półKAPCIE Fiat CR-42 1/48

półKAPCIE Fiat CR-42 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » czwartek, 8 stycznia 2015, 21:25

A tak się wcisnę. Model oklepany ale oprócz "Vala" z moich zapasów magazynowych tylko on odpowiada wytycznym Rady Nadzorczej ;o)
Wieczko:
Obrazek

literatura:
Obrazek

pomoce (zastąpię firmowe kalkomanie wydrukowanym na wyższym poziomie zestawem "Sky")
Obrazek

wybrane malowanie (malowanie bardzo popularne wśród modelarzy ale niestety nie znalazłem zdjęcia tego egzemplarza)
Obrazek

No i to co do dzisiaj wydłubałem:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano piątek, 9 stycznia 2015, 00:19 przez Mariusz Jarzyna ze Szczec, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:29

Reklama

Re: półKAPCIE Fiat CR-42 1/48

Postprzez zegeye » czwartek, 8 stycznia 2015, 21:51

Cieszę się że dołączyłeś. Fajny modelik będziesz robił.... ;o) No i łapie się jak najbardziej nawet z tymi pół kapciami... :P
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: półKAPCIE Fiat CR-42 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » piątek, 9 stycznia 2015, 00:16

Można zamykać kadłub :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:29

Re: półKAPCIE Fiat CR-42 1/48

Postprzez Pawel Burchard » piątek, 9 stycznia 2015, 14:36

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):wybrane malowanie (malowanie bardzo popularne wśród modelarzy ale niestety nie znalazłem zdjęcia tego egzemplarza)


Fotkę oryginału znajdziesz w ksiażce 'Ghost bombers'. Ja niestety nie mam tej książki więc nie poratuję. W pdfie dostępnym tu i ówdzie jakość fotografii jest podła. Ewentualnie możesz spróbować skontaktować się z autorem książki via http://www.ghostbombers.com

p.
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: półKAPCIE Fiat CR-42 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » sobota, 10 stycznia 2015, 12:46

Dziękuję Pawle za pomoc. Twoje zorientowanie w temacie LW bezcenne :) Zapoznałem się z tą fotografią i zauważam, że nijak to się ma w odniesieniu do kolorowanek w publikacjach czy gotowych modelach :/To dopiero będzie ból głowy co do interpretacji.
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:29

Re: półKAPCIE Fiat CR-42 1/48

Postprzez Sherman » sobota, 10 stycznia 2015, 22:16

Hau hau. Kibicuje bo chyba sam się wezmę za model tego samolotu (tylko stareńkiego Monodrama w 72jce).
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 21:05

Re: półKAPCIE Fiat CR-42 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » niedziela, 11 stycznia 2015, 10:11

Sherman napisał(a):Hau hau.

Dobry Sherman, dobry :D ;o) Może podacie swoje pomysły na interpretację malowania tej maszyny ?
Obrazek

Nie chcę zasugerować swoją interpretacją ale ja na stateczniku pionowym zauważam wężyki pokrywające również tylną część kadłuba. Dumam, że fabrycznie samoloty otrzymały późne malowanie fiatów -typuję to:

Obrazek

Na ten kolor fabryczny zostały naniesione wężyki i plamki. I tu teraz dylemat :-| Czy od góry naniesiono kolor piaskowy jak na późniejszych Ju-87D tej jednostki (co wydaje się dziwne bo maszyna fabrycznie posiada już ten kolor w formie plam - z drugiej strony przemawia teren operacyjny na którym stosowano tego typu maskowanie) czy też te wężyki sa w kolorze szarym, który wykorzystano również do malowania spodniej części płatów (za tym przemawia stosowanie takich barw na samolotach operujących w nocy) ?
Malowanie to zostało naniesione prawdopodobnie podczas prac naprawczych o czym świadczy biały numer no i poniższe zdjęcia Fiatów z tej samej jednostki gdzie tych węzyków nie zauważam. Natomiast po układzie plam z pewnością nie jest to tez malowanie fabryczne włoskie. Po odkurzy widać, ze jasna farba spodu została nanoszona w jednostkach (świadczy o tym zamalowanie częsciowe oznaczeń). Już mnie rozbolała głowa... :? Co o tym sadzicie ?

Obrazek
Obrazek
Reprodukcje zdjęć wykorzystuje tylko do dyskusji na tut. forum.
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:29

Re: półKAPCIE Fiat CR-42 1/48

Postprzez marco2607 » niedziela, 11 stycznia 2015, 12:35

Fajnie i szybko Ci to idzie. :P
Co do malowania to jakbyś nie zrobił to i tak ktoś na podstawie zdjęć z gierki będzie chciał to podważyć. :shock:
Ja bym zrobił
Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):te wężyki sa w kolorze szarym, który wykorzystano również do malowania spodniej części płatów (za tym przemawia stosowanie takich barw na samolotach operujących w nocy) ?


dokładnie standard como tak jak w fiacie i dołożone plamy z szarego, przynajmniej tak to wygląda na zdjęciu statecznika pionowego.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: półKAPCIE Fiat CR-42 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » niedziela, 11 stycznia 2015, 16:22

Jest to logiczne w malowaniu Fiatów z tej jednostki ale zwróć uwagę, że ten jeden egzemplarz odbiega wyglądem od pozostałych. Tak jakby po remoncie uzyskał indywidualne malowanie. Tylko on posiada widoczne wężyki na usterzeniu pionowym i na dolnych powierzchniach kadłuba. Jeżeli by miał szare plamy jak pozostałr to czy logicznym się wydaje zastosowanie jeszcze wężyków w tym samym kolorze? No chyba, że otrzymał nowe poszycie w ramach remontu. Ale ten piaskowy nie daje mi spokoju.
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:29

Re: półKAPCIE Fiat CR-42 1/48

Postprzez marco2607 » niedziela, 11 stycznia 2015, 19:24

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):zwróć uwagę, że ten jeden egzemplarz odbiega wyglądem od pozostałych. Tak jakby po remoncie uzyskał indywidualne malowanie. Tylko on posiada widoczne wężyki na usterzeniu pionowym i na dolnych powierzchniach kadłuba


Zapewne tak było , każdy był inny ,wszystko zależało od inwencji twórczej malarza. To bardzo mi przypomina malunki na japońcach wczesnego okresu , gdzie była dość duża dowolność. I tak masz dobrze bo masz zdjęcie, o ile nie jest to jakiś
fotomontaż. ;o)
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: półKAPCIE Fiat CR-42 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » niedziela, 11 stycznia 2015, 20:29

Trafiłem na barwny profil z publikacji "Ali e Colori" nr 1, który najbardziej odpowiada interpretacji zdjęcia tej maszyny. Pozostaje tylko decyzja czy te wężyki to szary czy piaskowy (kontrast na zdjęciu pomiędzy kolorami jest znaczy co może sugerować, że jednak mógł to być piaskowy (tak jak to zinterpretował ten modelarz: http://hyperscale.com/2007/features/cr42asfw_1.htm :-/
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:29

Re: półKAPCIE Fiat CR-42 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » wtorek, 13 stycznia 2015, 22:50

Wmontowałem żywiczny wyrób made in Pavla. Dwa dni modelarskie stracone na wpasowanie. Unikać bubla. Powierzchnie sterowe kierunku i wysokości są za krótkie i będzie trzeba samodzielnie je wydłużyć. Lotki wpasować do płata-makabra. W lewej nie pasuje wzór (te podwójne wyżłobienie) i trzeba samodzielnie przerabiać.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:29

Re: półKAPCIE Fiat CR-42 1/48

Postprzez marco2607 » środa, 14 stycznia 2015, 13:10

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):Wmontowałem żywiczny wyrób made in Pavla.


Nie ty 1 i nie ostatni wdepnąłeś w ich wyroby :cry:
Co do malowania , to zwróć uwagę że kolor ciemnego paska na kadłubie jest taki jak na stateczniku.
Jak kombinujesz z samym piaskowym to nie dawałbym na kadłub tego koloru co idzie na dole skrzydeł.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: półKAPCIE Fiat CR-42 1/48

Postprzez MIRO » środa, 14 stycznia 2015, 21:23

Oj przegapiłem Fiaciora! Już po ptokach, ale do kokpitu bardziej szary by pasował ;o) . Co do malowania, to czemu chcesz go w tym dziwnym mundurku robić?
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Re: półKAPCIE Fiat CR-42 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » czwartek, 15 stycznia 2015, 08:28

Toż mi Waść z tym szarym teraz wyjeżdżasz ? :/ W sumie to jest dużo znaków zapytania w tym wybranym malowaniu więc muszę wszystko przetrawić ale wzięło mnie tak na niego po opublikowanym modelu Arcturusa -po prostu robił wrażenie.
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:29

Następna strona

Powrót do [GT] Samoloty w kapciach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości