Panther ausf.G "AJ9" Befehls, 1945 - Dragon 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Panther ausf.G "AJ9" Befehls, 1945 - Dragon 1/35

Postprzez Piotr Koperski » poniedziałek, 8 czerwca 2015, 15:26

Tym razem kicia w wersji dowódczej. Odkąd zakupiłem książkę wydawnictwa Canfora pt. "Panther" chciałem wykonać ten pojazd. Model Mirko Bayerla bardzo mi się podobał.. tak bardzo, że chcę mieć swoją własną "AJ 9" - Czas i miejsce akcji: Marzec 1945, Węgry czyli Operation Frühlingserwachen - Wiosenne przebudzenie, rejon jeziora Balaton, 9. SS Panzer Division Hohenstaufen. Historia walk oraz pojazdu jest znakomicie opisana przez Mirko we wspomnianej książce. Panthera jest produkcji MANowskiej. Jako baza posłużył model cyber hobby + aber 35K04, friule i inne pierdoły.

Tak wyglądał przed malowaniem :
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gotowy :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

trochę zbliżeń :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Figurki alpine, zmieniłem im główki na horneta.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Piotr Koperski
 
Posty: 621
Dołączył(a): wtorek, 8 czerwca 2010, 13:47
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Katowice

Reklama

Re: Panther ausf.G "AJ9" Befehls, 1945 - Dragon 1/35

Postprzez author21 » wtorek, 9 czerwca 2015, 13:03

Fajny. Błysk to imitacja deszczu ? Wygląda inaczej niż zwykle zmatowione modele. Ja bym może troszkę tego brudu z kół przerzucił jeszcze wyżej na czołg. Zwłaszcza jak pogoda deszczowa. Lina prawa spadła by pod własnym cieżarem, a napewno trącona przez wieżę. Wartało by jakoś ją tam zamocować. Teraz nieco sztucznie zwisa. Cieżar główki z mocowaniem by ją zrzucił. Kolor brązowy napewno taki ? Wtedy raczej minia była w użyciu jako kolor kamuflażu. Ale można założyć że malowali tym, co im w ręce wpadło. Trochę za starannie malowany jak na ostre przejścia. Wtedy albo natryskowo albo ostre przejścia ale pędzlem (nie zbyt dokładne z widocznymi smugami, jak na archiwalnych zdjęciach). Ogólnie mode ma swój klimat i podoba mi się.
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 15:00

Re: Panther ausf.G "AJ9" Befehls, 1945 - Dragon 1/35

Postprzez Piotr Koperski » wtorek, 9 czerwca 2015, 14:58

author21 napisał(a):Fajny. Błysk to imitacja deszczu ? Wygląda inaczej niż zwykle zmatowione modele. Ja bym może troszkę tego brudu z kół przerzucił jeszcze wyżej na czołg. Zwłaszcza jak pogoda deszczowa. Lina prawa spadła by pod własnym cieżarem, a napewno trącona przez wieżę. Wartało by jakoś ją tam zamocować. Teraz nieco sztucznie zwisa. Cieżar główki z mocowaniem by ją zrzucił. Kolor brązowy napewno taki ? Wtedy raczej minia była w użyciu jako kolor kamuflażu. Ale można założyć że malowali tym, co im w ręce wpadło. Trochę za starannie malowany jak na ostre przejścia. Wtedy albo natryskowo albo ostre przejścia ale pędzlem (nie zbyt dokładne z widocznymi smugami, jak na archiwalnych zdjęciach). Ogólnie mode ma swój klimat i podoba mi się.


Dzięki za zainteresowanie.
Błysku nie ma, jest to kwestia oświetlenia, a raczej kombinowania z ustawieniem żarówek.. :-/
Kolor brązowy? Czy na pewno taki? Nie wiem, nie znam się.. taki mi się podobał.
Minia? Dajcie ludzie spokój z tymi teoriami spiskowymi :P
Avatar użytkownika
Piotr Koperski
 
Posty: 621
Dołączył(a): wtorek, 8 czerwca 2010, 13:47
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Katowice

Re: Panther ausf.G "AJ9" Befehls, 1945 - Dragon 1/35

Postprzez Paweł Leszczyński » wtorek, 9 czerwca 2015, 16:04

author21 napisał(a):Kolor brązowy napewno taki ? Wtedy raczej minia była w użyciu jako kolor kamuflażu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Panther ausf.G "AJ9" Befehls, 1945 - Dragon 1/35

Postprzez author21 » wtorek, 16 czerwca 2015, 13:08

Chodziło mi o ciut jaśniejszy brąz wpadający bardziej w miniowo-czerwony. Z takich zdjęć pokolorowanych to nie można nic wnioskować. Wiadomo, że kolor zmieniał się pod wpływem pogody, inaczej wyglądał w każdym świetle. Też nie dobieram według numerów, najczściej mieszam farby. Chodziło mi że na tej panterze jest kolor nówka, intensywny, ciemny.
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 15:00

Re: Panther ausf.G "AJ9" Befehls, 1945 - Dragon 1/35

Postprzez Paweł Leszczyński » środa, 17 czerwca 2015, 11:08

author21 napisał(a):Z takich zdjęć pokolorowanych to nie można nic wnioskować.

Zdjęcia są w originale kolorowe, nikt ich nie podkolorowywał.

Na ostatnim zdjęciu masz dość intensywny brąz.
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości