[OPG1] Lockheed Salmon, 1:72, Valom

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

[OPG1] Lockheed Salmon, 1:72, Valom

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 2 lutego 2008, 20:53

Obrazek

Zakończyłem drugi model w ramach projektu grupowego. Zestaw firmy Valom wymaga sporo poprawek i przerycia nieprawidłowych i nierównych linii podziałowych. Z widocznych baboli jest zbyt stromo kończący się "garb" za owiewką kabiny, wymagający nadszpachlowania, widoczny brak wewnętrznych ścianek wlotów powietrza- łatwe do poprawienia przy pomocy grubej samoprzylepnej folii metalicznej. Trochę problemów sprawia kołpak śmigła- nic nie pasuje, można zapomnieć o zmontowaniu ruchomego- wyjdzie korbowód. Dodatkowo zgubiłem jedną łopatę i odlewałem ersatz z żywicy. Zasobniki na końcach skrzydeł wymagają dużo szpachli i szlifu. Uzyskanie prawidłowej geometrii usterzenia to ekwilibrystyka, zwłaszcza przy łączeniu na styk. Wyszło mi dopiero po wywierceniu otworków i osadzeniu na metalowych pręcikach. Kółka ogonowe też znacznie przerobione, zwłaszcza że goleńki zestawowe łamały się w połowie- wada wypełnienia formy przez tworzywo (i jak to miałoby utrzymać ciężar modelu!). Trochę zrobiłem zbyt rozprężone amortyzatory, zasugerowały mnie zdjęcia w locie. Za to w goleniach podwozia głównego jest tak jak trzeba- amorki w locie długości pół metra, na ziemi chowały się całkowicie. Natomiast przymocowanie tych goleni do kadłuba- mordęga. "Nożyce" zawarte w blaszce fototrawionej można sobie...schować, są zdecydowanie za małe. Koła nie bardzo mi się podobały, zeszlifowałem na wymiar opony od kół Avengera z Academy. Największego błędu zestawu nie widać na zdjęciach- zbyt głęboko i nieprawidłowo osadzone wnętrze kabiny, choć trzeba przyznać dość ładne. Od podstaw zrobiłem wyrzucany fotel z mechanizmem jego przestawiania. Pasy pilota z blaszki są zbyt schematyczne- dołożyłem inne z zestawu pasów U.S. Navy Eduarda. Dorobiłem też "tyłki" zegarów na tablicy przyrządów wraz z okablowaniem- musicie mi wierzyć na słowo. Model malowany Alcladem Duraluminium, Steel, Dark Aluminium, Exhaust, skrzydła i stateczniki srebrnym Tamiyi (w realu też chyba były malowane srebrzanką), do tego trochę Humbroli i folia BMF. Kalki są przewspaniałe, niektórzy mogliby narzekać, że zbyt cienkie, ale dla mnie to zaleta, na każdej powierzchni ułożyły się wyśmienicie w fakturę i wcale nie widać przezroczystej folii, której nie odcinałem. Użyłem płynów Agamy i nawet nie musiałem sięgać po Hypersola. W zestawie kalkomanii brakowało tylko czerwonych pasów i napisów "no step" na skrzydła, oraz paru drobiazgów. Te wydrukowałem sobie sam i dokleiłem. Nie brudziłem go, bo oryginał był czyściutki.
Model na pewno nie pojedzie na żadną wystawę, szczudłowate golenie i liczne dajniki ciśnienia na pewno nie wytrzymałyby transportu. Do obejrzenia na żywca zapraszam do Rzeszowa.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tutaj Salmon wraz ze swoim konkurentem Convair Pogo zbudowanym kilkanaście lat temu z zestawu KP.

Obrazek
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

modele polskich samolotów

Re: (OPG1) Lockheed Salmon, 1:72, Valom

Postprzez Dominik » sobota, 2 lutego 2008, 23:04

Brzydkie UFO pięknie przez Ciebie zrobione. Cud mniód i orzeszki. Ja też chcę tak sklejać.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 16:16

Re: (OPG1) Lockheed Salmon, 1:72, Valom

Postprzez mr.jaro » czwartek, 7 lutego 2008, 09:07

Az nie wypada cokolwiek pisac, bo tresc do znudzenia bedzie taka sama, jak zawsze: bardzo ladnie wykonane modele!

Czesto zastanawiam sie, jak Wy sobie radzicie z tymi niezwykle filigranowymi maluchami w skali 1:72? Mnie nawet w skali 1:48 trzy pary oczu na raz (para wlasnych + para dodatkowych + para powiekszajacych) nie zawsze wystarczaja...
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Hannover

Re: (OPG1) Lockheed Salmon, 1:72, Valom

Postprzez Pit » piątek, 8 lutego 2008, 08:43

Fantastyczny model Piotrze, gratuluję. Ten Pogo zresztą też niczego sobie :)
Piotrek Suska (kolejny nawrót choroby modelarskiej...)
http://www.ciap-trek.pl
Avatar użytkownika
Pit
 
Posty: 180
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: (OPG1) Lockheed Salmon, 1:72, Valom

Postprzez Cichociemny » środa, 9 kwietnia 2008, 10:13

Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 18:33

Re: [OPG1] Lockheed Salmon, 1:72, Valom

Postprzez Grzybu » środa, 17 grudnia 2014, 17:31

wow chciałbym juz mieć taki poziom, świetny model, i w ogóle dobrze fotki zrobione , ładnie eksponują model
Grzybu
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 17 grudnia 2014, 17:18

Re: [OPG1] Lockheed Salmon, 1:72, Valom

Postprzez topik77 » środa, 17 grudnia 2014, 20:38

Jak zwykle perfekcyjnie
topik77
 
Posty: 271
Dołączył(a): piątek, 28 stycznia 2011, 22:15

Re: [OPG1] Lockheed Salmon, 1:72, Valom

Postprzez spiton » środa, 17 grudnia 2014, 21:04

Co to s za "dyngsy" do których przymocowana jest górna "goleń" podwozia. ? Wygląda trochę jak odpiłowana goleń...
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: [OPG1] Lockheed Salmon, 1:72, Valom

Postprzez waran » czwartek, 15 stycznia 2015, 07:57

Pięknie Piotrze Pięknie :)
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 07:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [OPG1] Lockheed Salmon, 1:72, Valom

Postprzez podciech » poniedziałek, 19 stycznia 2015, 16:07

Piękne maleństwo ,niesamowicie czyściutko sklejony i rewelacyjne malowanko a niestety jak wiemy położenie srebra i wszelakich chromów wymaga sporych umiejętności.
podciech
 
Posty: 70
Dołączył(a): niedziela, 27 kwietnia 2014, 22:03

Re: [OPG1] Lockheed Salmon, 1:72, Valom

Postprzez JanJanuszJa » sobota, 22 sierpnia 2015, 12:27

Zgadzam się. Cacko. Choć to za mało powiedziane.
JanJanuszJa
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 22 sierpnia 2015, 12:27

Re: [OPG1] Lockheed Salmon, 1:72, Valom

Postprzez Kuna_898 » piątek, 28 sierpnia 2015, 10:42

Może kiedyś ja dojdę do takiej perfekcji tworzenia, kto to wie? Chciałabym.
Kuna_898
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 28 sierpnia 2015, 10:41

Re: [OPG1] Lockheed Salmon, 1:72, Valom

Postprzez Cichociemny » piątek, 28 sierpnia 2015, 11:26

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=anwy2MPT5RE[/youtube]
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 18:33


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości