Jagdpanzer 38(t) Hetzer "Chwat" - Academy 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Jagdpanzer 38(t) Hetzer "Chwat" - Academy 1/35

Postprzez Patterson » czwartek, 2 kwietnia 2015, 22:29

Powstańczy Chwat, starałem z grubsza odtworzyć układ kamuflażu ze zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer "Chwat" - Academy 1/35

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 2 kwietnia 2015, 23:58

Chwacko wyszedł!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer "Chwat" - Academy 1/35

Postprzez Kuba P. » piątek, 3 kwietnia 2015, 00:20

Świetny. Bardzo mi się podoba. Pamiętam kolory koła Chwata i są dokładnie takie jak na modelu. Podobają mi się ślady uszkodzeń przy zdobyciu wozu.
Jak oceniasz model Academy? Daje w zestawie wszystko do najwcześniejszych Jagdpanzerów 38? Pamiętam, że w Dragonie jak robiłem swojego musiałem trochę pozmieniać a tu widzę też te same rzeczy - maska jarzma działa, wydech?

Ładny, podoba mi się bardzo. Gratulacje.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer "Chwat" - Academy 1/35

Postprzez Patterson » piątek, 3 kwietnia 2015, 11:12

Dzięki wielkie Panowie.

Kuba, niestety moja wiedza o Hetzerach jest ograniczona i sprowadza się do tego co widzę na fotkach. Niemniej Polskie fora zawierają kilka ciekawych wątków o Chwacie, dużo można się z nich dowiedzieć. Jak zwykle nieoceniona jest w nich wiedza Marka Jaszczołta.
Academy oceniam dosyć wysoko, chyba w tej chwili najlepsza baza do zrobienia Chwata. W pudełku jest nawet schemat i kalki dla niego, co jest miłym akcentem, chociaż schemat plam jest dosyć kontrowersyjny, a kalkomanie mają zły krój. Mimo to i tak fajnie, że każdy posiadacz tego modelu może sobie przystępnie zrobić miniaturkę naszego Chwata.


Tu fotosy z budowy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać kilka detali poprawiłem, zwłaszcza tylna płyta jest jakaś dziwna, ale najważniejsze części są w pudełku . Na kole napinającym musiałem wytoczyć ten rowek po krawędzi, bo go nie było i to największy problem z tym modelem.

Fartuchy są z Edka, dedykowane do ich modelu, ale pasują też do Academy. Figurki na razie nie będzie. Trysnąłem ją kolorem i okazało się, że ma dużo felerów, zmywa się teraz farba i spróbuję coś podstrugać.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości