Siemens-Schuckert D.III - Eduard 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Siemens-Schuckert D.III - Eduard 1:48

Postprzez PiotrS » czwartek, 15 stycznia 2015, 23:49

Bardzo dawno nic nie pokazywałem na forum a też nie było specjalnie co pokazywać. Ostatnia produkcja jest z pudła i zupełnie ekspresowa bo cała budowa zajęła 2 tygodnie ale sprawiła mi tyle radości, że postanowiłem się jednak podzielić rezultatami. Tym bardziej, że dotąd na forum był tylko jeden SSW i to w dużej skali (za to w tym samym malowaniu) a sam model jest jeszcze nowością. To moje drugie podejście do szmatopłata w 1/48 a pierwsze było z 7 lat temu więc liczę na wyrozumiałość. Merytorycznie to zupełnie nie moja bajka więc nie wiem jak zawartość pudełka ma się do rzeczywistości natomiast jeśli chodzi o składalność to absolutnie pierwsza liga. Jedynym zauważalnym problemem jest dziwnie wyblakła lozenga i dosyć kiepski silnik - popychacze zaworów zrobiłem z rurki, plastikowa wersja tego elementu jest nie do przyjęcia. Z drugiej strony wiele go nie widać po założeniu kołpaka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Następny w kolejce czeka Albatros D.III, wygląda na to że klimaty z Wielkiej Wojny wciągnęły mnie na dłużej :)
Avatar użytkownika
PiotrS
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 16:56
Lokalizacja: (prawie) Warszawa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Siemens-Schuckert D.III - Eduard 1:48

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 16 stycznia 2015, 00:00

No, jakie ładne latadła ostatnio na forum!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9942
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Siemens-Schuckert D.III - Eduard 1:48

Postprzez Slash » piątek, 16 stycznia 2015, 00:02

Bardzo fajny model bardzo fajnego samolotu. Trochę kontrastują kolory kadłuba z kolorami na lozenge, ale nie jest źle.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Siemens-Schuckert D.III - Eduard 1:48

Postprzez Aleksander » piątek, 16 stycznia 2015, 00:28

Chciałbym tak robić modele "z pudła" :lol:
Świetny!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7970
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Siemens-Schuckert D.III - Eduard 1:48

Postprzez waran » piątek, 16 stycznia 2015, 07:48

Silnik zrobili po "macoszemu" aby kupować zestaw silnika Brass, tak samo postąpili z karabinem.
http://obchod.valka.cz/popup_image.php/ ... p1m7tld8p6
Lozengi próbowali zrobić wyblakłe ale nie bardzo im wyszło, lepiej używać takowych z firmy Aviatic. Skrzydła a konkretnie wzmocnienie płótna na żebrach sknocili zgodnie z eduardowską tradycją. Wygląda to na wyprasce tak, jakby kiedyś dechy były przybijane. Twój model z pudła wygląda rewelacyjnie.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Siemens-Schuckert D.III - Eduard 1:48

Postprzez DUDE » piątek, 16 stycznia 2015, 09:18

Cześć,

No nareszcie! Nie tylko kupujemy i wzbogacamy szafy w kolejne pudełka, ale i budujemy!
Swietnie, że pojawił się zrobiony nowy/stary SSW Edka!
Lozenge Edka jak to pisali na innym forum świetnie nadaje się tylko jako wzór kształtu dla Lozenge Aviatika:) Tak jak pisał waran, to chyba najgorszy element tego zestawu.
Moim zdaniem jak na model prosto z pudła wyszło ci doskonale!. Zapraszam zatem do dłuższej przygody ze szmatopłatami
pozdrawiam
D
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 11:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: Siemens-Schuckert D.III - Eduard 1:48

Postprzez PiotrS » piątek, 16 stycznia 2015, 10:55

Cieszę się, że podoba się nie tylko mi, dzięki serdeczne :)
waran napisał(a):Skrzydła a konkretnie wzmocnienie płótna na żebrach sknocili zgodnie z eduardowską tradycją. Wygląda to na wyprasce tak, jakby kiedyś dechy były przybijane.


Po nałożeniu kalek na żywo wygląda to całkiem znośnie ale faktycznie przez te przesadne wytłoczenia a zwłaszcza "sznurek" na wierzchu układanie kalek było dosyć paskudną robotą.
Silnik widziałem i bardzo mi się podobał ale mam postanowienie noworoczne, żeby ograniczać zakupy wszelakich dodatków i przeróbki bo jak szybka robótka zmienia się w miesiące dłubania to spada motywacja. Samo patrzenie na ten sam kawałek plastiku na biurku zaczyna mnie męczyć

DUDE napisał(a):Zapraszam zatem do dłuższej przygody ze szmatopłatami

Postaram się dogonić Cię i w ilości i jakości produkcji :) Póki co w magazynie czeka 6 sztuk więc przy moim normalnym tempie pewnie starczy do połowy przyszłego roku.
Avatar użytkownika
PiotrS
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 16:56
Lokalizacja: (prawie) Warszawa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości