Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Tutaj możecie rozwijać swój pomysł na projekt grupowy. Kiedy 'dojrzeje', Redakcja utworzy dla niego osobny dział projektowy, taki jak te poniżej.

Re: Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Postprzez mlusiak » środa, 3 lutego 2016, 15:49

To jakie kroki musimy poczynić, żeby urzeczywistnić ten plan?

Z tego co rozumiem projekt grupowy to dośc luźna inicjatywa bez dat i przez to widzę, że większość trochę się rozmydla. Może zamiast tego pójść śladami Bitwy o Anglie i Barbarossy i zrobić konkurs? Jak widać na tych dwóch przypadkach to działa dość prężnie i rozruszało forum fajnymi modelami :)
mlusiak
 
Posty: 218
Dołączył(a): niedziela, 6 lipca 2014, 00:15
Lokalizacja: Gdynia, PL | Lund, SE

Reklama

Re: Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Postprzez Arcturus » środa, 3 lutego 2016, 18:27

mlusiak napisał(a):To jakie kroki musimy poczynić, żeby urzeczywistnić ten plan?

Z tego co rozumiem projekt grupowy to dośc luźna inicjatywa bez dat i przez to widzę, że większość trochę się rozmydla. Może zamiast tego pójść śladami Bitwy o Anglie i Barbarossy i zrobić konkurs? Jak widać na tych dwóch przypadkach to działa dość prężnie i rozruszało forum fajnymi modelami :)


Wystarczy zakładać warsztaty (jak w Regulaminie: viewtopic.php?f=125&t=4516). Uzbiera się 8 i będzie oficjalny projekt. Nie uzbiera się, to i tak może powstaną modele.
Ja mam twarde postanowienie, że nie zaczynam nowych ulepków, dopóki nie skończę tego co obecnie na warsztacie, ale model mam już upatrzony (w szafie) - Bredę Ba.65. Pro publico bono mogę warsztat założyć :)
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 19:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Postprzez kogel_model » sobota, 6 lutego 2016, 19:20

macias13_84 napisał(a):Wojna domowa w Hiszpanii to również pancerka, temat wcale nie jest taki wąski, pomysł z Franco dobry

à propos co tam w Hiszpanii jeździło na gąskach, kołach, strzelało i pływało? Bo ja tylko trochę kumaty w lotnictwie :mrgreen:
Rób swoje, a wszystko się uda. Nie słuchaj zazdrośników, którzy mówią, że jest już na coś za późno lub że w twoim wieku czegoś nie wypada.
Avatar użytkownika
kogel_model
 
Posty: 283
Dołączył(a): wtorek, 27 stycznia 2009, 19:23
Lokalizacja: Dęblin

Re: Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Postprzez Panzer » sobota, 6 lutego 2016, 19:28

Ja z pancerką chętnie się pojawię w projekcie.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2401
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 15:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Postprzez GrzeM » sobota, 6 lutego 2016, 22:10

kogel_model napisał(a):
macias13_84 napisał(a):Wojna domowa w Hiszpanii to również pancerka, temat wcale nie jest taki wąski, pomysł z Franco dobry

à propos co tam w Hiszpanii jeździło na gąskach, kołach, strzelało i pływało? Bo ja tylko trochę kumaty w lotnictwie :mrgreen:

Na gąsienicach:
Schneider CA
Renault FT17
Panzer I A/B, Panzerbefehlswagen I (chyba dwie lub trzy wersje)
CV 33/35 kilka wersji
FIAT 3000
T-26
BT-5
i takie hiszpańskie wynalazki pod nazwą Trubia (podobne nieco do FT17)
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Postprzez Jarek Gurgul » niedziela, 7 lutego 2016, 14:02

kogel_model napisał(a):
macias13_84 napisał(a):Wojna domowa w Hiszpanii to również pancerka, temat wcale nie jest taki wąski, pomysł z Franco dobry

à propos co tam w Hiszpanii jeździło na gąskach, kołach, strzelało i pływało? Bo ja tylko trochę kumaty w lotnictwie :mrgreen:

Oprócz tego, co podał Grzegorz było kilka innych konstrukcji, zwykle w pojedynczych egzemplarzach.
Tu jest pełna lista:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_tanks_in_the_Spanish_Civil_War

A w którymś z polskich czasopism - nie pamiętam, ale chyba w Poligonie albo w Militariach XX Wieku - były też ostatnio jakieś artykuły na ten temat.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Postprzez macias13_84 » niedziela, 7 lutego 2016, 15:30

Obrazek
Avatar użytkownika
macias13_84
 
Posty: 1700
Dołączył(a): czwartek, 26 kwietnia 2012, 10:59
Lokalizacja: Zabrze

Re: Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Postprzez Arcturus » poniedziałek, 8 lutego 2016, 19:15

No to ja spróbuję takiego pokraka zrobić:
Obrazek
Trzeba będzie zaprojektować maski do malowania - tu pewnym problemem może być ta biała błyskawica z tekstem na stateczniku pionowym...
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 19:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Postprzez radoslaw6363 » poniedziałek, 8 lutego 2016, 21:52

Trzeba zaprojektować i wydrukować kalki na ogonek, albo na cały model. Kilka osób się tym zajmuje.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Poprzednia strona

Powrót do * INKUBATOR PROJEKTÓW *

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości