PANZER IV DAK 1:35 Dragon

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

PANZER IV DAK 1:35 Dragon

Postprzez SilverKNZ » piątek, 20 marca 2015, 10:26

Witajcie.
Chciałem zaprezentować ostatnią moją pracę Panzer IV DAK 1:35 od Dragona. Niedługo dojdzie prosta podstawka która jest w trakcie budowy. Czekam na konstruktywne opinie :)
Pozdrawiam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
-------------------------------------------------------------------------------
Moje dotychczasowe wypociny:
Mi8T / Mi 24A / Mi 26 Halo / Bell 212 / Wessex Has 1/ Panzer IV DAK / Ferdinand / ISU 152 / PzKpfw V Panther G / KV -2 / PzKpfw TIGER I
Avatar użytkownika
SilverKNZ
 
Posty: 143
Dołączył(a): środa, 18 grudnia 2013, 10:46
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Reklama

modele polskich samolotów

Re: PANZER IV DAK 1:35 Dragon

Postprzez xspace » piątek, 20 marca 2015, 11:13

Model wygląda bardzo realistycznie, świetny weathering, jedyne ale to gąski na 1-wszej fotce troszkę jakby oklapły.
Podoba się mi bardzo :)
xspace
 
Posty: 415
Dołączył(a): wtorek, 22 stycznia 2013, 02:56
Lokalizacja: Kraków

Re: PANZER IV DAK 1:35 Dragon

Postprzez author21 » piątek, 20 marca 2015, 13:33

Malowanie ekstra. Może nieco pod innym kątem (skierowany trochę w dół) ustatwił bym zapasowy odcinek gąsienicy z kołami na przodzie czołgu. Przynajmniej tak wynika ze zdjęć zrchiwalnych.raczej wisiał ten odcinek, a nie był w poziomie.

http://www.worldwarphotos.info/gallery/ ... ika-korps/
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 15:00

Re: PANZER IV DAK 1:35 Dragon

Postprzez micmal » piątek, 20 marca 2015, 13:59

O w m....piękny model. Podoba mi się bardzo. Na nitach i innych takich w tym temacie to się nie wypowiem, bo nie moja bajka, ale malowanie i weathering mówią do mnie bardzo miłe słowa :)
I teraz bardzo proszę o relację: jakie kolory (firma i nr farb), czy najpierw malowany panzer grey i potem dakowy kolor? Nr zestawu Dragona (trzeba będzie zanabyć :) ), no i generalnie jakiś opis, co i jakimi siuwaksami robiłeś.
Jeszcze raz - śliczny model.
Pozdrawiam Michał M.
Obrazek
Avatar użytkownika
micmal
 
Posty: 701
Dołączył(a): wtorek, 7 grudnia 2010, 13:31

Re: PANZER IV DAK 1:35 Dragon

Postprzez Marek Barański » piątek, 20 marca 2015, 14:22

Trochę razi "zalanie" wielu szczelin pigmentem (szczególnie w łączeniach ogniw gąsienic - to jedna z wad madżików) ale ogólnie kolorystycznie jest bardzo fajnie.
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: PANZER IV DAK 1:35 Dragon

Postprzez SilverKNZ » piątek, 20 marca 2015, 14:58

Dzięki panowie...
Co do gąsienic na przodzie to racja - oryginalnie wiszą pod własnym ciężarem, w modelu przez to że koła opierały się o kadłub z automatu zmieniały kąt na mniejszy - klej związał i tak zostało :)

Co do farb to muszę zmartwić gdyż kolory dobieram sam, mam wzornik RAL i Pantone + fotografie i dobieram to tak aby było odpowiednie dla mnie.
Podstawą do tego były 2 zestawy
Obrazek
Obrazek

Co do techniki... dostałem na forum od Sergiusza poradę żeby robić jak w oryginale. Czyli podkład + kolor panzer grey + modulacja następnie kolory DAK + modulacja. Jak sobie to wszystko dobrze wyschło to pędzelek w Brush Cleaner i delikatnie zacząłem zmywać przecierać beżowy do bazowego szarego.
Tutaj kilka fotek telefonem robionych przy budowie
https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.406198076223899&type=1

Wash był z gotowego do DAK od Ammo, następnie filtry - robię je sam bazując na tych które oferuje Ammo, dodałem odpryski na krawędziach kolorem bazowym + gdzieniegdzie troche rdzawego, później kontrastowanie i cieniowanie olejami i na koniec 2 specyfiki z Ak Africa dust + Dust, w połączeniu z gipsem aby zrobić troche struktury. Ostatni szlify to pigmenty suche.
Co do gąsek to faktycznie w kilku miejscach jest za dużo pigmentu i znika struktura - niestety na friule nie miałem budżetu :P
Nr zestawu napisze później muszę pudełko odnaleźć
-------------------------------------------------------------------------------
Moje dotychczasowe wypociny:
Mi8T / Mi 24A / Mi 26 Halo / Bell 212 / Wessex Has 1/ Panzer IV DAK / Ferdinand / ISU 152 / PzKpfw V Panther G / KV -2 / PzKpfw TIGER I
Avatar użytkownika
SilverKNZ
 
Posty: 143
Dołączył(a): środa, 18 grudnia 2013, 10:46
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: PANZER IV DAK 1:35 Dragon

Postprzez merlin_PL » piątek, 20 marca 2015, 15:12

Podoba się jest potencjał. Generalnie to z tych kilku modeli widać ,że zaczynasz mieć swój styl malowania modeli. Atrakcyjny wizualnie . Mnie się podba , ale ja nieobiektywny jestem bo też z KNZ :D
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 22:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: PANZER IV DAK 1:35 Dragon

Postprzez STIG » piątek, 20 marca 2015, 22:04

Bardzo ładny. Tylko pogratulować. Jakich kolorów pigmentów użyłeś?
SilverKNZ napisał(a):Nr zestawu napisze później muszę pudełko odnaleźć

Akurat mam te zestawy więc będzie to Dragon 6264 lub Dragon 6265.
Avatar użytkownika
STIG
 
Posty: 75
Dołączył(a): wtorek, 5 lutego 2013, 18:43

Re: PANZER IV DAK 1:35 Dragon

Postprzez SilverKNZ » poniedziałek, 23 marca 2015, 08:32

Pigmentów użyłem kilku mieszając je ze sobą ale głównym był Light Yellow Ocre + Desert Dust od Valleyo. Co do stylu to staram się malować po swojemu, podglądając i inspirując się tymi najlepszymi :)
-------------------------------------------------------------------------------
Moje dotychczasowe wypociny:
Mi8T / Mi 24A / Mi 26 Halo / Bell 212 / Wessex Has 1/ Panzer IV DAK / Ferdinand / ISU 152 / PzKpfw V Panther G / KV -2 / PzKpfw TIGER I
Avatar użytkownika
SilverKNZ
 
Posty: 143
Dołączył(a): środa, 18 grudnia 2013, 10:46
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości