PzKpfw IV Ausf.H - Tamiya - 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

PzKpfw IV Ausf.H - Tamiya - 1:48

Postprzez hiwis » wtorek, 12 kwietnia 2016, 12:59

Moja druga ukończona "48".
Tamiya plus tamiyowski Zimmerit, zestaw żywic BlackDoga, lufy RB i Aber, lina Eureki, antena i łuski RB, ekrany z hipsu 0,25 mm.
Miało być super - wyszło jak zwykle :-/
Zdjęć nadal nie potrafię robić ale się staram i może kiedyś ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano wtorek, 1 sierpnia 2017, 07:43 przez hiwis, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam.
Marcin.
PORTFOLIO
FB
Avatar użytkownika
hiwis
 
Posty: 380
Dołączył(a): piątek, 1 lutego 2013, 10:32
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: PzKpfw IV Ausf.H - Tamiya - 1:48

Postprzez kalisz76 » wtorek, 12 kwietnia 2016, 13:02

Wyszło jak zwykle, czyli super.
kalisz76
 
Posty: 30
Dołączył(a): sobota, 3 listopada 2012, 20:55

Re: PzKpfw IV Ausf.H - Tamiya - 1:48

Postprzez Mamelon » wtorek, 12 kwietnia 2016, 13:09

Czemu ... całkiem ładnie ci to wyszło. Zdjęcia też dają radę. Brakuje mi tu figurantów przynajmniej dowódcy czołgu :)
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: PzKpfw IV Ausf.H - Tamiya - 1:48

Postprzez Radek Pituch » wtorek, 12 kwietnia 2016, 14:33

Całkiem przyjemny, fajny motyw z łuskami!
Z merytorycznych rzeczy, które można podpowiedzieć - przeciwlotniczy MG 34 powinien być w wersji panzerlauf (czyli czołgowej z mniejszą liczbą otworów chłodzących w lufie), na podstawę p.lot mocowano km sprzężony z działem, demontowany z wieży, także nie powinno go być w mocowaniu w osłonie jarzma, jednakże z tego co widzę, w ogóle nie przykleiłeś jego pancernego kołnierza na rzeczoną osłonę. Może masz tę część na ramkach i dasz radę dokleić tam gdzie być powinna? ;)
Detal o którym piszę wygląda jak na foto poniżej:

Obrazek
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: PzKpfw IV Ausf.H - Tamiya - 1:48

Postprzez hiwis » wtorek, 12 kwietnia 2016, 15:01

Dzięki Panowie ;o)
Radek Pituch napisał(a):Całkiem przyjemny, fajny motyw z łuskami!
Z merytorycznych rzeczy, które można podpowiedzieć - przeciwlotniczy MG 34 powinien być w wersji panzerlauf (czyli czołgowej z mniejszą liczbą otworów chłodzących w lufie), na podstawę p.lot mocowano km sprzężony z działem, demontowany z wieży, także nie powinno go być w mocowaniu w osłonie jarzma, jednakże z tego co widzę, w ogóle nie przykleiłeś jego pancernego kołnierza na rzeczoną osłonę. Może masz tę część na ramkach i dasz radę dokleić tam gdzie być powinna? ;)

Z tymi km-ami - to w kadłubie wkleiłem czołgowy z Abera, a lufa przeciwlotniczego to "zwykła" MG 34 z RB (gdzieś usłyszałem/wyczytałem, że tak może być :-/ ) w wieży zamontowałem, w zestawowym pancernym kołnierzu jak piszesz krótką czołgową lufkę z RB ale dopiero teraz zauważyłem że (najprawdopodobniej podczas robienia zdjęć) element ten gdzieś odpadł :oops:
W każdym razie dzięki za komentarz i uwagi - postaram się jeszcze naprawić/poprawić co się da z tymi km-ami.
Pozdrawiam.
Marcin.
PORTFOLIO
FB
Avatar użytkownika
hiwis
 
Posty: 380
Dołączył(a): piątek, 1 lutego 2013, 10:32
Lokalizacja: Kraków

Re: PzKpfw IV Ausf.H - Tamiya - 1:48

Postprzez hiwis » piątek, 5 sierpnia 2016, 02:59

Pozdrawiam.
Marcin.
PORTFOLIO
FB
Avatar użytkownika
hiwis
 
Posty: 380
Dołączył(a): piątek, 1 lutego 2013, 10:32
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości