An-2R (lisia eskadra), Trumpeter 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

An-2R (lisia eskadra), Trumpeter 1:72

Postprzez Artek82 » czwartek, 1 października 2015, 13:18

Witam w galerii, kolejnego Antka z mojego małego hangaru :)
Obrazek
O modelu
Tym razem nie będzie to prehistoryczny Plasticart tylko chiński Trumpeter równie nieudolny, ale bardziej Antkokształtny no i w skali 1/72. Chiński wyrób dostarcza nam tyle samo skopiowanych błędów z Bilka plus nieszczęsne poszycie powierzchni miękkich, wraz z oszkleniem kabiny pilotów i kadłuba, które tutaj wydaje się bardziej siermiężne, a w kadłubie promocyjnie dostajemy aż trzy wypukłe okienka. Wiadomo, za "Czy" dychy wodotrysków nie bedzie, ale po lekkim już tunningu można uzyskać przyjemną dla oka miniaturę :) Model zacząłem we wrześniu 2013 roku jako odpoczynek od Lotowskiego Antka i tak powolutku prawie gotowy od marca tego roku "dojrzewał", znaczy nabierał mocy urzędowej :mrgreen: Poprawki jakich dokonałem przy budowie to: lekki walor silnika, szlifowanie i trasowanie na nowo osłony silnika, siatki we wlotach, rura wydechu, ściana kabiny pilotów zamocowana prawidłowo czyli odwrotnie jak sugeruje instrukcja. dodane okno wyjścia awaryjnego, przetrasowane zbiorniki i zaznaczone sloty i takie tam duperelki w postaci drobnicy. Zmiany i etapy powstawania można zobaczyć na kilku załączonych fotkach.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Trochę historii o samolocie
Model przedstawia maszynę o nr. ser. 1G187-07 zbudowaną jako wersja rolnicza "R" o aktualnych znakach SP-ALW. Po prześledzeniu historii maszyny wynika że hale produkcyjne Mielca opuścił w końcówce lat 70-tych za znakami SP-DTB z którymi latał do 1983 roku. Następnie przekazano go w tym samym roku do Ośrodka Szkolenia Personelu Lotniczego w Rzeszowie gdzie otrzymał znaki SP-TTB i pozostawał tam do końca 1986 roku. Od 1987 roku trafił do Aeropolu w którym służył do 1996 roku jako SP-TCE.
ObrazekDo końca 1999 roku stał na warszawskim Bemowie jako nielot skąd sprzedano go w 2000 roku do firmy Flugtechnik sp. z o.o. W tym czasie maszyna przeszła remont w Modlinie gdzie otrzymała znaki SP-FML, oraz malowanie niebiesko-żółte z pasiastym ogonem nawiązujące do malowania amerykańskich Starman'ów. Do 2005 roku będąc w prywatnych rękach maszyna pokazywała się na różnych pokazach i zlotach, a także świadczyła usługi agro.
Obrazek Obrazek
Jako SP-FML brał także udział w VI i VIII Europejskim Zlocie samolotów An-2 w Jeleniej Górze i Watorowie. Prawdopodobnie samolot sprzedano pod koniec 2005 roku do Wenezueli, ale transakcja nie doszła chyba do skutku bo samolot pozostał w kraju i w 2006 roku przejęła go fundacja "Polska Droga". W tym samym roku samolot przejmuje Aeroklub Ziemi Lubuskiej gdzie otrzymuje znaki SP-ALW. Od tego czasu regularnie wykorzystywany jest do prac agro lub przeciw pożarowych, a także bierze czynny udział w akcji szczepienia lisów przeciw wściekliźnie, wraz z całą flotą pozostałych kolorowych Antków z "lisiej eskadry". Samolot na co dzień bazuje na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Przylepie. Ostatni przegląd/remont i odnowę powłoki lakierniczej przeszedł w 2009/10 roku w Modlinie.
Informacje na temat samolotu czerpane z prasy, zdjęć i ich analizy, wszechkresnego internetu i plotek koła wzajemnej adoracji miłośników samolotu An-2 :mrgreen:

Zanim zaproszę do obejrzenia zdjęć uprzedzam że nie są one górnolotne i nakolanakładące, ale z naszą "małpą" robim co możem aby było coś widać. Czasami odnoszę wrażenie że "fiński kalkulator" robi lepsze zdjęcia niż typowy aparat do tego przeznaczony :? Tak więc zapraszam do oglądania i komentowania :D

W sztucznym świetle

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W kilku zbliżeniach

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W plenerze przy zachodzie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Model idealny nie jest, wymaga jeszcze kilku poprawek i myślę nad zamontowaniem w brzuchu rury do zrzutu szczepionki. W wolnej chwili popracuję jeszcze nad fotkami w świetle naturalnym przy lepszej pogodzie. Tymczasem dzięki za uwagę i do zobaczenia przy następnym Antku i nie tylko... ;o)
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 16:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: An-2R (lisia eskadra)

Postprzez DUDE » piątek, 2 października 2015, 07:10

Cześć,

Ja lubie Twoje antczyne zapędy, no i rys historyczny jest również miłą lekturą.
Najbardziej przemawiaja do mnie ostatnie zdjęcia, choć osobiście preferował bym zdjęcia na białym. Kolory szaleją
pozdrawiam,
D
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: An-2R (lisia eskadra), Trumpeter 1:72

Postprzez Artek82 » niedziela, 4 października 2015, 16:09

Popracowałem trochę nad zdjęciami :) Na białym tle przy ustawionym balansie bieli i w plenerze przy lepszym Słońcu. Myślę że chyba jest lepiej chociaż te na białym tle nie do końca mi się podobają :-/ Zapomniałem dodać że kalkomanie do modelu wykonał kolega Albert. Zapraszam do nowych zdjęć ;o)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kilka zbliżeń

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Porównanie z Plasticartem :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

W jesiennym Słońcu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W powietrzu :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 16:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: An-2R (lisia eskadra), Trumpeter 1:72

Postprzez Aleksander » niedziela, 4 października 2015, 17:52

"Łoj Mania, a taki on ładny był, amerykański" ;o)
Fajnie zrobiony! Malowanie oryginalne, podoba się!
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości