Czołg japoński Type 97 Chi-Ha | Tamiya 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Czołg japoński Type 97 Chi-Ha | Tamiya 1:35

Postprzez HubertKendziorek » piątek, 16 października 2015, 21:45

Przedstawiam model czołgu Type 97 Chi-Ha.
Stareńki zestaw Tamiya, bez waloryzacji.
Brudzenie kredkami Tamiya.

Barwy 1. Pułku (Sensha Rentai) 3. Kompania (Sensha Chutai) z okresu kampanii birmańskiej.

Rys historyczny i krótki opis techniczny (Wikipedia):
"Typ 97 Chi-Ha – japoński czołg średni z okresu II wojny światowej.

W połowie lat 30. XX wieku japońskie dowództwo zdecydowało unowocześnić sprzęt pancerny. W 1936 roku arsenał w Osace przedstawił prototypowy czołg Typ 97 Chi-Ni, a koncern Mitsubishi prototyp czołgu Typ 97 Chi-Ha. Początkowo większe szanse na wprowadzenie do uzbrojenia miał lżejszy (ważący 9800 kg) czołg z Osaki, ale doświadczenia armii japońskiej z walk w Chinach i informacje o doświadczeniach armii uczestniczących w hiszpańskiej wojnie domowej sprawiły, że do uzbrojenia wprowadzono piętnastotonowy wóz firmy Mitsubishi.

Czołg Typ 97 Chi-Ha miał klasyczną konstrukcję. W tylnej części nitowanego kadłuba umieszczono sześciocylindrowy silnik wysokoprężny. Układ jezdny składał się z sześciu kół jezdnych, koła napędowego, napinającego i trzech rolek podtrzymujących gąsienicę. Cztery środkowe koła jezdne były zblokowane po dwa i amortyzowane poziomymi resorami śrubowymi. Koła skrajne były zawieszone niezależnie i amortyzowane ukośnymi resorami śrubowymi.

Czołg był uzbrojony w armatę czołgową kalibru 57 mm Typ 90 lub Typ 97. Uzbrojeniem dodatkowym były dwa czołgowe karabiny maszynowe Typ 97, z których jeden zamocowany był z tyłu wieży, a drugi obok kierowcy. Załoga składała się z kierowcy, strzelca kadłubowego km, celowniczego i dowódcy."

Galeria:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Hubert
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2124
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 09:23
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Czołg japoński Type 97 Chi-Ha | Tamiya 1:35

Postprzez HubertKendziorek » środa, 21 października 2015, 22:50

Zrobiłem nowe zdjęcia. Poprzednie pochodzą z debiutanckiej sesji fotograficznej mojego autorstwa, te są z drugiej.
Chyba jest postęp, choć pierwsze lepiej ukrywały słabości warsztatu modelarskiego autora.

Zapraszam do nowej mini galerii:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam
Hubert

Na warsztacie: Bf-109 G-6 1:32 Revell Regia Aeronautica 75%, P-61A Black Widow Hobby Boss 1:48 90%, I-16 typ 24 Eduard 1:48 65%, Bf-109K-4 Fujimi 1:48 40%, Bf-109 G-6 Eduard 1:4? 80%, PZL-46 Sum Ardpol 1:72 75%, NAA P-51D Mustang Tamiya 1:48 15%
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2124
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 09:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Czołg japoński Type 97 Chi-Ha | Tamiya 1:35

Postprzez radoslaw6363 » środa, 21 października 2015, 23:08

Fotki może nie doskonałe ;o) Ale zdecydowanie lepsze od poprzednich ! Myślę że da się z tym jeszcze cos zrobić. Ja też sobie jak dotąd z tym nie radzę. Temat ciekawy :-| Kto grywa w Worold Of Tanks wie o co chodzi :mrgreen:
Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Czołg japoński Type 97 Chi-Ha | Tamiya 1:35

Postprzez HubertKendziorek » środa, 21 października 2015, 23:27

Dzięki.
Doskonałe nie są, oj nie - ale to jest zgodne z japońską filozofią życiową kaizen, zakładającą osiąganie wielkich rzeczy małymi krokami i zostawianie zawsze miejsca na dalszy rozwój. Postaram się, żeby trzecia sesja wyszła znowu odrobinę lepiej, ale to już z innym modelem.

Japońskie czołgi mają w sobie coś, choć z punktu widzenia przydatności na polu walki nie były osiągnięciem na miarę na przykład ówczesnej japońskiej techniki lotniczej, zwłaszcza z początku lat czterdziestych. Wyspiarski kraj.

Pozdrawiam
Hubert

Na warsztacie: Bf-109 G-6 1:32 Revell Regia Aeronautica 75%, P-61A Black Widow Hobby Boss 1:48 90%, I-16 typ 24 Eduard 1:48 65%, Bf-109K-4 Fujimi 1:48 40%, Bf-109 G-6 Eduard 1:4? 80%, PZL-46 Sum Ardpol 1:72 75%, NAA P-51D Mustang Tamiya 1:48 15%
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2124
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 09:23
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości