Grumman KA-6D - Fujimi - 1:72 - Standard

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Grumman KA-6D - Fujimi - 1:72 - Standard

Postprzez Jurek » środa, 7 października 2009, 22:26

Też postanowiłem dołączyć, z zamiarem walki do końca. Model jaki sobie wybrałem to KA-6D Grummana, wylany w plastiku przez firmę Fujimi. Model wygląda ok, tylko ma ślady po wtryskiwaczach w różnych ciekawych miejscach, co pokażę później.

Na razie wymodziłem kabinkę. Nie jest jakoś specjalnie bogato wyposażona: drążek, dwa fotele i tablica przyrządów. W instrukcji tablica jest obklejana kalkomanią, ja pociągnąłem ją suchym pędzlem białą farbą i wg zdjęć jakie znalazłem pacnąłem tu i ówdzie żółtym. Ekrany i zegary pociągnąłem przezroczystą zieloną farbką Tamiyi, a na koniec metalic gray (też Tamiyi).

Fotele składały się z czterech części i ku swojemu rozczarowaniu miałem problem ze znalezieniem ich zdjęć, żeby pomalować chociaż mniej więcej jak trzeba. Zagadka rozwiązała się przez przypadek - Fujimi dało fotele MBA GRU-7(A), podczas gdy w A-6 montowane były GRU-7. Wersja A była z Tomcatów. W każdym razie pomalowałem i wkleiłem.

Wygląda chyba w miarę ok.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jurek
 
Posty: 149
Dołączył(a): niedziela, 1 czerwca 2008, 16:04

Reklama

Re: Grumman KA-6D - Fujimi - 1:72 - Standard

Postprzez spiton » środa, 7 października 2009, 22:36

Znając fujimi, domyślam się, że model ma otwarte sloty ,-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Grumman KA-6D - Fujimi - 1:72 - Standard

Postprzez TomekWnęk » piątek, 9 października 2009, 08:36

spiton napisał(a):Znając fujimi, domyślam się, że model ma otwarte sloty ,-))
Ma, z tego co pamiętam.
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:00
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości