F-14A Tomcat Revell 1:144

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F-14A Tomcat Revell 1:144

Postprzez net_sailor » piątek, 24 lipca 2015, 21:15

Ponieważ nie prowadziłem tutaj warsztatu to najpierw napiszę parę słów o modelu. Ogólnie bardzo sympatyczny model, nieźle zdetalowany i spasowany. Nawet zbudowany prosto z pudełka cieszyłby oko. Ja jednak poszedłem ciut dalej. Zwaloryzowałem nieco fotele załogi, zaostrzyłem krawędzie wlotów powietrza, wreszcie wykonałem wychylone powierzchnie sterowe: sloty, klapy i usterzenie poziome. Tutaj muszę zaznaczyć, że bazą była edycja Black Tomcat z twardego i niezbyt przyjemnego w obróbce czarnego tworzywa. Na koniec dołożyłem limuzynę Brengun. To chyba tyle wstępu. Czas na fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Reklama

Re: F-14A Tomcat Revell 1:144

Postprzez mysiek13 » piątek, 24 lipca 2015, 22:21

Az nie chce się wierzyć, że to 144 :shock: :P :-o bardzo fajny :mrgreen:
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: F-14A Tomcat Revell 1:144

Postprzez net_sailor » niedziela, 26 lipca 2015, 22:45

Dziękuję mysiek, że raczyłeś zajrzeć do tej galerii i dokonać wpisu. Gdyby nie Ty i Twój powrót z zaświatów nikt by się pewnie nawet nie zająkną na temat tego modelu. W nagrodę fotka z zapałką. :)

Obrazek
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: F-14A Tomcat Revell 1:144

Postprzez donalyah00 » poniedziałek, 27 lipca 2015, 08:59

Milutki ten Kotek. Gratulacje!
Jedno z nielicznych wykonań tego modelu w tym malowaniu, które mi się podoba - zdecydowana większość, którą widziałem w sieci była jakaś ciemna i średnio staranna. To ciąg dalszy skoku w bok pt. 1/144 czy coś bardziej poważnego? ;o)
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: F-14A Tomcat Revell 1:144

Postprzez Adam » poniedziałek, 27 lipca 2015, 09:08

Niektórzy wyjechali na wieś odpocząć. :P

Bardzo podoba mi się twoje maleństwo, bardzo przydało się zdjęcie z zapałką, bo tu trudno było uwierzyć że to 1:144 skala.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: F-14A Tomcat Revell 1:144

Postprzez net_sailor » poniedziałek, 27 lipca 2015, 10:18

Dzięki Panowie.

Odnośnie staranności wykonania modelu wystarczy nie iść na skróty. Niektóre elementy zmywałem i przemalowywałem po kilka razy aż wszyło dobrze. Czarny plastik zdecydowanie nie pomaga w malowaniu i pewnie dlatego większość modeli wychodzi za ciemna. U mnie rozwiązaniem był zwykły szary surfacer 1000, który świetnie kryje i na nim malowało się znacznie lepiej.
Podobnie jest ze szczegółami. Trzeba potraktować tę skalę jak każdą inną - gdy coś jest źle to przerobić, a jak brakuje to dorobić. Wrzucę parę fotek z warsztatu, żeby pokazać o czym mowa:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podobnie jest z merytoryką. Model wymaga nieznacznych modyfikacji w celu wykonania Bu.No. 159449 z wczesnej serii, o czym w instrukcji Revellowi zapomniało się napisać. To w sumie drobiazgi i kosmetyka, możliwa do wykonania nawet przez początkującego modelarza. Trzeba tylko ściąć tubę z sensorem TV (TCS) pod nosem modelu, zostawiając samą opływkę z namiernikiem podczerwieni oraz obciąć długą sondę AoA na czubku nosa.

Muszę przyznać, że strasznie wciągające są te maluchy. Obecnie produkcje to w całkiem dokładne modele, dobrze spasowane, z atrakcyjnymi kalkomaniami. Do tego są względnie tanie i robi się je całkiem szybko - gdyby nie przymusowa przerwa, uwzględniając niezbyt proste przeróbki, w dwa tygodnie byłoby po sprawie, a bez przeróbek pewnie kilka dni. Można więc natrzaskać mnóstwo takich maleństw w różnorodnych malowaniach. Wygląda na to, że na tym nie poprzestanę i już planuję następne.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: F-14A Tomcat Revell 1:144

Postprzez lejgo_inc » poniedziałek, 27 lipca 2015, 10:22

Się podba się. Lekko, precyzyjnie i we wczesnym malowaniu. I skala prawidłowa :)
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 30 gości