MH-60S Academy 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

MH-60S Academy 1:35

Postprzez KRL » piątek, 24 czerwca 2016, 18:38

W zasadzie jest to model który w mojej opinii jest WIELKIM rozczarowaniem więc początkowo nie zamierzałem pokazywać tego modelu w Galerii.

Po przemyśleniu stwierdziłem że forum jest tym miejscem w którym warto mówić nie tylko o dobrych modelach warto też pokazywać te do których można mieć wiele zastrzeżeń.

MH-60S w wydaniu Academy to właśnie taki model jest ze wszech miar przeciętny a po doskonałych F-18 tego producenta wręcz nie mogłem się nadziwić że da się z jednej strony zrobić takie modele jak wspomniane F-18 i po drugiej stronie coś takiego jak MH-60S.

Trochę w kwestii modelu.

W ramkach otrzymujemy kompletny zestaw do zbudowania każdej z wersji jaka pojawiła się w zestawach Academy można to oczywiście uznać za plus niestety ma to także negatywną stronę.

Po pierwsze błędy poprzednich wersji są powielone i tu. Instrukcja jest absolutnie nie czytelna i wymaga planowania sklejania wiele kroków na przód ponieważ wiele części jest oznaczone błędnie a co gorsza kroki podane przez producenta utrudniają a nie ułatwiają budowę.

Sam model ma bardzo marne linie podziału na górze zanikają na dole jest dokładnie tak samo choć patrząc na to że i tak trzeba będzie nałożyć wiadro szpachli nie ma to większego znaczenia ponieważ linie podziału trzeba będzie wykonać od zera.
Jeżeli ktoś zamierza wykonać wersję z widoczną częścią ładunkową musi zastanowić się od razu jak wkleić środek który jest znacznie mniejszy i pozostają spore szczeliny między podłogą, sufitem i połówkami kadłuba.
Bardzo dużo uwagi należy poświęcić dopasowaniu oszklenia z kadłuba trzeba wyciąć drzwi z innej wersji i wkleić drzwi przewidziane do wersji S niestety wymaga to zgrania z całym oszkleniem przednim które nie koniecznie chce pasować do reszty.

Ogólnie model jest marny z drugiej strony jak na tą wielkość stosunkowo tani więc jak lubicie dłubaninę to będzie dobry wybór jeżeli chcecie mieć fajny model z pudła który skleja się bez większego stresu proponuję poczekać na jakąś wersję która ma pojawić się w przyszłości.

Po wstępnym szpachlowaniu:

ObrazekObrazek

W kwestii lakierowania tym razem starałem się nie iść zbyt daleko w kwestii brudzenia i śladów eksploatacji skupiłem się na tonowaniu koloru. Drugim krokiem była próba pobrudzenia szyby czołowej tak by nadać jej choć odrobinę realizmu - nad tym muszę jeszcze popracować.
Na koniec całość wygląda tak:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

modele polskich samolotów

Re: MH-60S Academy 1:35

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 27 czerwca 2016, 21:43

No, jak na taki wstęp, to model wygląda rewelacyjnie - dałeś radę! Brawo TY! :lol:
Obrazek
ObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7968
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: MH-60S Academy 1:35

Postprzez Adam » wtorek, 28 czerwca 2016, 12:34

Wielkie dzięki za odwagę.
Wielkie gratulacje za doprowadzenie tego modelu do przyzwoitego poziomu.

Zachęciłeś mnie do pokazania mojego nabytku, ale o tym to już w oddzielnym wątku, jak dotrę do domu to zabiorę się do zrobienia zdjęć, aby to pokazać.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 20 gości