[KAPCIE]Avia B-534 Polski samolot myśliwski 1939 1/72 RS mod

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

[KAPCIE]Avia B-534 Polski samolot myśliwski 1939 1/72 RS mod

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 31 maja 2015, 17:39

Zapewne nie wszystkim znany jest fakt , że Avia B-534 odegrała pewną rolę jako Polski myśliwiec walczący z Luftwaffe we wrześniu 1939 roku. Na potwierdzenie tego zachowało się kilka zdjęć :lol:
Kiedy przed laty zobaczyłem w TBiU pierwsze z tych zdjęć pomyślałem że dobrze byłoby mieć miniaturkę tego zgrabnego dwupłata z biało-czerwonymi szachownicami :shock:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Model wykonałem z zestawu RS Models w skali 1/72, dodałem dedykowane do niego balszki firmy Brengun i Yachu Models -(do mocowania linek komory płata). Kalki zostały wykonane na zamówienie. RS model nie jest ,,samosklejalny'' ;o) jednak przy odrobinie dobrej woli można coś z niego wystrugać. Dziś wybrałbym nowy produkt Eduarda !
Nad modelem pracowałem baardzo długo :lol: Brak czasu i weny :lol: Na ciągłe poprawki zużyłem całe opakowanie farby Agama-C4P, części w tajemniczych okolicznościach ginęły bezpowrotnie, trzeba było dorabiać nowe i w końcu uznałem że, albo ja wreszcie ten model wykończę , albo On mnie wkończy :twisted: Po raz pierwszy spróbowałem odtworzyć powierzchnię drewnianą na śmigle i cieniowanie żeber na górnym płacie. Ze swojej pracy nie jestem zadowolony, jest sporo baboli ,malowanie nie wyszło tak jak chciałem i nie wszystkie kalki chciały współpracować przy nakładaniu. Miało być pieknie, a wyszło jak zwykle :cry:
Zapraszam do galerii i przepraszam za jakość zdjęć, ciągle uczę się trudnej sztuki fotografii :oops:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia zmienię o ile tylko uda mi się zrobić lepsze :mrgreen:

Teraz kilka słów o roli jaką odegrały Avie B -534 walcząc z Luftwaffe w Polskich barwach.Miało to miejsce w niemieckim filmie ,,Kampfgeschwader Lützow ''Fabuła filmu była umiejscowiona w czasie niemieckiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 roku.
Data premiery: 28 lutego 1941 roku.
Samoloty Avia B-534 odtwarzały polskie samoloty myśliwskie, latając z polskimi znakami rozpoznawczymi w rzeczywistości były to słowackie maszyny przemalowane przez Niemców na potrzeby filmu.
Film jest typową niemiecką propagandową ramotą, żołnierze słowaccy odgrywali role polskich kawalerzystów szarżujących na niemieckie czołgi.Większość zdjęć plenerowych kręcono w Bagiczu nieopodal Kołobrzegu. Część zdjęć kręcono również w Wyszkowie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avie pojawiają się w 20-stej minucie , wcześniej jest scena bombardowania Polskiego lotniska(Małaszewicze), użyto w niej wraków Polskich samolotów np.PZL P-37,, Łoś ''
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2VNWdzBjWe0[/youtube]
Ostatnio edytowano wtorek, 2 czerwca 2015, 23:29 przez radoslaw6363, łącznie edytowano 13 razy
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2542
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Reklama

Re: [KAPCIE]Avia B-534 Polski samolot myśliwski 1939 1/72 RS mod

Postprzez fragles » niedziela, 31 maja 2015, 19:43

Cie pieron! Mocna rzecz!

______
No co? Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem.
A tak przy okazji:
Teraz zrozumiałem imperatyw krytyki wszystkiego, co ponad estetykę baraku z blachy falistej.
Ostatnio edytowano niedziela, 31 maja 2015, 22:16 przez fragles, łącznie edytowano 1 raz
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1559
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [KAPCIE]Avia B-534 Polski samolot myśliwski 1939 1/72 RS mod

Postprzez rotpol13 » niedziela, 31 maja 2015, 19:50

Obrazek :lol:

On jest z plasteliny ulepiony :?:

Słoje na drzewnianym śmigle jak prawdziwe :shock:
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: [KAPCIE]Avia B-534 Polski samolot myśliwski 1939 1/72 RS mod

Postprzez potez » niedziela, 31 maja 2015, 23:17

piękny model: czyściutki i perfekcyjnie pomalowany.
Za mało zdjęć żeby zorientować się jak wygląda brudzenie, ale wygląda to wszystko w sumie lepiej niż znakomicie.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [KAPCIE]Avia B-534 Polski samolot myśliwski 1939 1/72 RS mod

Postprzez rotpol13 » poniedziałek, 1 czerwca 2015, 11:03

Zapomniałem dodać, że jestem pod wrażeniem kalkomanii z INDYKIEM Obrazek

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ostatnio edytowano poniedziałek, 1 czerwca 2015, 11:11 przez rotpol13, łącznie edytowano 6363 razy :mrgreen:
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: [KAPCIE]Avia B-534 Polski samolot myśliwski 1939 1/72 RS mod

Postprzez GrzeM » poniedziałek, 1 czerwca 2015, 12:27

Model wygląda nieźle a temat jest super-ciekawy!
Dwie rzeczy mi się nie podobają: za duża kalka na sterze kierunku oraz błękitny dół - na zdjęciach z filmu wyraźnie widać, że cały samolot był khaki.
No i ten czerwony kołpak - chyba zmyślony?
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: [KAPCIE]Avia B-534 Polski samolot myśliwski 1939 1/72 RS mod

Postprzez Hal Bregg » poniedziałek, 1 czerwca 2015, 17:31

Ale czad!. Od 1:25 pasjonująca walka z Mohawkami RAF. Ciekawy pomysł na model.
Hal Bregg
 
Posty: 243
Dołączył(a): piątek, 23 sierpnia 2013, 22:49
Lokalizacja: War-saw

Re: [KAPCIE]Avia B-534 Polski samolot myśliwski 1939 1/72 RS mod

Postprzez P11c » poniedziałek, 1 czerwca 2015, 19:00

Fajny modelik. A tak z ciekawości dodam, że kilka samolotów czechosłowackich przyleciało do Polski w czasie aneksji i miało wielką ochotę walczyć w naszych barwach przeciwko Niemcom. Niestety z tego co mi wiadomo nie mieliśmy do nich zaufania i prawdopodobnie nie walczyły, a szkoda. Udało się tylko walczyć paru pilotom.
Ciekawy temat, podobny zresztą dotyczy oddziału motocyklistów, ale oni walczyli na naszym sprzęcie ( choć nie do końca)
P11c
 
Posty: 667
Dołączył(a): środa, 14 maja 2014, 23:07

Re: [KAPCIE]Avia B-534 Polski samolot myśliwski 1939 1/72 RS mod

Postprzez Mac Eyka » wtorek, 2 czerwca 2015, 09:33

Nie no fajowa ta twoja Avia. Troszku za mało lanszafcików co by sie lepiej zorientować w dziele.
Ale generalnie jest gites.
Mogłeś tylko trochę lepiej zaakcentować wlot tuż poniżej kołpaka śmigła
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: [KAPCIE]Avia B-534 Polski samolot myśliwski 1939 1/72 RS mod

Postprzez fragles » wtorek, 2 czerwca 2015, 14:04

Mogłeś tylko trochę lepiej zaakcentować wlot tuż poniżej kołpaka śmigła


Nie no, Panowie, co znaczy "trochę lepiej"?! Więcej precyzji! Przypomina mi to "Killera":
- Niewiele lepiej, ale... lepiej.
Tylko że tu to nie komedia. Tu jest konkretne, techniczne, twarde męskie hobby. Tu ma być konkret, precyzja, suwmiarka elektryczna kontra analogowa, itd.!
Ale nawet przy tak nieprecyzyjnej uwadze nie zgodzę się z nią. Moim zdaniem wlot poniżej kołpaka JEST zaakcentowany dostatecznie bardzo dobrze.

O, a tu znowu:
A tak z ciekawości dodam, że kilka samolotów czechosłowackich przyleciało do Polski w czasie aneksji i miało wielką ochotę walczyć w naszych barwach przeciwko Niemcom. Niestety z tego co mi wiadomo nie mieliśmy do nich zaufania i prawdopodobnie nie walczyły, a szkoda. Udało się tylko walczyć paru pilotom.


Panowie, to jest konkretne forum modelarskie, a nie poetyckie. Co to znaczy, że kilka samolotów przyleciało i miało ochotę walczyć?! Co to za bzdury? Ktoś się naoglądał kreskówek? Samolociki sobie latały i miały ochotę walczyć, a pilociki od nich poszły sobie na piwo, co? Wcale się nie dziwię "nam", że nie mieliśmy zaufania do takich samolocików, co to mają wielką ochotę walczyć. Ja też nie mam zaufania do mojego samochodu, bo ile razy wydam mu rozkaz:
- Jedź na myjnię i się umyj!
to to bydle nie słucha i muszę go siłą do mycia zapędzać.
Jak czytam takie teksty, to normalnie ręce opadają. Panowie! Nie piszcie takich bredni! Czytają to dzieci i później powielają myśląc, że tak jest poprawnie.

PS. Celowo cytowałem bezosobowo, żeby nikogo nie urazić.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1559
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [KAPCIE]Avia B-534 Polski samolot myśliwski 1939 1/72 RS mod

Postprzez greatgonzo » wtorek, 2 czerwca 2015, 14:25

Tu jest konkretne, techniczne, twarde męskie hobby.


Nagle? :lol:
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: [KAPCIE]Avia B-534 Polski samolot myśliwski 1939 1/72 RS mod

Postprzez fragles » wtorek, 2 czerwca 2015, 14:37

greatgonzo napisał(a):
Tu jest konkretne, techniczne, twarde męskie hobby.


Nagle? :lol:


Jak "nagle"?
Jest wiele konkretnych, męskich twardych rzeczy.
:mrgreen:
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1559
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [KAPCIE]Avia B-534 Polski samolot myśliwski 1939 1/72 RS mod

Postprzez P11c » wtorek, 2 czerwca 2015, 14:44

fragles napisał(a):
PS. Celowo cytowałem bezosobowo, żeby nikogo nie urazić.

Ależ nie musisz być aż tak delikatny, ale miło by było abyś był mniej poetycki a bardziej konkretny, bo nie wie o co ci chodzi ?
Te samoloty nie przyleciały wg ciebie? czy też może w/g ciebie bez sensu się jest zastanawianie się jak mogły one wyglądać w Polsce i pokusić się o jakiś modelik?
A może należy patrzyć na modelarstwo w oderwaniu od historii ?( bo i tak można zrozumieć twoje słowa ).
A co do zaufania to był tam też ten Pan
http://pl.wikipedia.org/wiki/Josef_Franti%C5%A1ek
Całość podałem jako ciekawostkę w szukaniu niszowych tematów modelarskich , wiec nie wiem skąd ten twój atak i kpina.
Ale nie wszystko pewnie muszę rozumieć
P11c
 
Posty: 667
Dołączył(a): środa, 14 maja 2014, 23:07

Re: [KAPCIE]Avia B-534 Polski samolot myśliwski 1939 1/72 RS mod

Postprzez fragles » wtorek, 2 czerwca 2015, 15:19

Manufaktura napisał(a):...miło by było abyś był mniej poetycki a bardziej konkretny, bo nie wie o co ci chodzi ?(...)
Całość podałem jako ciekawostkę w szukaniu niszowych tematów modelarskich , wiec nie wiem skąd ten twój atak i kpina.
Ale nie wszystko pewnie muszę rozumieć


Tego się obawiałem.
No to bardziej konkretnie.
Samolot nie jest w stanie sobie przylecieć i mieć na cokolwiek ochotę. A to właśnie napisałeś. To jest możliwe tylko w kreskówkach dla dzieci, o samolocikach, samochodzikach, pociągach itp. I w wierszykach. Weź napisz np., że toster miał ochotę na zrobienie tosta, albo że karabin poszedł na wojnę i miał ochotę strzelać. Przecież to brednie.
Na własnym przykładzie widzisz, że powielanie tego rodzaju tekstów, między innymi w internetach, negatywnie wpływa na rozumienie słowa pisanego.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1559
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [KAPCIE]Avia B-534 Polski samolot myśliwski 1939 1/72 RS mod

Postprzez Drunkmaster » wtorek, 2 czerwca 2015, 15:51

rotpol13 napisał(a):Zapomniałem dodać, że jestem pod wrażeniem kalkomanii z INDYKIEM Obrazek

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ostatnio edytowano poniedziałek, 1 czerwca 2015, 11:11 przez rotpol13, łącznie edytowano 6363 razy :mrgreen:


hejter, zgłaszam za hejterowanie :lol:
Avatar użytkownika
Drunkmaster
 
Posty: 269
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2014, 00:37

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ajgor64 i 31 gości