Ty2 34 1:35 Trumpeter (Ex Br52)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Ty2 34 1:35 Trumpeter (Ex Br52)

Postprzez MariuszBiel » środa, 15 czerwca 2016, 18:32

Witam
Przedstawiam galerię końcowa modeli parowóz to Trumpeter 1:35, czołgi pierwszy od czoła Trupmeter, drugi to Tamyia w skali 1:35. Platformy to pierwsza Dragon, a drugi wagon wykonany od podstaw. Składu pociągu przedstawia: Parowóz Ty2-34 (Ex Br 52-070 DRB wyprodukowany w 1942 Henschel & Sohn Kassel) z tendrem sztywnoramowym (florisdorf) 32D42, z platformami pod-czołgowymi typu PPyk-203 (ex SSys DRB), z czołgami T-55 model 1958 w malowaniu z operacji "Dunaj" z Sierpnia 1968 r. :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano wtorek, 4 lipca 2017, 12:49 przez MariuszBiel, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
MariuszBiel
 
Posty: 69
Dołączył(a): środa, 25 czerwca 2008, 17:57
Lokalizacja: Łask

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Ty2 34 1:35 Trumpeter (Ex Br52)

Postprzez Adas' » czwartek, 16 czerwca 2016, 08:50

Powiem tak, temat kapitalny i raczej drugiej takiej niema i nie predko bedzie. Bardzo podoba mi sie pomysl i budowanie, a w szczegolnosci czarny na parowozie, gdzie w moim mniemaniu mozna bylo latwo schrzanic grata jakimis suchymi pedzlami...
Podoba mi sie ze nie widac tych 10 lat, znaczy wszystko jest na tym samym poziomie, niemasz przepasci jakosciowej pomiedzy modelami (choc akurat smieje sie pod nosem, bo tyle ciulalaes nad ta lokomotywa, a te czolgi jakby wytrzasnales sobie z rekawa, ot tak...)

Ale. Podstawka jest... Nie wiem. Nudna. Wez posiedz jeszcze troche przy tym, moze dodaj jakichs wyzszych kepek traw, wysokich zdziebel, suchych lisci, jakichs smieci, obok torowiska zawsze jest jakis bajzel bo ludzie wywalaja rozne rzeczy przez okna, a moze zbuduj semafor albo cos innego kolejowego? Dodaj troche zycia, ze to model Pociagu nie znaczy przecierz ze wszystko musi byc slodko i PiKO...

I zdjecia. Taki grat zasluguje na wieksze, lepsze, ladniejsze!
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Ty2 34 1:35 Trumpeter (Ex Br52)

Postprzez MariuszBiel » czwartek, 16 czerwca 2016, 10:08

Adas' napisał(a):Ale. Podstawka jest... Nie wiem. Nudna. Wez posiedz jeszcze troche przy tym, moze dodaj jakichs wyzszych kepek traw, wysokich zdziebel, suchych lisci, jakichs smieci, obok torowiska zawsze jest jakis bajzel bo ludzie wywalaja rozne rzeczy przez okna, a moze zbuduj semafor albo cos innego kolejowego? Dodaj troche zycia, ze to model Pociagu nie znaczy przecierz ze wszystko musi byc slodko i PiKO...

I zdjecia. Taki grat zasluguje na wieksze, lepsze, ladniejsze!


Witam
Dzięki że się podoba. A co do podstawki masz racje jest taka sobie , ale postawienie czegokolwiek obok torowiska jest nie możliwe ze względu na wielkość semafora kształtowego. Mam w planach postawienie jeszcze tarczy ostrzegawczej lub coś małego. Zaśmiecanie torowiska jest zabronione :).
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
MariuszBiel
 
Posty: 69
Dołączył(a): środa, 25 czerwca 2008, 17:57
Lokalizacja: Łask

Re: Ty2 34 1:35 Trumpeter (Ex Br52)

Postprzez Adas' » czwartek, 16 czerwca 2016, 10:25

Serio, pomeczyl bym jescze zielsko, trawe, liscie... Szkoda zostawic toto w tym stanie...
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Ty2 34 1:35 Trumpeter (Ex Br52)

Postprzez MariuszBiel » czwartek, 16 czerwca 2016, 14:22

Adas' napisał(a):Serio, pomeczyl bym jescze zielsko, trawe, liscie... Szkoda zostawic toto w tym stanie...


Kępki traw są w tłuczniu, tylko mało widoczne(taka uschnięta trawa). To nie opuszczona bocznica tylko tor szlakowy. W czasach kolei do lat 90 na torowisko i pobocza lali dosyć sporo takiego świństwa co paliło wszystko w okolicy, nikt nie przejmował ekologią. Pracuję już 27 lat na kolejach wiem to z autopsji. Co do dołożenia, to nie mowie nie, ale to z umiarem trzeba to zrobić jak dorwę coś fajnego.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
MariuszBiel
 
Posty: 69
Dołączył(a): środa, 25 czerwca 2008, 17:57
Lokalizacja: Łask

Re: Ty2 34 1:35 Trumpeter (Ex Br52)

Postprzez Adas' » piątek, 17 czerwca 2016, 08:46

Nie mowie ze masz nacpac, ale tu i tam dodac wyraznych trawek albo niewiadomo czego...

Zobacz:

Obrazek

Dwa, trzy listki, galazka, troche wyzsze kepki trawy, zdziebelka i lecisz.
Co PKP lalo na tory w to nie wnikam, tak samo jak sam fakt ze to tor szlakowy. Jako podstawka do tak dobrego modelu wyglada to zwyczajnie slabo i malo ciekawie, nawet jezeli cos ma odzwierciedlenie w realu, to nie koniecznie znaczy ze w modelu bedzie wygladalo atrakcyjnie...
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Ty2 34 1:35 Trumpeter (Ex Br52)

Postprzez dewertus » piątek, 17 czerwca 2016, 19:04

Coś obłędnego!!! Na żywo musi masakrować - ciekaw jestem czy będzie szansa aby gdzieś go "własnoręcznie" zobaczyć...
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ty2 34 1:35 Trumpeter (Ex Br52)

Postprzez MariuszBiel » sobota, 18 czerwca 2016, 12:37

dewertus napisał(a):Coś obłędnego!!! Na żywo musi masakrować - ciekaw jestem czy będzie szansa aby gdzieś go "własnoręcznie" zobaczyć...


Witam
Dzięki za komentarz. A będzie go można zobaczyć (prawdopodobnie jak rozwiąże problem jego transportu) w Łasku na konkursie na wystawie klubowej.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
MariuszBiel
 
Posty: 69
Dołączył(a): środa, 25 czerwca 2008, 17:57
Lokalizacja: Łask

Re: Ty2 34 1:35 Trumpeter (Ex Br52)

Postprzez Nacktgeboren » sobota, 18 czerwca 2016, 20:51

Obejrzałem zdjęcia, pokazałem żonie. Ponieważ oboje mamy zwyczaj zachwyt wyrażać w bardzo niecenzuralny sposób to napiszę Ci tylko, że model się nam podoba. Za wyrażenie w jakim stopniu dostałbym bana ;o)
Zło zawsze zwycięża, bo dobro jest głupie.
http://grim-jester.deviantart.com/
Avatar użytkownika
Nacktgeboren
 
Posty: 675
Dołączył(a): niedziela, 2 czerwca 2013, 08:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Ty2 34 1:35 Trumpeter (Ex Br52)

Postprzez MariuszBiel » niedziela, 19 czerwca 2016, 19:51

Nacktgeboren napisał(a):Obejrzałem zdjęcia, pokazałem żonie. Ponieważ oboje mamy zwyczaj zachwyt wyrażać w bardzo niecenzuralny sposób to napiszę Ci tylko, że model się nam podoba. Za wyrażenie w jakim stopniu dostałbym bana ;o)

Witam
Dzięki za miłe słowa. Komentarze niecenzuralne proszę na priv :).
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
MariuszBiel
 
Posty: 69
Dołączył(a): środa, 25 czerwca 2008, 17:57
Lokalizacja: Łask

Re: Ty2 34 1:35 Trumpeter (Ex Br52)

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 21 czerwca 2016, 07:56

A ja bardzo żałuję, że takie cudo nie zasłużyło na lepsze tło.
Wiem, że to kawał modelu, ale tyle czasu mu poświęciłeś, że aż szkoda, że widać te zdjęcia na stole i - przede wszystkim - "dziury" pomiędzy kawałkami tła.

Niezależnie od tego - Piękny Model! Bardzo mi się podoba!

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ty2 34 1:35 Trumpeter (Ex Br52)

Postprzez MariuszBiel » czwartek, 23 czerwca 2016, 11:24

Jarek Gurgul napisał(a):A ja bardzo żałuję, że takie cudo nie zasłużyło na lepsze tło.
Wiem, że to kawał modelu, ale tyle czasu mu poświęciłeś, że aż szkoda, że widać te zdjęcia na stole i - przede wszystkim - "dziury" pomiędzy kawałkami tła.

Niezależnie od tego - Piękny Model! Bardzo mi się podoba!

Jarek


Dzięki.
Tak wielkie bydle 130 cm. Postaram się zrobić lepsze zdjęcia - kupie kawał kartonu białego.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
MariuszBiel
 
Posty: 69
Dołączył(a): środa, 25 czerwca 2008, 17:57
Lokalizacja: Łask


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości