Supermarine Spitfire Mk.IXc -------> Airfix 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Supermarine Spitfire Mk.IXc -------> Airfix 1/72

Postprzez Abominus » poniedziałek, 13 października 2014, 15:54

Cześć!
Całkiem niedawno zakończyłem prace modelarskie nad słynnym brytyjskim myśliwcem, którego nikomu przedstawiać chyba nie trzeba. Zestaw Airfixa oferuje nam bardzo prosty modelik, aczkolwiek przyjemny w składaniu. Jedyne co daje minus temu produktowi to ubogie wnętrze kabiny i golenie podwozia głównego połączone z osłonami ale da się to przełknąć. Poza tym tak jak pisałem wyżej, jest OK. Malowanko pustynne bo pozwalało na zrobienie samolotu z "polskim" akcentem. Farby Pactry, wash Vallejo. Spit malowany aero, szczegóły pędzelkiem. Pokryty warstwą lakieru Pledge (taki angielski odpowiednik Sido). Obdrapania tu i tam. Niedoskonałości też jestem świadom chociażby przejścia kolorów w tej skali. Do rzeczy!!

Supermarine Spitfire Mk.IXc ZX-6, nr. ser. EN315, Polish Fighter Team podległy pod 145 Sqn. RAF, Tunezja - Maj 1943. Pilot S/Ldr. Stanisław Skalski.

Pilot znany każdemu fanatykowi lotnictwa, bo kto choć trochę interesuje się tą dziedziną powinien znać dokonania tego człowieka. Jeśli są tacy, którzy czytają po raz pierwszy to nazwisko odsyłam do nieśmiertelnego Google, materiałów znajdziecie sporo.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Warsztat:

B-17F "Memphis Belle" - Revell 1/72
Abominus
 
Posty: 55
Dołączył(a): piątek, 16 sierpnia 2013, 08:24
Lokalizacja: Olsztyn

Reklama

Re: Supermarine Spitfire Mk.IXc -------> Airfix 1/72

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 14 października 2014, 22:33

Sam mam ochotę na ten prosty, ale podobno nie najgorszy model :mrgreen: Oczywiście w barwach PFT .
Zdjęcia Twojego modelu , są dosyć słabe :mrgreen: i niewiele widać szczegółów :P Jedna sprawa samolot błyszczy łącznie z oponami :lol: Wystarczy prysnąć matem i będzie OK . :shock:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Supermarine Spitfire Mk.IXc -------> Airfix 1/72

Postprzez Voltan » środa, 15 października 2014, 21:07

radoslaw6363 napisał(a):Sam mam ochotę na ten prosty, ale podobno nie najgorszy model :mrgreen: Oczywiście w barwach PFT .
Zdjęcia Twojego modelu , są dosyć słabe :mrgreen: i niewiele widać szczegółów :P Jedna sprawa samolot błyszczy łącznie z oponami :lol: Wystarczy prysnąć matem i będzie OK . :shock:


Dołączam się do opinii. Błyszczą się nawet wydechy.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości