Alphajet "Patrouille de France" (Heller 1/48)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Alphajet "Patrouille de France" (Heller 1/48)

Postprzez Ipkinss » wtorek, 18 sierpnia 2009, 12:58

Witam!

Jakiś czas temu wykonałem dla kolegi lotnika model Alphajeta z grupy akrobacyjnej "Patrouille de France". Jest to Heller w skali 1/48 zrobiony w 100% prosto z pudełka i pomalowany wg numeracji z instrukcji (patrząc na zdjęcia oryginałów od razu rzuca się w oczy inny odcień niebieskiego). Model sklejało się bardzo łatwo i bez większych kłopotów. Spełnia teraz funkcje "cieszenia oka" na lotniczym biurku :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam Ipkinss
Ostatnio edytowano wtorek, 18 sierpnia 2009, 17:51 przez Ipkinss, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ipkinss
 
Posty: 126
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:36
Lokalizacja: z Krużewnik...

Reklama

Re: Alphajet "Patrouille de France"

Postprzez Der-Steppenwolf » wtorek, 18 sierpnia 2009, 17:40

Model bardzo ładny, ładne cieniowanie, nieco rażą wypukłe linie podziału blach, ale ogólne wrażenie bardzo pozytywne, tak trzymać!
Avatar użytkownika
Der-Steppenwolf
 
Posty: 37
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 21:28

Re: Alphajet "Patrouille de France" (Heller 1/48)

Postprzez spiton » środa, 19 sierpnia 2009, 19:57

Oglądam tą galerię trzeci raz, i powiem tyle, że gdyby nie te paskudne linie podziału, to byłby to bardzo ładny model.
Lubie sylwetkę alphajet'a, mam taki modelik w 72, i zastanawiałem się , czy zrobić go właśnie w takim malowaniu, czy w bardziej wojskowym. Teraz już wiem, że jak w "akrobacyjnym" to trzeba bezwzględnie spiłować linie podziału ;-))(u mnie też są wypukłe, choć znacznie delikatniejsze)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Alphajet "Patrouille de France" (Heller 1/48)

Postprzez Ipkinss » środa, 19 sierpnia 2009, 20:30

Hej!

Kolego spiton model powstał tylko i wyłącznie jako ozdoba biurka jeśli można tak powiedzieć. Gdybym robił go tak jak swoje polskie projekty, to na pewno bym takich linii nie zostawił. Halifaxa ryłem do upadłego ;) a Alpahjet był zrobiony w kilka dni :D

Pozdrawiam Ipkinss
Avatar użytkownika
Ipkinss
 
Posty: 126
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:36
Lokalizacja: z Krużewnik...

Re: Alphajet "Patrouille de France" (Heller 1/48)

Postprzez spiton » czwartek, 20 sierpnia 2009, 01:49

Chodziło mi o to, że w takim malowaniu lepiej wyglądałby zupełnie gładki. A przeszlifowanie modelu to kilka chwil. Co innego odtworzenie linii.....
Ale to taka myśl. Zrealizuje ją i zobaczę co z tego wyjdzie ;-))
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości