Spitfire Vb - Trumpeter 1:24 - "popapraniec"

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Spitfire Vb - Trumpeter 1:24 - "popapraniec"

Postprzez DarkWing » poniedziałek, 9 marca 2015, 14:56

Witam

Z racji, że chwilowo odpoczywam od klejenia, a reorganizacja warsztatu troszkę się odwleka postanowiłem dokończyć dawno temu rozpoczęty ten oto samolocik....
Model zacząłem jakieś 2 lata temu? i pewnie skończyłem go w +/- 2 miesiące. Od tamtej poty leżał sobie w szafie i czekał na lepsze czasy, żeby go wymalować... takowe też nastąpiły :)
Jest to Trumpeter No. 02413, a więc Spitfire Mk. VI w skali 1:24. Od dawien dawna moim marzeniem było mieć "dużego" Spita ale... Mk. Vb. Kiedy już kupowałem model akurat nie było "V" za przyzwoite (czyt. tanio) pieniążki. Była natomiast okazja nabycia tanio "VI". Na szczęście producent mile zaskoczył - skrzydła są od "V" i jeśli robi się "VI" należy odciąć końcówki i wkleić te wydłużone. Były tez dwa kołpaki i śmigło 3 i 4 ramienne... Wybór więc był prosty. Niestety nie wiem do końca jakie błędy merytoryczne powstały z takiej przeróbki i jakie zrobił sam producent ale... nic mnie to nie obchodzi :). Podobnie nie przykładałem żadnej wagi do malowania - żeby zrobić jakiś konkretny wzór i oznaczenia - stąd też w tytule "popapraniec" :)
Zrobiłem, jest i mam go... cieszę się bardzo, bo to jakby spełnienie marzeń z dzieciństwa :lol:
Malowałem aero farbami Vallejo Air, ślady eksploatacyjne ModelMaster (metalizery) oraz zestawTamiya Wathering. Lakier końcowy Vallejo półmat.
Wszystkie klapy typu zamknięcia karabinów maszynowych na skrzydłach itp, są na stałe zamknięte - nie chciałem zakłócać pięknej linii sylwetki Spita czymś tam wystającym i odstającym. Oczywiście wewnątrz są karabiny, taśmy amunicyjne itp... po co ?... nie wiem... Pierwsza koncepcja była żeby wszystko było pootwierane, potem się to zmieniło. Pokrywy silnika były przeźroczyste, nie pasowało mi to - zamalowałem ale jedna jest nadal zdejmowalna :). Lotki, klapy i stery - ruchome. Podwozie amortyzowane. Figurki z kompletu.
To tyle.. tak mi to wyszło...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Sławek (DarkWing)
Avatar użytkownika
DarkWing

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 757
Dołączył(a): niedziela, 2 października 2011, 14:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Reklama

Re: Spitfire Vb - Trumpeter 1:24 - "popapraniec"

Postprzez RAV » poniedziałek, 9 marca 2015, 15:07

Chyba golenie podwozia są zamienione i przez to odchylają się do tyłu. Osłony podwozia są OK, więc jeśli będziesz to poprawiał, to musisz też oderwać osłony od goleni i posklejać wszystko z powrotem. Powodzenia!
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spitfire Vb - Trumpeter 1:24 - "popapraniec"

Postprzez macias13_84 » poniedziałek, 9 marca 2015, 16:05

Co do goleni podwozia to RAV ma wydaje się rację, warto poprawić bo wygląda karykaturalnie
Błędne są zatem zastosowane kalki dla BR579 który był Mk.VI

Edit:
Nawet na pewno
Obrazek
Avatar użytkownika
macias13_84
 
Posty: 1700
Dołączył(a): czwartek, 26 kwietnia 2012, 10:59
Lokalizacja: Zabrze

Re: Spitfire Vb - Trumpeter 1:24 - "popapraniec"

Postprzez Pawel Burchard » poniedziałek, 9 marca 2015, 16:23

Średnio się znam na Spitach, ale bardzo mi się podoba na jednym ze zbliżeń jak pomalowałeś rury wydechowe.

p.
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spitfire Vb - Trumpeter 1:24 - "popapraniec"

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 10 marca 2015, 09:12

Przy wszelkiego rodzaju figurkach często zastanwia mnie to, że spodnie czy bluzy mundurowe błyszczą :mrgreen: Pewnie jedwabne dawali :mrgreen:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Spitfire Vb - Trumpeter 1:24 - "popapraniec"

Postprzez posejdon » środa, 11 marca 2015, 18:46

radoslaw6363 napisał(a):Przy wszelkiego rodzaju figurkach często zastanwia mnie to, że spodnie czy bluzy mundurowe błyszczą :mrgreen: Pewnie jedwabne dawali :mrgreen:

To ortalion :mrgreen:
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 15:05
Lokalizacja: Bródno

Re: Spitfire Vb - Trumpeter 1:24 - "popapraniec"

Postprzez radoslaw6363 » czwartek, 12 marca 2015, 11:00

posejdon napisał(a):
radoslaw6363 napisał(a):Przy wszelkiego rodzaju figurkach często zastanwia mnie to, że spodnie czy bluzy mundurowe błyszczą :mrgreen: Pewnie jedwabne dawali :mrgreen:

To ortalion :mrgreen:


Aaaaa ! To ja przepraszam :cry: To wszystko wyjaśnia ;o)
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości