Su-2 / Zvezda / 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Su-2 / Zvezda / 1:48

Postprzez Alex976 » poniedziałek, 6 lipca 2015, 21:04

Mój najświeższy model, czyli su-2 od Zvezdy. Bardzo przyjemny zestaw, za wyjątkiem ordynarnych nitów oraz ledwo widocznych, płytkich liniach podziału. To nie powinno iść w parze :-/ Poza tym nie było problemów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Relację z budowy możecie zobaczyć w nowym numerze magazynu Super Model.

Obrazek
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 18:08

Reklama

Re: Su-2 / Zvezda / 1:48

Postprzez HK1885 » wtorek, 7 lipca 2015, 09:04

Góra zdecydowanie wygrywa z dołem, grube nity psują mi nieco odbiór i w tym przypadku Zvezda stanowczo przeszarżowała.
Brakuje mi fotek pokazujących model z boku, tak, żeby pokazać całą brzydotę tego samolotu - jest paskudny prawie jak meserszmit. :D

Fajny jest i podoba mi się.
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 12:14

Re: Su-2 / Zvezda / 1:48

Postprzez spiton » wtorek, 7 lipca 2015, 10:32

Malunek góry bardzo mi się podoba.Bardzo fajne nierówności. Ale brakuje mi jakichkolwiek śladów eksploatacji.
A smolot fajny i efektowny model. To znaczy mi się podoba, pewnie dla tego, ze messerschmitt tez mi się podoba ,-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Su-2 / Zvezda / 1:48

Postprzez posejdon » wtorek, 7 lipca 2015, 22:51

Góra świetna. Nity jednak są bardzo potrzebne dla urozmaicenia powierzchni. Może i przesadzone ale ja nie widzę, żeby było coś nie tak. Mnie tam się podoba :) . Robiłeś coś z tymi podziałami czy zostały takie jak w pudełku?
A mi, dla odmiany, Meserszmit się podoba a Su-2 nie.
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 15:05
Lokalizacja: Bródno

Re: Su-2 / Zvezda / 1:48

Postprzez ROBERT » wtorek, 7 lipca 2015, 23:03

Góra fajnie zmalowana ajabym na zielonym dał mocniejszy łosz,brakuje śladów bytnosci załogi i trochę słabo pomalowane ramy szklarni/przeswituje ,brak ciemnego podkładu/,natomiast dół nie podoba mi się kompletnie ,za mało zrożnicowana powierzchnia ,za jasny łosz ,smugi za silnikiem i wnekmi w tym samym kolorze.

Gratki artykułu ;o)
Avatar użytkownika
ROBERT
 
Posty: 421
Dołączył(a): środa, 7 marca 2012, 20:27

Re: Su-2 / Zvezda / 1:48

Postprzez 45Tomi » środa, 8 lipca 2015, 23:27

Dostrzeglem jeden dosc typowy blad -niesymetryczne wychylenie lotek (a przynajmniej tak to wyglada na zdjeciach) - na szczescie banalny do skorygowania. Poza tym - model bardzo fajny. Przepraszam za brak polskiej czcionki - drobna awaria.
45Tomi
 
Posty: 248
Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2010, 15:08

Re: Su-2 / Zvezda / 1:48

Postprzez spiton » środa, 8 lipca 2015, 23:47

45Tomi napisał(a):Dostrzeglem jeden dosc typowy blad -niesymetryczne wychylenie lotek (a przynajmniej tak to wyglada na zdjeciach) -...

Znaczy się, że jedna lekko w górę, a druga w dół ? Czy, ich wychylenie nie jest proporcjonalne ?
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Su-2 / Zvezda / 1:48

Postprzez Alex976 » czwartek, 9 lipca 2015, 08:32

HK1886 napisał(a):Góra zdecydowanie wygrywa z dołem

Też tak myślę :D
HK1886 napisał(a):Brakuje mi fotek pokazujących model z boku, tak, żeby pokazać całą brzydotę tego samolotu - jest paskudny prawie jak meserszmit. :D

Proszę :D Zdjęcie jeszcze przed zdemaskowaniem przezroczystych elementów na kadłubie.

Obrazek

HK1886 napisał(a):Fajny jest i podoba mi się.

Dziękuję
spiton napisał(a):A smolot fajny i efektowny model. To znaczy mi się podoba, pewnie dla tego, ze messerschmitt tez mi się podoba ,-)).

Dzięki, ja tez lubię meserszmity :D
posejdon napisał(a):Góra świetna. Nity jednak są bardzo potrzebne dla urozmaicenia powierzchni. Może i przesadzone ale ja nie widzę, żeby było coś nie tak. Mnie tam się podoba :) . Robiłeś coś z tymi podziałami czy zostały takie jak w pudełku?

Dzięki. Zgadzam się z tym, że nity sa potrzebne, ale gdyby zvezda dała takie jak eduard w spitfajerze to by było lepiej :D Nitów za bardzo nie widać, bo dałem jasny wash, żeby nie przesadzić z efektem. Wszystko prosto z pudła.
posejdon napisał(a):A mi, dla odmiany, Meserszmit się podoba a Su-2 nie.

Mi też :lol:
ROBERT napisał(a):natomiast dół nie podoba mi się kompletnie ,za mało zrożnicowana powierzchnia ,za jasny łosz ,smugi za silnikiem i wnekmi w tym samym kolorze.

Nie wiem czemu, ale ciężko to fotografować, na zywo widac i łosz, i zróżnicowanie. Sam się przekonasz.
ROBERT napisał(a):Gratki artykułu ;o)

Dzięki
45Tomi napisał(a):Dostrzeglem jeden dosc typowy blad -niesymetryczne wychylenie lotek (a przynajmniej tak to wyglada na zdjeciach) - na szczescie banalny do skorygowania.

Masz rację, ale jest to wina odklejenia się prawej lotki. Sam zobaczyłem dopiero na zdjęciach, już podkleiłem i jest w porządku.
45Tomi napisał(a):Poza tym - model bardzo fajny.

Dzięki
spiton napisał(a):Znaczy się, że jedna lekko w górę, a druga w dół ? Czy, ich wychylenie nie jest proporcjonalne ?

jw
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 18:08

Re: Su-2 / Zvezda / 1:48

Postprzez Aleksander » czwartek, 9 lipca 2015, 09:00

45Tomi napisał(a):Dostrzeglem jeden dosc typowy blad -niesymetryczne wychylenie lotek (a przynajmniej tak to wyglada na zdjeciach) - na szczescie banalny do skorygowania.

Nie jestem inżynierem, ani specem od konstrukcji lotniczych, ale wydaje mi się, że lotki nie muszą się symetrycznie wychylać - np. w Spitfire VIII podane jest wychylenie lotek 26* do góry i 19* do dołu - to chyba nie zawsze się da tą symetrię zachować?
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Su-2 / Zvezda / 1:48

Postprzez karolkonw » czwartek, 9 lipca 2015, 09:08

Góra fajna a to oszklenie takie matowe zestawowe jest?:/ szkoda troche bo to brzydko-fajny samolot
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 08:38

Re: Su-2 / Zvezda / 1:48

Postprzez macias13_84 » czwartek, 9 lipca 2015, 10:29

W Su-2 zakres wychyleń jak się wydaje był symetryczny
Obrazek
Avatar użytkownika
macias13_84
 
Posty: 1700
Dołączył(a): czwartek, 26 kwietnia 2012, 10:59
Lokalizacja: Zabrze

Re: Su-2 / Zvezda / 1:48

Postprzez Darek Trzeciak » czwartek, 9 lipca 2015, 12:25

Ogólnie nieźle choć w/g mnie góra zbyt schematyczna natomiast dół monotonny i wieje nudą.
Zagadkowe jest dla mnie to okopcenie kołpaka :?
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 22:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Su-2 / Zvezda / 1:48

Postprzez posejdon » wtorek, 14 lipca 2015, 09:50

karolkonw napisał(a):oszklenie takie matowe zestawowe jest?:/

No i dobrze. Myślę, że mogło to mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości. Te ruskie szyby matowiały do tego stopnia, że piloci musieli latać z otwarta owiewką. Coś takiego gdzieś kiedyś wyczytałem chyba o ŁaGGach (było tam też, że celownikiem był czasem krzyżyk namalowany na przedniej szybie :lol: ) więc tutaj też mogło by tak być. No i historia dorobiona ;o)
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 15:05
Lokalizacja: Bródno

Re: Su-2 / Zvezda / 1:48

Postprzez Voltan » wtorek, 14 lipca 2015, 14:44

Straszne brzydactwo, ale podoba mi się.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Su-2 / Zvezda / 1:48

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 23 lipca 2015, 01:09

Obrazek


Czy tak nie wygląda lepiej?
Obrazek
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości