L-410 Gavia 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

L-410 Gavia 1:72

Postprzez Łukasz Kędzierski » niedziela, 23 sierpnia 2015, 13:49

Stareńka Gavia, która wysezonowała się w magazynie chyba z 15 lat. Sam model ujdzie w tłoku, ale to wczesny czeski short, wiec trzeba się przygotować na szlifowanie i szpachlowanie. Największym mankamentem tego modelu jest "szkło" podane w formie vacu. Niestety nie za bardzo nadaje się do użytku, nie dlatego ze vacu, ale dlatego ze jest strasznie glutowate. Myślałem, że wstawię, pociągnę futurka i będzie OK. Niestety nie było, a co za tym idzie zamalowałem na czarno żeby uratować model.
Kalki mam dzięki uprzejmości Radosława Dobrowolskiego, który również udostępnił zdjęcia oryginału, a co najważniejsze rozmieszczenia wszystkich anten i czujników. Bez tego nie dał bym rady, a jest tych dupereli pełno. Kolory dobrałem na podstawie numerów FS z oryginalnego wzorca malowania. Papugę zawsze chciałem mieć w kolekcji, jest jak jest. Pewnie AZ Model jest o wiele lepszą opcją, bo szybki są plastikowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam.
Łukasz
www.pme.org.pl
Avatar użytkownika
Łukasz Kędzierski
 
Posty: 256
Dołączył(a): poniedziałek, 2 czerwca 2008, 08:10
Lokalizacja: Melbourne, Australia

Reklama

Re: L-410 Gavia 1:72

Postprzez LordDisneyland » niedziela, 23 sierpnia 2015, 14:56

Dla mnie wyszło bardzo ładnie. Szkoda trochę oszklenia, ale co tam ;o) Trochę nierówne przejścia kolorów z prawej strony... Tak czy siak, model i tak robi wrażenie.

Swoją drogą, coś dawno Papugi nad swoim osiedlem nie widziałem... a zawsze jest to spora atrakcja tak dla mnie, jak i córy ze względu na niski pułap lotu :)
Born to lose - out to lunch
- Ian "Lemmy" Kilmister
Avatar użytkownika
LordDisneyland
 
Posty: 904
Dołączył(a): piątek, 25 kwietnia 2008, 11:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: L-410 Gavia 1:72

Postprzez Murek » niedziela, 23 sierpnia 2015, 20:07

Ładny, bardzo czysty (może troszkę "brudu" by nie zaszkodziło?) model... no i ma przyciemniane szyby :mrgreen:
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 2992
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: L-410 Gavia 1:72

Postprzez Aleksander » niedziela, 23 sierpnia 2015, 22:57

Świetnie wygląda - gdybyś o tych szkiełkach nie napisał, to pewnie bym nawet nie zauważył, że coś jest nie tak.
Fajny, kolorowy samolocik!
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: L-410 Gavia 1:72

Postprzez Radek » poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 06:35

Pomimo dostępności modelu, kalkomanii i sporej ilości materiałów jest to prawdopodobnie pierwszy model Papugi jaki został zaprezentowany w necie. Gratulacje za uzyskany efekt i przede wszystkim, za doprowadzenie tego projektu do końca, tym bardziej, że czas tych samolotów na naszym niebie powoli, acz definitywnie dobiega końca. Niebawem, bo już pod koniec roku można będzie zobaczyć ich następcę, Beecha 350I, który jest obecnie przystosowywany do roli samolotu pomiarowego.
Pozdrawiam
Radek
Radek
 
Posty: 97
Dołączył(a): czwartek, 22 lipca 2010, 06:58
Lokalizacja: EPWA

Re: L-410 Gavia 1:72

Postprzez mlusiak » poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 11:00

Aleksander napisał(a):Świetnie wygląda - gdybyś o tych szkiełkach nie napisał, to pewnie bym nawet nie zauważył, że coś jest nie tak.


Tak samo u mnie :)

Fajny, kolorowy model ciekawego samolotu.
mlusiak
 
Posty: 218
Dołączył(a): niedziela, 6 lipca 2014, 00:15
Lokalizacja: Gdynia, PL | Lund, SE

Re: L-410 Gavia 1:72

Postprzez posejdon » poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 14:44

Czerwony nie za bałdzo mi sie podoba ale ogólne wrażenie jest na +.

LordDisneyland napisał(a):Swoją drogą, coś dawno Papugi nad swoim osiedlem nie widziałem...


Bo teraz lata nad moim :). Ale też go dawno nie widziałem i ostatnio z tydzień temu się pojawił. Myślałem, że kierowcy lejce zabrali bo robi wrażenie nie tylko ze względu na niski pułap ale również manewry i prędkość.
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 15:05
Lokalizacja: Bródno

Re: L-410 Gavia 1:72

Postprzez Łukasz Kędzierski » wtorek, 25 sierpnia 2015, 02:48

posejdon napisał(a):Czerwony nie za bałdzo mi sie podoba ale ogólne wrażenie jest na +.


Na oryginale jest RAL 3020 Traffic Red. Przeszukałem najróżniejsze strony z odpowiednikami i znalazłem Humbrol H220 Ferrari Red, Revell 32131 Fiery Red czy Model Master 2733 Ford Engine Red. Revella u mnie nie sprzedają, MM nie moglem dostać, Humbrol leżał na polce w sklepie.
Pozdrawiam.
Łukasz
www.pme.org.pl
Avatar użytkownika
Łukasz Kędzierski
 
Posty: 256
Dołączył(a): poniedziałek, 2 czerwca 2008, 08:10
Lokalizacja: Melbourne, Australia

Re: L-410 Gavia 1:72

Postprzez mysiek13 » wtorek, 25 sierpnia 2015, 08:20

Bardzo bardzo łądny model :D Piękną kolekcję musisz mieć, bo wszystkie Twoje prace są po prostu fajne :mrgreen:
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 15:23

Re: L-410 Gavia 1:72

Postprzez Łukasz Kędzierski » wtorek, 25 sierpnia 2015, 12:31

Dziękuje bardzo :mrgreen:

Kolekcja powoli rośnie, ale forma raz lepiej a raz gorzej.
Pozdrawiam.
Łukasz
www.pme.org.pl
Avatar użytkownika
Łukasz Kędzierski
 
Posty: 256
Dołączył(a): poniedziałek, 2 czerwca 2008, 08:10
Lokalizacja: Melbourne, Australia

Re: L-410 Gavia 1:72

Postprzez Artek82 » wtorek, 25 sierpnia 2015, 21:45

Radek napisał(a):Pomimo dostępności modelu, kalkomanii i sporej ilości materiałów jest to prawdopodobnie pierwszy model Papugi jaki został zaprezentowany w necie.

Takiego jeszcze widziałem z AZ model ;o)
http://lotnictwo.net.pl/7-inne/51-model ... model.html

Gratuluję świetnego modelu :)
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 16:02
Lokalizacja: Bydgoszcz


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości