Mi-24D Trumpeter 1:35 "Mój Pierwszy Wiatrak"

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Mi-24D Trumpeter 1:35 "Mój Pierwszy Wiatrak"

Postprzez KRL » niedziela, 3 kwietnia 2016, 12:51

Ostatnimi czasy miałem urlop modelarski a dokładniej wziąłem sobie chorobowe - niestety wysiadł mi wzrok.

Powrót na warsztat rozpocząłem od czegoś dla mnie zupełnie nowego.
W fabryce pojawił się mój pierwszy wiatraczek Mi24V który postanowiłem przerobić na wersję D.

Na szczęście przerobienie wersji V na wersję D nie było bardzo wymagające i opiewało o zmiany w dolnej przedniej części śmigłowca.
Tym razem poświęciłem też sporo czasu na zastosowanie we wnętrzu całej masy blach i blaszek które jak to zwykle u mnie bywa zamknąłem stwierdzając że Mi z otwartą częścią transportową nie bardzo mi się podoba. Cała robota poszła więc na "marnacię"

Sam model jest dość dobrze spasowany choć nie będę ukrywał śmigłowiec w budowie wydaje mi się nie co trudniejszy od samolotu. Jest tu także znacznie więcej szpachlowania i odtwarzania linii podziału i nitów a za tym nie przepadam jednak lubię nie lubię wykonać trzeba.

Osobiście jestem zadowolony powiedzmy w 70% jak na pierwszy w życiu śmigłowiec nie jest źle, ważne że wiem co i gdzie można poprawić.
Mam też nadzieję że będziecie dla mnie łaskawi w ocenach w końcu to mój PIERWSZY RAZ.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: Mi-24D Trumpeter 1:35 "Mój Pierwszy Wiatrak"

Postprzez pavlo » niedziela, 3 kwietnia 2016, 18:16

Ładniutki :)
Szybko się z nim uwinąłeś...
Tak się zastanawiam że może zamiast blaszek do wnętrza trzeba było zainwestować w uzbrojenie Parta. Do wersji W part nie oferuje zbyt wiele do ubogacenia wyrzutni, ale akurat wersja D ma bardzo ładne blaszki do 2P32M.
pavlo
 
Posty: 59
Dołączył(a): środa, 27 lipca 2011, 19:11

Re: Mi-24D Trumpeter 1:35 "Mój Pierwszy Wiatrak"

Postprzez KRL » niedziela, 3 kwietnia 2016, 19:18

Faktycznie model poskładałem i polakierowałem dość szybko byłem pewny że z pierwszym wiatrakiem zejdzie mi się dłużej ale jak widać tydzień wystarczył.

W kwestii blach których im więcej używam tym bardziej ich nie cierpię mam cały zestaw Parta do Mi-24 i zapewne użyje przy kolejnym bo mam w planach wersję W.

Obrazek

Wersję D składałem w ramach nauki i sprawdzenia jak to się śmigłowiec skleja.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mi-24D Trumpeter 1:35 "Mój Pierwszy Wiatrak"

Postprzez Adam » niedziela, 3 kwietnia 2016, 19:29

Malowanie wyszło bardzo ładnie, podoba się.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mi-24D Trumpeter 1:35 "Mój Pierwszy Wiatrak"

Postprzez Flacha » niedziela, 3 kwietnia 2016, 21:58

Dareczku wszystko pięknie ale 461 to Mi-24D, a Ty zrobiłeś wersję W :(
Zmiana wersji to nie tylko malowanie.
Pozdrawiam Andrzej Ligocki
Portfolio
Na tapecie SARAF
Avatar użytkownika
Flacha
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 21:04
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Mi-24D Trumpeter 1:35 "Mój Pierwszy Wiatrak"

Postprzez xmald » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 11:36

Świetny jest - Mi 24 to jeden z moich ulubionych wiatraków.
Tempo masz zatrważające; )
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 08:33

Re: Mi-24D Trumpeter 1:35 "Mój Pierwszy Wiatrak"

Postprzez nobie1973 » wtorek, 5 kwietnia 2016, 01:15

Flacha napisał(a):Dareczku wszystko pięknie ale 461 to Mi-24D, a Ty zrobiłeś wersję W :(
Zmiana wersji to nie tylko malowanie.


No nie dramatyzował bym… :roll: .
Kilka detali się nie zgadza ale poza tym jest świetnie !
Kilka fotek oryginału… ;o) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam:
Norbert Czajkowski

Lotnictwo w moim obiektywie: http://www.fotosik.pl/u/nobie1973/album/773218
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 18:46
Lokalizacja: Londyn

Re: Mi-24D Trumpeter 1:35 "Mój Pierwszy Wiatrak"

Postprzez bartek33365 » wtorek, 5 kwietnia 2016, 07:03

Po za wspomnianymi błędami merytorycznymi model wygląda zajebiaszczo. :)
Pozdrawiam Bartek Stawski :)
Warsztat: Wszystko po trochu
Zapraszam na My Models
Avatar użytkownika
bartek33365
 
Posty: 842
Dołączył(a): poniedziałek, 2 lipca 2012, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mi-24D Trumpeter 1:35 "Mój Pierwszy Wiatrak"

Postprzez KRL » wtorek, 5 kwietnia 2016, 07:28

Panowie oczywiście macie racje w kwestii merytorycznej zająłem się poprawianiem dolnej części kadłuba po lewej i prawej stronie na fotce koło kolor zielony. - to szybko rzuciło mi się w oczy na fotkach.
Później dopatrzyłem się jeszcze różnicy w postaci nie wiem jak to nazwać "żaluzji" na fotce w kolorze czerwonym jednak nie czuję się jeszcze na siłach na te wszystkie przeróbki a i sam model jest robiony na tzw. półkę.

Obrazek

Prawidłowo postępując powinienem sięgnąć do informacji technicznych a jest tego sporo i sprawdzić różnicę dokładniej bo oglądanie samych fotek to poszukiwanie igły.................

A że nie jestem aż tak mocno nastawiony na modelarstwo redukcyjne w sensu stricto to postanowiłem odpuścić i postarać się jak najlepiej oddać kolory, lakierowanie i postarać się by całość wyglądała spójnie i była poprawnie wykonana technicznie w kwestii warsztatu ) i jak wspomniałem moje odczucia są następujące. Śmigłowiec jest trudniejszy do poprawnego sklejenia ale może to kwestia doświadczenia ( to mój pierwszy sklejony śmigłowiec).

Z kolorami nie miałem problemu ponieważ kilka lat wstecz miałem okazję strzelić te kolory spektrofotometrem więc było mi łatwiej zrobić taki kamuflaż. Tak więc wybór wersji był podyktowany także i tym czyli kolorami oraz tym że w mojej ocenie to najładniejszy kamuflaż na naszych Mi-24 więc nie było wyjścia. Ten pozostaje na półce i za zadanie ma udawać wersję D i cieszyć oko.

Flachenty następny będzie Mi-24W w kamo jak na fotce parę postów wcześniej i obiecuję że będzie poprawny nie tylko "malarsko"
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mi-24D Trumpeter 1:35 "Mój Pierwszy Wiatrak"

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 5 kwietnia 2016, 07:42

Jak wygląda proces dobierania farb za pomocą spektrofotometru?
Pytam, bo chciałbym wiedzieć, na ile można wierzyć takiej maszynie. Porównując fotki oryginału i twojego modelu, widać wyraźnie różnicę odcieni. Twój model jest zdecydowanie "żywszy", dotyczy to zwłaszcza koloru zielonego i niebieskiego.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9933
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mi-24D Trumpeter 1:35 "Mój Pierwszy Wiatrak"

Postprzez KRL » wtorek, 5 kwietnia 2016, 08:17

Różnica widoczna jest na fotkach w naturze model jest używając slangu technicznego mniej żywy. Niestety nie operuje na tyle dobrze aparatem by ustawić odpowiednio balans i inne parametry. Spektrofotometr to urządzenie optyczne wykonujące pomiar odbicia pod pięcioma kątami i porównuje wyniki z wprowadzoną baza danych kolorów pokazując odchylenia i korygujących najbliższą z receptur . Przy kolorach jednolitych a tu takowe mamy trafność pomiaru średnio to ponad 96,2%. ten mały błąd wynika głównie z degradacji czasowej powłoki. Musisz jednak pamiętać że przy obiektach w skali oryginalne kolory zawsze będą "D" -Dark lub "V" - Vivid a co za tym idzie będą wymagały delikatnej korekty . Ja oba kolory bardzo delikatnie rozjasnialem.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mi-24D Trumpeter 1:35 "Mój Pierwszy Wiatrak"

Postprzez Aleksander » wtorek, 5 kwietnia 2016, 11:11

Bardzo fajny ten "wiatrak" - świetnie wygląda, pewnie na żywo jest jeszcze fajniejszy. Gratuluję.
Jednocześnie, na zdjęciach @nobiego1973, widać fajną rzecz - mianowicie, mimo że śmigłowiec stoi rozbebeszony w hangarze, to jednak podwieszenia są obecne - czyli nie zawsze jest tak, że samolot czy śmigłowiec "w spoczynku" musi być pozbawiony uzbrojenia!
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Mi-24D Trumpeter 1:35 "Mój Pierwszy Wiatrak"

Postprzez Atlis » wtorek, 5 kwietnia 2016, 12:01

Jeżeli chodzi o kolory, mamy problem z dwiema sprawami: 1. porównywanie kolorów w różnych warunkach, 2. efekt skali. Z pierwszym nie ma jak sobie poradzić, ponieważ model i oryginał musiałby być sfotografowany w tych samych warunkach, do tego na zdjęciach z hangaru dochodzą dwa rodzaje oświetlenia - słoneczne i lampy. No i kolory fotografowane na ciemnym tle też wyglądają inaczej niż na jasnym. To drugie jest właśnie efekt skali - farby trzeba rozjaśnić by wyglądały wiernie. W przypadku 1/35 trzeba rozjaśnić o około 7-8% kolorem białym. O tym, że lakiery też zmieniają odcień nawet nie wspomnę...
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Mi-24D Trumpeter 1:35 "Mój Pierwszy Wiatrak"

Postprzez net_sailor » wtorek, 5 kwietnia 2016, 14:30

Aleksander napisał(a):Jednocześnie, na zdjęciach @nobiego1973, widać fajną rzecz - mianowicie, mimo że śmigłowiec stoi rozbebeszony w hangarze, to jednak podwieszenia są obecne - czyli nie zawsze jest tak, że samolot czy śmigłowiec "w spoczynku" musi być pozbawiony uzbrojenia!

To co widzisz to jedynie puste wyrzutnie a nie uzbrojenie. Całą pirotechnikę do obsługi trzeba niestety zdjąć, więc w wyrzutniach nie ma rakiet a przy broni lufowej amunicji.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Mi-24D Trumpeter 1:35 "Mój Pierwszy Wiatrak"

Postprzez Aleksander » wtorek, 5 kwietnia 2016, 20:28

net_sailor napisał(a):To co widzisz to jedynie puste wyrzutnie a nie uzbrojenie. Całą pirotechnikę do obsługi trzeba niestety zdjąć, więc w wyrzutniach nie ma rakiet a przy broni lufowej amunicji.

Wiem - to widać, ale z drugiej strony do tej pory uważano (przynajmniej tak to rozumiałem), że jak stoi w warsztacie, ze zdjętymi panelami i odsłoniętymi fragmentami wnętrza, to pylony powinny być puste. A tu widać, że nie jest błędem postawić samolot, albo śmigłowiec w warsztacie, rozbebeszyć trochę, ale np. wyrzutnie czy zbiorniki podwieszane zostawić (oczywiście nie pociski rakietowe, czy bomby :lol: ).
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości