupa kasy. I Ty niesty jesteś takim łosiem do tego takim który nie patrzy na całość bo mu jakiś mały gift dla prenumeratorów oczy przesłonił.

Nie obrażaj pan dobre!!! Żeby złożyć cały ten model to też muszę przyoszczędzić i nie 30 zeta tylko 120 co miesiąc. To jest mój wybór: chcę kupuję, nie chcę nie kupuję proste:) Jeśli chodzi o gifty to chyba logiczne że każdy je lubi :)
ziomek
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela, 10 sierpnia 2014, 19:49

Re: T-34 w skali 1:16 - kolekcja

Postprzez rotpol13 » wtorek, 2 września 2014, 20:22

Nikt Cię nie obraża!!! Twoja kasa, wywal ją w błoto. Zobaczymy co powiesz za rok z kawałkiem :mrgreen:
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 09:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: T-34 w skali 1:16 - kolekcja

Postprzez Fencer » wtorek, 2 września 2014, 20:59

merlin_PL napisał(a):\ Jak się po 10 numerze okaże , że zainteresowanie jest słabe to przerwą ich wydawanie . I całą prenumeratę o kant części zadniej potłuc. A dochodzenie swojego w sądzie będzie Cię kosztowało drugie tyle.

Ludzie Ci napisali . Ten model , a dokładnie ta forma sprzedaży to pułapka na różnych łosi. Najczęściej takich , którzy mają mało pieniędzy , albo zwyczajnie nie potrafią zaoszczędzić trochę grosza by kupić coś taniej( bardziej opłacalnie ) kilka miesięcy później . Bo dla nich takie 30,00 zeta w miesiącu to nic , ale 3400,00 złotych za całość to kupa kasy. I Ty niesty jesteś takim łosiem do tego takim który nie patrzy na całość bo mu jakiś mały gift dla prenumeratorów oczy przesłonił.

Za powyższe nominacja do złotego klawisza

Łosiem to jest najczęściej ten, co uważa, że wie lepiej co zrobić z cudzą kupą kasy:))) Napisz mu jeszcze, co ma jeść i jak się ubierać. Wszyscy mają bowiem odżywiać się racjonalnie i ubierać skromnie.

CO do wydawania do końca to model będzie też w Rosji wydawany i szansa, że prenumerata sie skończy z powodu słabej sprzedaży w Polsce jest mała. Każdy wie, że te 3400 złotych to dziesięć takich czołgów, a w cenę wchodzi cała masa dodatkowych opłat, spory procent zwrotów i zysk wydawcy, który niczego nie ryzykuje.

Czy jakakolwiek tego typu zabawa w prenumeratę skończyła się przed czasem? Słyszałem, że nie, ale akurat nie śledzę tego typu modelarstwa. Wydawca dba, lepiej, lub gorzej o swoją reputację. Nabywca też raczej nie ryzykuje.
Fencer
 
Posty: 24
Dołączył(a): środa, 16 lipca 2014, 23:38

Re: T-34 w skali 1:16 - kolekcja

Postprzez rotpol13 » wtorek, 2 września 2014, 21:32

Fencer napisał(a):CO do wydawania do końca to model będzie też w Rosji wydawany i szansa, że prenumerata sie skończy z powodu słabej sprzedaży w Polsce jest mała.


Polacy zostaną zmuszeni do kupna :mrgreen:

Obrazek
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 09:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: T-34 w skali 1:16 - kolekcja

Postprzez Rafal » wtorek, 2 września 2014, 23:37

Fencer napisał(a):Rosji wydawany


Wydawany w 150 milionowej Rosji w zawrotnym nakładzie 2 700 sztuk. I już jest - od stycznia tego roku.

Nawet taniej niż u nas - nr regularny tylko 299 rubli. Wg dzisiejszego kursu to jakieś 25,5 zł.

W .pl pewnie 1/5 tego - czyli jakieś 600 sztuk.

A na dokładkę czołg jest chiński - tzn jako baza był wzięty T-34 z Chin. Bo firma która go robi jest z Macao. A fabryki (?) ma w Chinach.

Na rosyjskim forum opisują chłopaki co w paczkach wychodzi: np piła. I tylko piła. Za 29.90. Drogo. Albo jeden zewnętrzny zbiornik na paliwo. Też za 29,90. Ale Rosjanie to twardy naród i zbierają. Stać ich.
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1275
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:09

Re: T-34 w skali 1:16 - kolekcja

Postprzez Kollhammer » czwartek, 11 września 2014, 22:42

Ale dlaczego zakładać, że u nas będzie ten sam rozkład części co w Rosji? Dziś kupiłem drugi numer (z lufą i innymi elementami wieży), syn zachwycony - co ważne. I powiedziałem mu, że może będę mu kupował kolejne egzemplarze, pod warunkiem rezygnacji z innych pierdół, kupowanych co tydzień. Na to samo wyjdzie, a może uda mu się złożyć cały
Avatar użytkownika
Kollhammer
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek, 11 sierpnia 2014, 18:51

Re: T-34 w skali 1:16 - kolekcja

Postprzez Rafal » piątek, 12 września 2014, 20:43

Kollhammer napisał(a):Ale dlaczego zakładać, że u nas będzie ten sam rozkład części co w Rosji? Dziś kupiłem drugi numer (z lufą i innymi elementami wieży), syn zachwycony - co ważne. I powiedziałem mu, że może będę mu kupował kolejne egzemplarze, pod warunkiem rezygnacji z innych pierdół, kupowanych co tydzień. Na to samo wyjdzie, a może uda mu się złożyć cały


Bo tak jest łatwiej producentowi. Cały układ graficzny wydawnictwa jest opracowany tylko raz i wystarczy tłumaczenia zrobić.

Zresztą zobacz sam:

http://model-t34.pl/
http://tank-34.ru/
http://www.macheta-t34.ro/
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1275
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:09

Re: T-34 w skali 1:16 - kolekcja

Postprzez mrdt » piątek, 12 września 2014, 21:47

A tak mnie się nasunęło po przejrzeniu zawartości numeru z kalkomaniami że wydawnictwo ma polskich klientów w ......
Szkoda że nie wypuścili T-72 z oznaczeniami wyzwolicielskiej armii czerwonej o przepraszam z oznaczeniami separatystów z Doniecka.
Brawo za wyczucie czasu.
mrdt
 
Posty: 51
Dołączył(a): środa, 7 listopada 2007, 12:50
Lokalizacja: Gdynia

Re: T-34 w skali 1:16 - kolekcja

Postprzez ziomek » wtorek, 16 września 2014, 11:27

Przecież masz też polskie oznaczenia, więc nie wiem o co Ci chodzi. Co do wyczucia czasu to też nie wiem co to ma do rzeczy bo wypuszczenie takiego modelu nie odbywa się z dnia na dzień przecież.
ziomek
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela, 10 sierpnia 2014, 19:49

Re: T-34 w skali 1:16 - kolekcja

Postprzez Christophorus21 » środa, 17 września 2014, 23:03

Panowie... Kto chce niech zbiera. Ale jest tez cos takiego:
http://www.mojehobby.pl/products/T-34-85-Model-1944-Factory-No-183.html

Skala ta sama a jakość wykonania znacznie lepsza;) No i cena. Kilkukrotnie niższa...;)
Christophorus21
 
Posty: 15
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 12:45

Re: T-34 w skali 1:16 - kolekcja

Postprzez Kollhammer » środa, 24 września 2014, 13:34

Młody tyle na chwilę obecną skręcił tyle: http://imgur.com/o5tEnVP
A co co "nieodpowiedniego" czasu wypuszczenia kolekcji, to jak oni mieli przewidzieć eskalację konfliktu planując cykl wydawniczy? Już nie szukajmy dziury w całym.
Avatar użytkownika
Kollhammer
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek, 11 sierpnia 2014, 18:51

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości