T-34 CzTZ, 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

T-34 CzTZ, 1/35

Postprzez Mahas » niedziela, 26 kwietnia 2015, 15:55

Witam,

Skleiłem ostatnio takiego teciaka z Czelabińska. Model to Tamiya, budowany bez większych przeróbek, wymieniłem tylko siatkę nad silnikiem, uchwyty do zapasowych ogniw gąsienic i lufę KM-u. Malowany farbami Tamiya

Zapraszam do oglądania (przepraszam za zdjęcia, ale chwilowo nie mam dostępu do lepszego "studia"):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Mahas
 
Posty: 16
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: Poznań

Reklama

Re: T-34 CzTZ, 1/35

Postprzez Radek Pituch » środa, 29 kwietnia 2015, 09:51

Stara poczciwa Tamiya, mimo upływu lat wciąż prezentuje się nieźle. Jak dla mnie model przyjemny w odbiorze, może trochę zbyt satynowy ale ma to też swój urok szczególnie w przypadku wieży. Natomiast w kwestii przeróbek, fajnie, że się o nie pokusiłeś, mają jednak pewne mankamenty - siatka nad silnikiem mocno przeskalowana, to były dośc drobe oczka, zaczepy do mocowania zapasów ostróg przeciwpoślizgowych na boku kadłuba były gięte i spawane do pancerza, nie tak jak u Ciebie proste i mocowane pionowo jakby do krawędzi błotnika. Otworów pod przednie błotniki nie było w pancerzu - naspawywano natomiast gięty płaskownik z otworami i dopiero do niego przykręcano błotniki.
Zdjęcie obrazujące to o czym napisałem Obrazek

Pozdrawiam,

RP
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: T-34 CzTZ, 1/35

Postprzez Mahas » czwartek, 30 kwietnia 2015, 20:06

Dzięki za trafne uwagi. Przyznaję, że potraktowałem ten model na zasadzie "skleję coś, żeby nie wyjść z wprawy" i nie wspomagałem się przy jego budowie literaturą, co oczywiście i tak nie usprawiedliwia błędów. Tego teciaka już z grubsza zostawię jak jest i raczej nie będę poprawiał, ale na pewno zwrócę uwagę na te elementy przy następnym.
Avatar użytkownika
Mahas
 
Posty: 16
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: Poznań

Re: T-34 CzTZ, 1/35

Postprzez Radek Pituch » poniedziałek, 4 maja 2015, 15:33

Pewnie, jak już skończony nie ma co się cofać.

Pozdrawiam,

RP
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości