Sd.Kfz.232 /Tamiya/ 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Sd.Kfz.232 /Tamiya/ 1:35

Postprzez ewpiga » czwartek, 10 listopada 2016, 20:29

Pędzlowany. Farbki Humbrol, akwarele, sucha pastel.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Słubice

Reklama

Re: Sd.Kfz.232 /Tamiya/ 1:35

Postprzez modelarz_2002 » czwartek, 29 grudnia 2016, 12:05

Bardzo ładnie postarzony model jak dla mnie może nawet za bardzo, ale cóż jak afrika to afrika i klimacik fajny jest ;o) .Gratuluję i życzę dalszych udanych prac.
Pozdrawiam modelarz_2002
Avatar użytkownika
modelarz_2002
 
Posty: 23
Dołączył(a): czwartek, 31 grudnia 2015, 17:09
Lokalizacja: Zamość

Re: Sd.Kfz.232 /Tamiya/ 1:35

Postprzez cooper69 » czwartek, 29 grudnia 2016, 14:46

Dlaczego u Ciebie wszystkie modele wyglądają jakby były w służbie do dziś u jakiegoś afrykańskiego kacyka, a przez te kilkadziesiąt lat użytkowania miały dodatkowo przynajmniej jeden poważny pożar?
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sd.Kfz.232 /Tamiya/ 1:35

Postprzez ewpiga » piątek, 30 grudnia 2016, 00:39

cooper69 napisał(a):Dlaczego u Ciebie wszystkie modele wyglądają ...

Czy moje modelarstwo ma coś pokazywać ?
Nie napiszę nic konstruktywnego..,z faktu, iż sam maluję miniaturowe modele nie musi wynikać zainteresowanie dla zagadnień realizmu. Jeszcze nie rodzi się we mnie zainteresowanie stylem malowania, malarstwem realistycznym i jego krótką historią.
Ja od początku wiem że "artysty" ze mnie nie będzie i nawet się nie staram próbować. Modelarstwo = hobby i nic więcej.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Sd.Kfz.232 /Tamiya/ 1:35

Postprzez CzarekB » piątek, 30 grudnia 2016, 03:21

Moja ex małżonka odpowiedziałaby na to pytanie "bo tak".

Ja to widzę w ten sposób.
Ludzie którzy maja swój styl robią to co robią bo tak im pasuje.
Ludzie bez wypracowanego stylu wzorują się na innych i nie tolerują indywidualizmu.

Dajmy się ludziom zrealizować tak jam im pasuje.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 22:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: Sd.Kfz.232 /Tamiya/ 1:35

Postprzez fragles » piątek, 30 grudnia 2016, 09:32

ewpiga napisał(a):Czy moje modelarstwo ma coś pokazywać ?

CzarekB napisał(a):Moja ex małżonka odpowiedziałaby na to pytanie "bo tak".




ewpiga napisał(a):Jeszcze nie rodzi się we mnie zainteresowanie stylem malowania

CzarekB napisał(a):Ludzie którzy maja swój styl robią to co robią bo tak im pasuje.




ewpiga napisał(a):Ja od początku wiem że "artysty" ze mnie nie będzie i nawet się nie staram próbować.

CzarekB napisał(a):Ludzie bez wypracowanego stylu wzorują się na innych i nie tolerują indywidualizmu.


Te zaczepki to początek następnej personalnej awantury na forum?
Dajcie chłopu robić tak, jak lubi, bez dorabiania jakichś ideologii.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1556
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sd.Kfz.232 /Tamiya/ 1:35

Postprzez ewpiga » piątek, 30 grudnia 2016, 12:07

Napisz mi z sensem coś co poza tobą ktoś jeszcze to zrozumie, z czym mógłbym polemizować, bo nie do końca rozumiem co chcesz przekazać wyrwanymi z kontekstu cytatami? Szukasz w tych tekstach zaczątku jakiejś awantury?
Jeśli już tak bardzo chcesz dyskutować i coś kwestionować z uwagi na bezpieczeństwo innych /zwłaszcza nowych/ czytających, to wal własnymi słowy. Krytykuj, masz tu przestrzeń do tego i mój model, to chyba powód wystawiania moich prac do oceny, prawda?
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Sd.Kfz.232 /Tamiya/ 1:35

Postprzez CzarekB » piątek, 30 grudnia 2016, 12:39

Panie forumowiczu Fragles, jedyne zaczepeki jakie ja tu widzę są Twoje.
Jeśli nie rozumiesz mojego postu, zostaw go w spokoju i nie wykręcaj kota ogonem żeby Ci do czegoś pasowało.
Zdrowia życzę,
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 22:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: Sd.Kfz.232 /Tamiya/ 1:35

Postprzez Pyriel » piątek, 30 grudnia 2016, 16:11

Piotrze, kilka lat temu zarejestrowałem się na forum i od tego czasu oglądam miedzy innymi twoje prace. Kiedyś wspominałeś że wszystkie afrykańskie modele będą częścią jednej dużej dioramy. Cieszę się że jesteś konsekwentny i dalej składasz klocki tej układanki. Mam nadzieje że kiedyś doczekam się finiszu. Może nawet za kilka lat, nieważne. Powodzenia i wytrwałości.
A model tak w ogóle bardzo mi się podoba.
Avatar użytkownika
Pyriel
 
Posty: 78
Dołączył(a): wtorek, 28 lipca 2009, 17:05

Re: Sd.Kfz.232 /Tamiya/ 1:35

Postprzez fragles » piątek, 30 grudnia 2016, 19:34

CzarekB napisał(a):Panie forumowiczu Fragles, jedyne zaczepeki jakie ja tu widzę są Twoje.


Kolego Czarku, z mojej strony nie są to zaczepki, jakkolwiek byś to widział. Zatem cieszę się, że się nieco wyjaśniło. Chociaż...
CzarekB napisał(a):Jeśli nie rozumiesz mojego postu, zostaw go w spokoju i nie wykręcaj kota ogonem żeby Ci do czegoś pasowało.

... rzeczywiście nie rozumiem wobec tego Twojej odpowiedzi na wcześniejszy post Piotra. Ale zgodnie z życzeniem zostawiam w spokoju.

Pozdrawiam Kolegę!


PS. Piotrek ma doskonałą technikę odtwarzania faktury i koloru powierzchni i rzadką umiejętność tworzenia fabuły. Zawsze Jego prace robiły na mnie duże wrażenie. Ale dyskutować z Nim nie będę, bo od jakiegoś czasu się nie da.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1556
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sd.Kfz.232 /Tamiya/ 1:35

Postprzez CzarekB » piątek, 30 grudnia 2016, 21:58

To była odpowiedz na post forumowicza cooper69.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 22:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: Sd.Kfz.232 /Tamiya/ 1:35

Postprzez ewpiga » sobota, 31 grudnia 2016, 00:12

Pyriel napisał(a):Kiedyś wspominałeś że wszystkie afrykańskie modele będą częścią jednej dużej dioramy.../ Mam nadzieje że kiedyś doczekam się finału...

Tak to ciągle ten sam projekt, 50 metr kwadrat, jest co robić..i kiedyś się doczekasz finiszu :D
fragles napisał(a):...dyskutować z Nim nie będę, bo od jakiegoś czasu się nie da.

Zawsze możemy pogadać o modelowaniu, działalności dotyczącej modelarza, której efektem jest mniej, lub bardziej udany model. Masz prawo do krytyki modelu i rób co chcesz. Powiedz co sam o nim myślisz, znajdź odmienności między oryginałem, a wytworzoną przeze mnie miniaturą. Byle by ta krytyka nie dotyczyła mojej osoby. Tutaj jednak sprawa wygląda inaczej..nie widzę rzeczywistego problemu, widzę natomiast chęć z twojej strony stworzenia go, niestosowne emocje i dziwności jakieś.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Słubice


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 15 gości