Pz.kpfw IV ausf. B Tristar 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Pz.kpfw IV ausf. B Tristar 1:35

Postprzez Boozy » niedziela, 6 września 2009, 13:40

Witam serdecznie. :D
Gotowy model pz.kpfw IV ausf. B z firmy Tristar.
Model wzorowany na modelu z 21 Dywizji Pancernej, Normandia 44'.
Skleja się całkiem fajnie, spasowanie bez zarzutu. Najgorsze są gąsienice, w których przed sklejeniem trzeba obrobić każde ogniwo. Oczywiście doświadczeni modelarze mogą wymienić wiele rzeczy na blachy.
Mój model nie jest wolny od błędów, których część zauważyłem podczas warsztatu. Ogólnie jest pare rzeczy, które w moim odczuciu się mi udały, ale są też takie które mi się nie podobają.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fotka grupowa:
Obrazek
:roll:
Miłego oglądania.

PS. Zdjęcia są jedne lepsze jedne gorsze ze względu na szybko zmieniające się warunki atmosferyczne. ;o)
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Boozy
 
Posty: 500
Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 18:21

Reklama

Re: Pz.kpfw IV ausf. B Tristar 1:35

Postprzez Adam Obrębski » niedziela, 6 września 2009, 13:57

No i bardzo fajna czwóreczka. Jak dla mnie bez zarzutu. Tchnąłbym tylko w nią trochę życia jakimś zaciekiem, albo figurasem.
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Pz.kpfw IV ausf. B Tristar 1:35

Postprzez Boozy » niedziela, 6 września 2009, 20:31

Dzięki Adamie za komentarz. Figurki, to jak na razie, nie dla mnie. Zacieki - starałem się zrobić troszkę ale widać za mało i zbyt niewyraźnie.
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Boozy
 
Posty: 500
Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 18:21

Re: Pz.kpfw IV ausf. B Tristar 1:35

Postprzez bartek72 » środa, 9 września 2009, 12:04

Na pierwszy rzut oka ten Tristar wydaje mi się być gorszy od Dragona. Na przykład przednia płyta wieży jakoś się nie zcaliła z resztą wieży... Otwory w zębach gąsienicy jakieś takie za małe...
Duży plus za "wyświecone" wewnętrzne stalowe elementy na kołach - praktycznie nikt o tym nigdy nie pamięta.
Wogóle odbiór bardzo pozytywny. :mrgreen:
Avatar użytkownika
bartek72
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 13 października 2008, 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pz.kpfw IV ausf. B Tristar 1:35

Postprzez spiton » środa, 9 września 2009, 22:00

Piękny model, z momentami. "Wyświecone" wewnętrzne powierzchnie kół i mnie ujęły.
Bardzo subtelnie obity. Robi duże wrażenie.
Ostatnie zdjęcie zatytułowałbym 4X4 ,-))
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Pz.kpfw IV ausf. B Tristar 1:35

Postprzez Boozy » środa, 9 września 2009, 22:57

bartek72 napisał(a):Na pierwszy rzut oka ten Tristar wydaje mi się być gorszy od Dragona. Na przykład przednia płyta wieży jakoś się nie zcaliła z resztą wieży... Otwory w zębach gąsienicy jakieś takie za małe...
Duży plus za "wyświecone" wewnętrzne stalowe elementy na kołach - praktycznie nikt o tym nigdy nie pamięta.
Wogóle odbiór bardzo pozytywny. :mrgreen:

Faktycznie przednia płyta jest źle scalona... ale to raczej mój błąd a nie tristara. Co do otworów w gąsienicach nie zgodze się. Pewnie w znacznej części sugerujesz się kołami napędowymi. Otóż koła napędowe są z zestawy Italerii dlatego też zęby nie wystają tak dobrze. Dzięki za opinie. Metalowe wytarcia zauważyłem u innych, lepszych modelarzy.

spiton napisał(a):Piękny model, z momentami. "Wyświecone" wewnętrzne powierzchnie kół i mnie ujęły.
Bardzo subtelnie obity. Robi duże wrażenie.
Ostatnie zdjęcie zatytułowałbym 4X4 ,-))
Pozdrawiam

Dzięki wielki. :D Każda opinia jest tutaj na wage złota!
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Boozy
 
Posty: 500
Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 18:21

Re: Pz.kpfw IV ausf. B Tristar 1:35

Postprzez rollingstones » sobota, 12 września 2009, 11:15

Fajny temat i fajne wykonanie - też mam jednak wrażenie że detal w dragonie jest ostrzejszy. Jesli można cos dodać to chyba malował bym bardziej agresywne bazy podstawowe kolorów.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pz.kpfw IV ausf. B Tristar 1:35

Postprzez ewpiga » sobota, 12 września 2009, 12:11

Przedstawione malowanie bardzo mi się podoba -kolor spokojny i co najważniejsze brudny. Kontrast "gaszony" bez zbytniej nowomody, delikatne obicia.. można było by nieco dół przykurzyć, poza tym kapitalny.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Pz.kpfw IV ausf. B Tristar 1:35

Postprzez Boozy » poniedziałek, 14 września 2009, 09:59

rollingstones napisał(a):Fajny temat i fajne wykonanie - też mam jednak wrażenie że detal w dragonie jest ostrzejszy. Jesli można cos dodać to chyba malował bym bardziej agresywne bazy podstawowe kolorów.

Dzięki. Co do agresywności kolorów jestem w stanie się zgodzić, gdyż nie jestem zadowolony z koloru zielonego. Po różnych zabiegach wypłowiał.

ewpiga napisał(a):Przedstawione malowanie bardzo mi się podoba -kolor spokojny i co najważniejsze brudny. Kontrast "gaszony" bez zbytniej nowomody, delikatne obicia.. można było by nieco dół przykurzyć, poza tym kapitalny.

Dzięki. Nowomoda to jeszcze temat nie dla mnie.
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Boozy
 
Posty: 500
Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 18:21

Re: Pz.kpfw IV ausf. B Tristar 1:35

Postprzez Enigma » środa, 16 września 2009, 20:15

Gratulacje. Model wygląda bardzo oryginalnie. Widzę że jesteś pasjonatem czwórek. Czy kamo to Twoja własna inwencja czy wzorowałeś się na jakiś historycznych źródłach? Pierwszy raz widzę wczesną czwórkę w malowaniu innym niż panzergrau! Co to jest za ustrojstwo od wewnętrznej strony drzwiczek wieży pomalowane na niebiesko? Czy palnujesz dioramę do tego modelu?
Ostatnio edytowano czwartek, 17 września 2009, 14:07 przez Enigma, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Enigma
 
Posty: 732
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 20:17
Lokalizacja: Éire

Re: Pz.kpfw IV ausf. B Tristar 1:35

Postprzez Boozy » środa, 16 września 2009, 23:06

Enigma napisał(a):Gratulacje. Model wygląda bardzo oryginalnie. Widzę że jesteś pasjonatem czwórek. Czy kamo to Twoja własna inwencja czy wzorowałeś się na jakiś historycznych źródłach? Pierwszy raz widzę wczesną czwórkę w malowaniu innym niż panzergrau! Co to jest za ustrojstwo od wewnętrznej strony drzwiczek wieży pomalowane na naiebiesko? Czy palnujesz dioramę do tego modelu?

Dzięki. Kamuflaż to 21 dywizja pancerna z roku 44' Normandia, czyli wzorowałem się na źródłach.
Ustrosjstwo to szkła w drzwiczkach. Być może nie wyszły tak jak miały, ale mimo wszystko były niebieskie.
Raczej dioramki nie będzie. Jeszcze zobacze.
:D
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Boozy
 
Posty: 500
Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 18:21

Re: Pz.kpfw IV ausf. B Tristar 1:35

Postprzez Mariusz 72 » niedziela, 27 września 2009, 00:33

Model bardzo sympatyczny. Ciekawa wczesna wersja.
Razi mnie ten niebieski kolor we włazie wieży - chyba wizjer to ma być... wygląda mało profesjonalnie.
Okopciłbym nieco lufę.
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Pz.kpfw IV ausf. B Tristar 1:35

Postprzez Boozy » wtorek, 29 września 2009, 18:23

Mariusz 72 napisał(a):Model bardzo sympatyczny. Ciekawa wczesna wersja.
Razi mnie ten niebieski kolor we włazie wieży - chyba wizjer to ma być... wygląda mało profesjonalnie.
Okopciłbym nieco lufę.

Witaj. :D
Dzięki Mariuszu za komentarz. Masz racje wizjery mogły być z czego innego ( jakby nie było czegoś mnie to nauczyło). Lufa zostanie bo raczej, z tego co mi wiadomo, do okopceń nie dochodziło.
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Boozy
 
Posty: 500
Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 18:21


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości