1:48 Dragon Fw-190G-3 - co o nim sądzicie?

1:48 Dragon Fw-190G-3 - co o nim sądzicie?

Postprzez urquart » środa, 2 listopada 2011, 11:27

Witam, jeśli pochrzaniłem wątek to proszę Admina o stosowne przeniesienie ;o)
Co sądzicie o Fw-190G-3 (dalekiego zasięgu) Dragona w 1/48? Z jakiej wersji Fw-190 chłopcy to przerobili i nie chodzi mi ,,jak być powinno", tylko ,,jak jest". Z tego zestawu potrzebuję tylko podskrzydłowe zaczepy do zbiorników paliwa do zrobienia G-8 i chcę wiedzieć, co mi zostanie. Chyba, że ktoś ma takie niepotrzebne zaczepy, wtedy czekam na propozycje ;o)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
urquart
 
Posty: 269
Dołączył(a): czwartek, 9 września 2010, 20:26

Reklama

Re: Dragon Fw-190G-3

Postprzez Adam Obrębski » środa, 2 listopada 2011, 11:29

Dobrze się zastanów, czy chcesz robić cokolwiek Dragona w lotnictwie. Właśnie robię drugi model... w bólach się rodzi, a jeden w 72 był nieskładalny.
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 19:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Dragon Fw-190G-3

Postprzez urquart » środa, 2 listopada 2011, 11:38

Adam Obrębski napisał(a):Dobrze się zastanów, czy chcesz robić cokolwiek Dragona w lotnictwie. Właśnie robię drugi model... w bólach się rodzi, a jeden w 72 był nieskładalny.

Też mam nienajlepsze doświadczenia. W takim razie apeluję o odstąpienie podskrzydłowych zaczepów :mrgreen:
Avatar użytkownika
urquart
 
Posty: 269
Dołączył(a): czwartek, 9 września 2010, 20:26

Re: 1:48 Dragon Fw-190G-3 - co o nim sądzicie?

Postprzez Kuba P. » środa, 2 listopada 2011, 11:48

urquart napisał(a):Witam, jeśli pochrzaniłem wątek to proszę Admina o stosowne przeniesienie ;o)
Co sądzicie o Fw-190G-3 (dalekiego zasięgu) Dragona w 1/48? Z jakiej wersji Fw-190 chłopcy to przerobili i nie chodzi mi ,,jak być powinno", tylko ,,jak jest". Z tego zestawu potrzebuję tylko podskrzydłowe zaczepy do zbiorników paliwa do zrobienia G-8 i chcę wiedzieć, co mi zostanie. Chyba, że ktoś ma takie niepotrzebne zaczepy, wtedy czekam na propozycje ;o)
Pozdrawiam


Generalnie zostanie Ci kadłub A-8 z form Trimastera z podmienioną przez Dragona osłoną MG (MG 17 zamiast 131, pokrywa płaska zamiast wypukłej) oraz skrzydła z dziwnymi pokrywami zewnętrznych komór uzbrojenia.

Można z tym coś zrobić pod warunkiem, że albo porzeźbisz kadłub i skorygujesz układ rynienek wylotowych dla MG 17 (było o tym na początku sierpnia na forum, Georg01 i ja pisaliśmy) albo sobie weźmiesz na podmiankę pokrywę MG 131 z innego modelu.
Do tego trzeba popracować nad skrzydłami, żeby obrys tych pokryw zewnętrznych komór coś przedstawiał rzeczywistego.
Do tego w modelu masz wyłącznie pokrywy podwozia dla wersji odkrytej.

Model nie jest niesklejalny, jest jak najbardziej sklejalny tylko trzeba zastosować pewne tricki ze skrzydłami.
Model wyjściowo świetny, tylko nieco niefortunnie przez przepakowywaczy przekonfigurowany.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: 1:48 Dragon Fw-190G-3 - co o nim sądzicie?

Postprzez urquart » środa, 2 listopada 2011, 15:29

Kuba P. napisał(a):
urquart napisał(a):Witam, jeśli pochrzaniłem wątek to proszę Admina o stosowne przeniesienie ;o)
Co sądzicie o Fw-190G-3 (dalekiego zasięgu) Dragona w 1/48? Z jakiej wersji Fw-190 chłopcy to przerobili i nie chodzi mi ,,jak być powinno", tylko ,,jak jest". Z tego zestawu potrzebuję tylko podskrzydłowe zaczepy do zbiorników paliwa do zrobienia G-8 i chcę wiedzieć, co mi zostanie. Chyba, że ktoś ma takie niepotrzebne zaczepy, wtedy czekam na propozycje ;o)
Pozdrawiam


Generalnie zostanie Ci kadłub A-8 z form Trimastera z podmienioną przez Dragona osłoną MG (MG 17 zamiast 131, pokrywa płaska zamiast wypukłej) oraz skrzydła z dziwnymi pokrywami zewnętrznych komór uzbrojenia.

Można z tym coś zrobić pod warunkiem, że albo porzeźbisz kadłub i skorygujesz układ rynienek wylotowych dla MG 17 (było o tym na początku sierpnia na forum, Georg01 i ja pisaliśmy) albo sobie weźmiesz na podmiankę pokrywę MG 131 z innego modelu.
Do tego trzeba popracować nad skrzydłami, żeby obrys tych pokryw zewnętrznych komór coś przedstawiał rzeczywistego.
Do tego w modelu masz wyłącznie pokrywy podwozia dla wersji odkrytej.

Model nie jest niesklejalny, jest jak najbardziej sklejalny tylko trzeba zastosować pewne tricki ze skrzydłami.
Model wyjściowo świetny, tylko nieco niefortunnie przez przepakowywaczy przekonfigurowany.

Dzięki Kuba, jak zwykle mnie nie zawiodłeś, ale skutecznie wyleczyłeś z kupowania Dragona. Nie chcę kombinować jak koń pod górę tylko dla części do G-8 :D
Dzięki za pomoc
Avatar użytkownika
urquart
 
Posty: 269
Dołączył(a): czwartek, 9 września 2010, 20:26

Re: 1:48 Dragon Fw-190G-3 - co o nim sądzicie?

Postprzez pilex7 » niedziela, 6 listopada 2011, 14:55

Zacząłem składać wersję G-3 Dragona, ale na razie popłynąłem na przedniej części silnika (przykleiłem ją niesymetrycznie).
urquart - jeśli są Ci jeszcze potrzebne te zaczepy to mogę Ci je odstąpić.
Kuba P. - czy możesz powiedzieć jaki kształt powinny mieć pokrywy zewnętrznych komór; ewentualnie z jakiej wersji A zostały one wzięte?
pilex7
 
Posty: 202
Dołączył(a): niedziela, 7 września 2008, 18:56
Lokalizacja: Kraków

Re: 1:48 Dragon Fw-190G-3 - co o nim sądzicie?

Postprzez jk » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 21:55

Nie będę przepraszał za odgrzebanie kotleta, bo chciałem zapytać o alternatywę dla opisanego powyżej modelu.
Czy pojawił się jakiś stwór mogący godnie zastąpić dragona/revella?
A może jest jakaś konwersja, dzięki której na bazie A8 można by zmajstrować G8?

Troszkę mniej o "G" - jak sprawdzić czy dana maszyna została wyprodukowana w Malborku?
Po Werk No wiem, że A2, A3, A4 i G3 zazębiają się produkowanymi w Bremie... a ja bym chciał taką fokę krzyżacką :).
jk
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 13 czerwca 2015, 21:28

Re: 1:48 Dragon Fw-190G-3 - co o nim sądzicie?

Postprzez Kuba P. » wtorek, 26 kwietnia 2016, 12:58

Alternatywą jest Hasegawa i Eduard, przy czym żaden z producentów nie oferuje wersji G tak z pudełka o ile wiem. Eduard na pewno, Hasegawa wydaje zawsze bardzo wiele różnych edycji specjalnych na różnych rynkach więc może coś gdzieś takiego wyszło ale ja nie widziałem.

To jest na tyle niszowa i ciekawie skonfigurowana wersja, że tak czy inaczej musiałbyś pokombinować z miksowaniem zestawów i odrobiną rzeźby.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.


Powrót do Focke-Wulf

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości