Ju87D - Hasegawa - 1:32 - Standard

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Ju87D - Hasegawa - 1:32 - Standard

Postprzez Stratocaster » sobota, 10 października 2009, 09:05

Witam szanownych Kolegów!
Chciałbym zbudować w ramach tego konkursu Ju87D. Malowanie w kamuflażu "kanciastym", wiosna '44, Rosja, kapitan Hans-Urlich Rudel.

Klasa Standard w skali 1/32 - żadnych dodatków, tylko dorabiane pasy załogi i własne maski.

Tutaj jest review wersji G. Wypraski w większości są właściwie te same. In-box mojego egzemplarza zrobię w wolnej chwili podczas tego weekendu.
http://kits.kitreview.com/ju87g32reviewbg_1.htm

I chciałbym wszystkim Kolegom uczestniczącym w konkursie życzyć dobrej zabawy, szybkiej pracy i świetnych efektów końcowych. Bo modelarstwo to przede wszystkim przyjemność. Niech nią pozostanie!
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 08:00
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: Ju87D - Hasegawa - 1:32 - Standard

Postprzez Krystian Ciechowicz » sobota, 10 października 2009, 10:20

Witam.

Tomku, życzę Tobie w kategorii STANDARD "sweep the floor" pozostałych uczestników !!

POWODZENIA !!
Pozdrawiam
K.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 21:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Ju87D - Hasegawa - 1:32 - Standard

Postprzez Stratocaster » sobota, 10 października 2009, 10:56

Krystian Ciechowicz napisał(a):Tomku, życzę Tobie w kategorii STANDARD "sweep the floor" pozostałych uczestników !!


Krystian! Czuję sarkazm, bo na razie to jestem sam w skali 32 w standardzie :-) Chyba wymiotę wszystkich rzeczywiście...
Na studiach miałem profesora, który prosił zawsze o kilka projektów. Jak się przyniosło jeden to mówił: jeden projekt jest jak biegacz na zawodach, który startuje jako jedyny. Wiemy, że na pewno wygra, ale nie wiemy czy jest dobry.

Również życzę powodzenia!
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 08:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Ju87D - Hasegawa - 1:32 - Standard

Postprzez spiton » sobota, 10 października 2009, 11:58

Bardzo efektowny samolot. Nie wiem czy przymiotnik "piękny" jest właściwy. Ale jako model prezentuje się świetnie już w 1-72 ,-)). Zastanawiam się tylko czy szanowny kolega wytrzyma, w klasie standard ,-)))
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Ju87D - Hasegawa - 1:32 - Standard

Postprzez erkamo » sobota, 10 października 2009, 12:02

W "naaajgorszym" przypadku, wszystkie '32-ki' spotkają się w jednej klasie. ;o)
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 22:56

Re: Ju87D - Hasegawa - 1:32 - Standard

Postprzez Gujos » sobota, 10 października 2009, 15:48

Fajnie zę startujesz, chociaż szkoda że nie chcesz wskoczyć do open - w tej skali ciężko zrobić model z pudła.
Z tego co się orientuje to zestaw jest na dobrym poziomie, jak większość nowych Hasegaw w twej skali.
Pozdawiam
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 620
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 11:01
Lokalizacja: W-wa

Re: Ju87D - Hasegawa - 1:32 - Standard

Postprzez Stratocaster » sobota, 10 października 2009, 19:37

Gujos napisał(a):Fajnie zę startujesz, chociaż szkoda że nie chcesz wskoczyć do open - w tej skali ciężko zrobić model z pudła.


...jakoś dam radę :-)
Gujos, taką mam receptę na ten model. I nie tylko na ten. Robię, co dała fabryka. Model ma świetną powierzchnię, niezłe odwzorowanie. Ponieważ jest to Hasegawa jest skromny. Nic się "nie otwiera", brak silnika i dopracowanego kokpitu. Chcę się skupić na malowaniu i nie dokładać nic ponad własne potrzeby.
Proszę o zrozumienie - mnie kręci na tym etapie takie wykończenie. Nigdy nie dołożyłem do swoich modeli żywicy, czy rozbudowanego zestawu blach. Pewnie przyjdzie na to czas. Jednocześnie dziękuję za dobre słowa.

Skromny in-box. Model jest umyty w detergencie, schnie. Od jutra startuję.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 08:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Ju87D - Hasegawa - 1:32 - Standard

Postprzez Krystian Ciechowicz » sobota, 10 października 2009, 20:37

Hej
Stratocaster napisał(a):Czuję sarkazm ...

Nawet mi przez myśl to nie przeszło ...
Użyłem skrótu myślowego, bo chodziło mi o wszystkie skale w kategorii STANDARD.

Pozdrawiam
K.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 21:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Ju87D - Hasegawa - 1:32 - Standard

Postprzez Stratocaster » środa, 14 października 2009, 12:13

Kokpit skończony. Zaczynam tworzyć bryłę.

Kolor podstawowy.
Obrazek
Obrazek

Wash farbą olejną.
Obrazek
Obrazek

Suchy pędzel i kredki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 08:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Ju87D - Hasegawa - 1:32 - Standard

Postprzez Krystian Ciechowicz » czwartek, 15 października 2009, 09:25

Witam.
Widzę, że założony plan bardzo konsekwentnie realizujesz. Tak trzymać ! Czekam na malowanie :D

Pozdrawiam
K.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 21:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Ju87D - Hasegawa - 1:32 - Standard

Postprzez Michał U. » czwartek, 15 października 2009, 18:11

Jak Ju 87 D to siadam i kibicuję, bo sam mam taki samolot w planie, tylko że w 1/48 (i tu się zaczyna problem, bo D-1 Hasegawy nie jest juz produkowany). Świetny kokpit!
Pozdrawiam
M.
Avatar użytkownika
Michał U.
 
Posty: 162
Dołączył(a): czwartek, 23 października 2008, 15:07

Re: Ju87D - Hasegawa - 1:32 - Standard

Postprzez Stratocaster » środa, 21 października 2009, 14:37

Bardzo ładnie tę Hasegawę się lepi. Mały krok do przodu.

Obrazek
Obrazek
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 08:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Ju87D - Hasegawa - 1:32 - Standard

Postprzez Krystian Ciechowicz » środa, 21 października 2009, 18:20

Siema.
Wygląda bardzo kozacko ! Trochę niepokojem wieje od miejsc łączenia połówek skrzydeł. Dasz radę !!

Pozdrowienia
K.
Ostatnio edytowano piątek, 23 października 2009, 06:56 przez Krystian Ciechowicz, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 21:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Ju87D - Hasegawa - 1:32 - Standard

Postprzez Damian Majsak KAGERO » czwartek, 22 października 2009, 23:19

Mam nadzieję, że się nie obrazisz Stratocaster jak Cię trochę wspomogę.
Podoba mi się Twój Stukas - sam zabieram się do nie go od kilku lat i zabrać nie mogę.
Lada dzień ukaże się Topdrawings z planami Ju 87 D/G, będą fajne maski do osłony kabiny (MONTEX), kalkomanie, a w specjalnej edycji (nieco później) będą jeszcze lufy działek (MASTER).
Jako, że zmotywowałeś mnie do sięgnięcia po ten model byłbym Ci bardzo wdzięczny gdybyś zechciał przyjąć ode mnie taki drobny upominek - pierwszy egz. broszurki z planikami Ju 87 - jeszcze w drukarni, ale za parę dni będzie w naszej Redakcji i ... jesli się zgodzisz u Ciebie....
Co Ty na to? :-/

Pozdrawiam
Damian Majsak KAGERO
 

Re: Ju87D - Hasegawa - 1:32 - Standard

Postprzez Stratocaster » piątek, 23 października 2009, 08:55

Damian Majsak KAGERO napisał(a):Jako, że zmotywowałeś mnie do sięgnięcia po ten model byłbym Ci bardzo wdzięczny gdybyś zechciał przyjąć ode mnie taki drobny upominek - pierwszy egz. broszurki z planikami Ju 87 - jeszcze w drukarni, ale za parę dni będzie w naszej Redakcji i ... jesli się zgodzisz u Ciebie.... Co Ty na to? :-/


Jest mi niezwykle miło i bardzo dziękuję. Mam w swojej bibliotece część pierwszą Kagero Ju-87 Pana Marka Murawskiego i często do niej zaglądam ze względu na zdjęcia.
To ja mam taką propozycję: jak tylko ta broszurka pojawi się w księgarni/sklepie modelarskim kupię ją. Natomiast egzemplarz, który wyd. Kagero chce mi przekazać proponuję oddać do dyspozycji forum (władz forum PWM). Może dołączą tę książkę do nagród tego konkursu lub zupełnie innego projektu - wg uznania.

jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 08:00
Lokalizacja: Łódź

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości