F/A-18E Hornet Trumpeter 1:32

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F/A-18E Hornet Trumpeter 1:32

Postprzez KRL » niedziela, 31 maja 2015, 19:30

Moje skromne na razie półki z modeli zasiliła kolejna ukończona F’ka tym razem do modeli sygnowanych na początku literą F w skali 1:32 dołączył najmłodszy wiekiem a w zasadzie najmłodsza z moich F’ek- 18’ka.

Model pochodzi od Trupetera jest złożony prosto z pudełka bez żadnych dodatków w postaci żywic, blaszek etc.
Najwięcej pracy było z wlotami powietrza, które wymagają sporo zabiegów z pasowaniem i jeszcze więcej szpachli.
Jak już wspominałem przy innych sklejanych przeze mnie modelach części waloryzujące mnie kompletnie nie kręcą i nie widzę sensu dokładania kasy do tego co otrzymałem w pudełku od Trumpka z jednym małym wyjątkiem.
Jak będę jeszcze raz podchodził do tego modelu to na pewno dokupię lepiej wykonane dysze te z zestawu są naprawdę przeciętne.
Musze także zauważyć, że w porównaniu do F-14’ki Trumpka spasowanie w tym modelu stoi na zdecydowanie lepszym poziomie a osłona kabiny w końcu wygląda i pasuje tak jak powinna pasować.

Mam też wrażenie, że nie co lepszej jakości są kalki tym razem a położenie tych długich czerwonych pasków oddzielających czerń i szarość wymagało naprawdę WIELKIEJ cierpliwości i przez chwile rozważałem prostszą dla mnie wersję czyli oklejenie i pryśnięcie czerwonym kolorem. Stwierdziłem jednak, że takie ćwiczenie i nauka przyda się na przyszłość.

Tyle w kwestii samego modelu z czystym sumieniem mogę go polecić.

Czas przejść do prezentacji ale nim to uczynię kilka słów wyjaśnienia w temacie słabych fotek i brakującej anteny za przednią goleniom.
Fotki wykonywałem na balkonie w dość pokaźnym wietrze i 18’ka postanowiła mi odlecieć . Odruchowo chwyciłem ją ręką za dziób tratując klapy zamykające luki podwozia na nosie i urywając wspomnianą antenkę. Która dodatkowo poleciała sobie z balkonu w sina dal. Później się zorientowałem, że nie trzeba było rzucać się na ratunek przód się unosił ale reszta opierała się na zadku, jednak odruch to odruch.
Na szczęście to nie osłona kabiny i z dorobieniem takiej antenki problemu nie będzie jednak na zdjęciach jej brakuje.
Same zaś zdjęcia wyszły nie tak dobrze jak te ostatnie ale mój aparat odmówił posłuszeństwa w końcu przyszedł i na niego czas.
Zrobiłem więc fotki telefonem i napotkałem sporo problemów ponieważ dość mocno operowało na balkonie słońce i przy normalnym ustawieniu aparatu robiły się głębokie cienie.
Wykorzystałem więc taką funkcję jak HDR i sam model wyszedł dość dobrze za to tło z białego zrobiło się sino-zielono-szare.

No dobrze teraz fotki i już się boję:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Na koniec fotka w pełnym słońcu:

Obrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: F/A-18E Hornet Trumpeter 1:32

Postprzez Solo » niedziela, 31 maja 2015, 19:45

Bardzo piękny model fajnego samolotu (choć nie przepadam za Hornetami, ani tym bardziej Super Hornetami).
Ładne malowanie i solidna robota modelarska. Bardzo mi się podoba.
Jeśli miałbym na coś zwrócić uwagę, to na brudzenie: zacieki są jak dla mnie trochę przesadzone no i kilka wygląda nienaturalnie, jak wypływające w dół zacieki spod paneli inspekcyjnych na nosie.
Ale mimo tego brawo, piękna maszyna.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Re: F/A-18E Hornet Trumpeter 1:32

Postprzez Aleksander » niedziela, 31 maja 2015, 22:43

Dajesz czadu z tymi modelami - mnie się podoba, nawet bez tej antenki (merytorycznie nie mój temat, więc nawet bym nie zauważył). Dawaj dalej!
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: F/A-18E Hornet Trumpeter 1:32

Postprzez Grzesiek. K » wtorek, 2 czerwca 2015, 19:34

Model ładny. Kiedy Ty te wszystkie modele robisz ?. Zazdroszczę Ci czasu i funduszy na hobby. I to w tak dużej skali :).
Ja swojego lima robię od lutego i chyba w tym tygodniu skończę :P .
Pozdrawiam
Grzesiek

Warsztat :
Avatar użytkownika
Grzesiek. K
 
Posty: 196
Dołączył(a): poniedziałek, 18 listopada 2013, 18:02
Lokalizacja: Warszawa EPBC

Re: F/A-18E Hornet Trumpeter 1:32

Postprzez KRL » niedziela, 21 czerwca 2015, 16:02

Pozwolę sobie dodać fotkę 18'ki z wyróżnieniem jakie otrzymała na festiwalu w Elblągu.

Obrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: F/A-18E Hornet Trumpeter 1:32

Postprzez Solo » niedziela, 21 czerwca 2015, 16:30

Moje gratulacje.
Gratuluję również fotki admina na Model Worku.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 49 gości