Debiut F-117A, Academy 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Debiut F-117A, Academy 1:48

Postprzez Zuzanka » niedziela, 16 sierpnia 2009, 17:11

Witam.
Właśnie skleiłam swój pierwszy model. Zawsze podobał mi się ten samolot, więc postanowiłam spróbować się z nim zmierzyć. Jak widać nie mam zbytniego doświadczenia. Proszę o życzliwe przyjęcie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zuzanka
 

Reklama

Re: Debiut F-117A 1:48

Postprzez Jaho63 » niedziela, 16 sierpnia 2009, 17:28

Witamy na forum. Wprawdzie ani skala ani tematyka nie jest moja, ale mam prośbę. W temacie postu wpisujemy typ, skalę i producenta. O debiucie można poinformować w tekście. Podoba mi się ambitne podejście do tematu. Od razu "przecierki", kalki widzę też nieźle położone. Większość z nas swoje pierwsze modele sklejało z połowy części i nie malowało wcale. :)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 00:39

Re: Debiut F-117A 1:48

Postprzez spiton » niedziela, 16 sierpnia 2009, 17:40

Nieźle!!!
Z czego zrobiłaś mocowanie HUD'a ???? Mam na myśli wyświetlacz nad kokpitem(ale pewnie dobrze wiesz co to jest)
I spytam też , czy kokpit to kalkomanie czy blachy??
Też lubię ta niesamowita futurystyczną maszynę ;_))
Ostatnio edytowano niedziela, 16 sierpnia 2009, 20:47 przez spiton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Debiut F-117A 1:48

Postprzez Miroslav » niedziela, 16 sierpnia 2009, 17:44

Pierwszy model? Bardzo fajny! Bravo!
Avatar użytkownika
Miroslav
 
Posty: 81
Dołączył(a): czwartek, 26 lutego 2009, 22:51
Lokalizacja: Serbia, Novi Sad

Re: Debiut F-117A 1:48

Postprzez Zuzanka » niedziela, 16 sierpnia 2009, 19:13

Przepraszam za niedopatrzenia,lecz nigdzie nie zauważyłam wymogu tyczącego się tytułu postu. Jeśli mnie wzrok nie myli, typ modelu jest podany, skala również, producent...cóż gdzieś umknął, ale już nadrabiam. Jest to Academy, tylko ten model znalazłam w sklepie.
Za miłe słowa dziękuję. Poczytałam trochę postów na forum, stąd też moje ambitne podejście. Z kalkami niestety troszkę chyba nie wyszło, jakby w niektórych miejscach nie przylegały. Nie wiem czemu tak jest, bo stosowałam płyny.

Do kolegi Spintona.
Proszę zwróć uwagę na płeć.
Co się zaś tyczy ramek HUDa (jak to nazywasz i do czegokolwiek to służy), to zrobiłam ją z cieniutkej tekturki. Przeglądając zdjęcia w internecie, zobaczyłam że model trochę odbiega od oryginału (HUD), dlatego postanowiłam trochę pokombinować. Zeszło mi na to, z przerwami, dwa dni! Nie mam jeszcze tak wprawnej ręki, by od razu skalpelem wyciąć coś tak małego.Jak jednak widzicie, chyba mi się udało. Tablica pod tym HUDem, to nie jest ani kalka ani blacha (jeszcze boję się takich ekstrawagancji).Jest to część z modelu, tylko wymalowana i z jednym, jasnym cieniem.

Do Miroslava:
Miłe słowo zawsze w cenie. Dziękuję :)
Zuzanka
 

Re: Debiut F-117A 1:48

Postprzez Jaho63 » niedziela, 16 sierpnia 2009, 19:34

Zuzanka napisał(a):Jeśli mnie wzrok nie myli, typ modelu jest podany

Nie miałem zamiaru Cię irytować, to tylko prośba:
Jaho63 napisał(a):Wprawdzie ani skala ani tematyka nie jest moja, ale mam prośbę

do początkują-cej. Niektórzy koledzy do teraz tego nie robią, jak widzisz, a co jest, moim zdaniem, takim lekkim brakiem szacunku do reszty. A że to forum koleżeńskie, i chyba :?: o koleżeńskie opinie chodzi, więc...
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 00:39

Re: Debiut F-117A 1:48

Postprzez spiton » niedziela, 16 sierpnia 2009, 20:47

Na płeć jak najbardziej zwróciłem uwagę.
Ale jak zacząłem pisać to poniosła mnie rutyna :-))
Już biegnę poprawić ;-))
Kokpit robi wrażenie !!!!
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Debiut F-117A 1:48

Postprzez PrzemoL » niedziela, 16 sierpnia 2009, 22:02

Witam serdecznie, miło spotkać damę na tym forum.
Model, jak na pierwszy, moim zdaniem fantastyczny. I przy tym, wbrew pozorom, trudny do pomalowania, żeby nie wyszła po prostu czarna plama. Fajnie pocieniowany i ciekawie uwypuklone detale tym jasnym washem.
Co do kalek, to przepraszam za pytanie, ale czy kładłaś je na błyszczącą powierzchnię? Bo jeśli nie, to płyny niewiele pomogą, zwłaszcza przy kalkach Academy.
W każdym razie gratuluję udanego debiutu i życzę kolejnych coraz lepszych modeli! A nam życzę, żebyś nie zniknęła z Forum, tak jak kilka Twoich poprzedniczek. ;o)
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 13:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Debiut F-117A 1:48

Postprzez greatgonzo » poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 01:47

Życzliwe przyjęcie.


;o)
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Debiut F-117A 1:48

Postprzez Maciej Gruca » poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 09:17

Ooo... jak miło, Niewiasta nam się objawiła :mrgreen: Widzę, że z wiedzą lotniczą nie jest najlepiej, ale warsztat modelarski...robi naprawdę wrażenie, tym większe że to pierwszy raz. Gratuluję!! Wzięłaś się za bardzo fajną maszynę, zawsze mi się podobał, ale ja swojej nie mogę skończyć:) Model chyba łątwy do złożenia, choć Ty z tego co widzę, postanowiłaś utrudnić sobie życie wykonując wychylone wszystkie powierzchnie sterowe (fajnie wyglądają zwłaszcza klapy i klapolotki). Ciekawy pomysł. Kolejną fajną rzeczą, która mi się podoba, to chyba wymienny zestaw uzbrojenia. Nie wiedziałem, że Nighthawk latał z AGM-88 (te białe rakiety). Co do malowania, niezłe. Kalki trochę srebrzą, ale nie ma tragedii. Świetnie wyglada zalany paliwem grzbiet kadłuba, tuż za gniazdem tankowania paliwa w locie. Gratuluję dobrej interpretacji zdjęć. Generalnie bardzo mi się podoba, pomimo że model czarny, dobrze wyszły wszelkie zabrudzenia, zacieki. Przypuszczam, że na żywo wygląda jeszcze lepiej.
Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję!!
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 09:20

Re: Debiut F-117A 1:48

Postprzez young » poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 09:36

Wyszło Ci to lepiej niż mi gdy sam na początku kariery popełniłem f-117 więc wielkie gratulacje za debiut :D czekamy na następne modele :)
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 13:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: Debiut F-117A 1:48

Postprzez Gienek » poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 09:45

Zuzanka napisał(a):Właśnie skleiłam swój pierwszy model.

Fantastyczny (mimo, że wybitnie nie lubię stealthów :-> )

Zuzanka napisał(a):stosowałam płyny.

Dwa słowa na które zwróciłem uwagę. Jak koleżanka ma już na warsztacie i taką chemię to jasne jest, że
PrzemoL napisał(a):nie zniknęła (edit: zniknie) z Forum, tak jak kilka Twoich poprzedniczek. ;o)
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Debiut F-117A 1:48

Postprzez dewertus » poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 13:02

Bardzo udany debiut, mimo iż nie przepadam ze takimi "dziwoloągami" to bardzo podoba mi sie "przybrudzenie" i samodzielna waloryzacja kokpitu. Ciekaw jestem jaki model zaprezentujesz nam jako kolejny.

Każda przedstawicielka płci pięknej w tym hobby to żywe zaprzeczenie panującym wśród naszych wybranek poglądom, jakoby modelarstwo (w dowolnej postaci) było zajęciem "dużych chłopców" :mrgreen:

pzdr.
Hubert
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Debiut F-117A 1:48

Postprzez Zuzanka » wtorek, 18 sierpnia 2009, 09:30

Cieszę się z Waszych komentarzy. Przed nałożeniem kalek oczywiście pomalowalam model lakierem. Był to Sidolux, dość słabo się to błyszczało, wiec spróbowałam z lakierem Vallejo. Niestety malowany pędzlem daje smugi. Być może to jest przyczyną takiego stany kalkomanii. Uzbrojenie istotnie jest wymienne, podsuwał mi je kolega,który czuwał nad całokształtem prac i gdy trzeba było, służył pomocą. Za to dziękuję mu:)

Jeszcze raz dziekuję za życzliwe przyjęcie.

Pozdrawiam
Zuzanna
Zuzanka
 

Re: Debiut F-117A 1:48

Postprzez Aleksander » czwartek, 20 sierpnia 2009, 13:03

Udało Ci się zrobić z tego "brzydala" bardzo ładny model - nigdy bym nie pomyślał, ze to pierwszy! Przyłączam się do gratulacji - i - czekam na kolejne Twoje modele. Wystartowałaś z wysokiego pułapu - trzymaj go dalej :lol: - większość z nas pierwszy model raczej stara się schować pod tapczan i zapomnieć :lol:
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości