Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez albert091283 » sobota, 10 października 2009, 10:01

Witam
Po dość ciężkim wyborze z pośród trzech modeli, jakimi dysponuję w tym momencie na stanie (Bf 109 K4 Revell(przepak Hasegawy), DH Tiger Moth Revell oraz Polikarpow I-16 Special Hobby ) wybór padł na tego trzeciego. Zostało postanowione, że model będzie przedstawiał replikę samolotu z bocznym napisem „Za CCCP” Malowanie dość proste, ale najbardziej moim zdaniem pasujące do tego samolotu z racji swojej prostoty. Do budowy repliki użyję zestawu Firmy Special Hobby w skali 1/32 Made In Czech Republik.
Przy budowie będę się posiłkował materiałami znaleźnymi w sieci z różnych stron tak, więc nie jestem wstanie podać jednej konkretnej.
Dobra teraz czas na mały In –box

Części Żywiczne i tutaj rozczarowanie producent dołączył zdublowaną osłonę goleni i koła co za tym idzie brak tej drugiej:
Obrazek
Obrazek
Części plastikowe dość przeciętnej jakości, co podejrzewam odbije się na spasowaniu elementów:
Obrazek
Obrazek
Kalkomanie oraz niewielka blaszka fototrawiona:
Obrazek

Wczoraj również rozpocząłem prace nad tym co tygrysy lubią najbardziej czyli obróbką elementów z żywicy :
Obrazek

Na teraz było by tyle później dorzucę coś więcej
Wszelkie uwagi i spostrzeżenia jak najbardziej mile widziane
Pozdrawiam Albert
Avatar użytkownika
albert091283
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 27 września 2009, 20:35

Reklama

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez Gujos » sobota, 10 października 2009, 16:58

Bardzo się cieszę ze startujesz, w końcu będzie nas więcej w tej bardzo "przyjemnej skali".
Model wydaje się być typowym "krótkoseryjnowcem", ale podglądjąc Twojego RWDziaka nie mam wątpliwoście że sobie poradzisz.
Pozdrawiam
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 620
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 12:01
Lokalizacja: W-wa

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez spiton » sobota, 10 października 2009, 17:03

O szczurek ,-)) jak miło.
Czy ma ktoś może rysunki pomocne, przy robieniu modelu z otwartą klapą (piszę "klapą", bo w sumie była jednoczęściowa ,-))
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez albert091283 » sobota, 10 października 2009, 19:09

spiton napisał(a):O szczurek ,-)) jak miło.
Czy ma ktoś może rysunki pomocne, przy robieniu modelu z otwartą klapą (piszę "klapą", bo w sumie była jednoczęściowa ,-))
Pozdrawiam


To tylko tak wygląda klapy były dwie ;)
Obrazek
Ostatnio edytowano sobota, 10 października 2009, 19:18 przez albert091283, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
albert091283
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 27 września 2009, 20:35

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez spiton » sobota, 10 października 2009, 19:40

Super !! Bardzo dziekuję. Zbieram sie do tego modelu w 1-72, ale koniecznie chce otworzyć mu klapy, i brak informacji jak one wygladały blokuje mi robotę ,-)).
Nie masz przypadkiem jeszcze rysunku pokazującego jak wyglądała "dziura" w centropłacie przy opuszczonych klapach ???
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez Strug » sobota, 10 października 2009, 21:16

O! Mój I-16 będzie miał "większego brata". Widzę że w dużym iszaku wnęki kół są znacznie uboższe niż w moim eduardzie. Będziesz je jakoś przerabiał, czy zostawisz tak jak są?
Pozdrawiam
Sebastian Strugacki
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Strug
 
Posty: 155
Dołączył(a): wtorek, 7 kwietnia 2009, 12:34

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez albert091283 » niedziela, 11 października 2009, 00:23

spiton napisał(a):Super !! Bardzo dziekuję. Zbieram sie do tego modelu w 1-72, ale koniecznie chce otworzyć mu klapy, i brak informacji jak one wygladały blokuje mi robotę ,-)).
Nie masz przypadkiem jeszcze rysunku pokazującego jak wyglądała "dziura" w centropłacie przy opuszczonych klapach ???

Na tym rysunku, który dołączyłem w lewym dolnym rogu jest szkielet centropłata dodaj w wyobraźni poszycie górne skrzydła i to było by na tyle z całej dziury. Ja sobie odpuściłem w tym modelu klapy bo było by za dużo przerabiania wnętrza i efekt mógł by się minąć i to bardzo daleko z ideałempoza tym tu jest fajny zestawik blaszek w 1/72 z klapami.
Strug napisał(a):O! Mój I-16 będzie miał "większego brata". Widzę że w dużym iszaku wnęki kół są znacznie uboższe niż w moim eduardzie. Będziesz je jakoś przerabiał, czy zostawisz tak jak są?

Na sto procent powycinam te otwory, które są widoczne na rysunku po wyżej a może zrobię od nowa z polistyrenu, bo te w zestawie nieco się różnią, ale jeszcze nie do wnęk jeszcze daleko.
A dzisiaj pomęczyłem troszkę wnętrze dopasowywanie, malowanie (nie szalałem za bardzo, bo po złożeniu i tak prawie nic nie widać)
oraz wyciołem dziury i dopasowałem wnęki na KM-y
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
albert091283
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 27 września 2009, 20:35

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez albert091283 » wtorek, 13 października 2009, 20:22

Czołem koledzy przez ostatnie trzy dni troszeczkę walczyłem z modelem, ale postanowiłem, że dopiero dzisiaj zaktualizuje temat z powodu małych postępów w budowie.
Skleiłem dwie połówki kadłuba ze sobą wywierciłem dwa świetliki kabiny, wkleiłem tablice przyrządów do kabiny, pomalowałem podkładem silnik oraz zacząłem klepać maskę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
albert091283
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 27 września 2009, 20:35

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez albert091283 » środa, 14 października 2009, 12:49

Witam i od razu przepraszam za post pod postem, ale wczoraj skończyły mi się baterie w aparacie a podłubałem jeszcze małe, co nieco tak, więc postanowiłem wrzucić zdjęcia dzisiaj.
Poprzecierałem silnik i zacząłem dopasowywać(spełniły się moje obawy, co do dokładności) centro płat do kadłuba.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
albert091283
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 27 września 2009, 20:35

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez albert091283 » czwartek, 15 października 2009, 12:23

Dzisiaj dokończyłem golenie podwozia, które zacząłem wczoraj tak wyglądają zdjęcie z golenią zestawową (chyba jest różnica jak myślicie??). Dla chcącego nic trudnego- bez tokarki też się da.
Obrazek
Avatar użytkownika
albert091283
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 27 września 2009, 20:35

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez Jarek Gurgul » czwartek, 15 października 2009, 13:03

Da się, da. Wyglądają naprawdę dobrze.
Napisz może, jak to zrobiłeś.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6033
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez Mecenas » czwartek, 15 października 2009, 13:05

albert091283 napisał(a):Dzisiaj dokończyłem golenie podwozia, które zacząłem wczoraj tak wyglądają zdjęcie z golenią zestawową (chyba jest różnica jak myślicie??). Dla chcącego nic trudnego- bez tokarki też się da.


...te na bokach są trochę bardziej błyszczące...mosiężne rureczki?
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez Cichociemny » czwartek, 15 października 2009, 13:21

Tak jakby lepiej... Jedna "opaska" zdaje się być krzywo.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez albert091283 » czwartek, 15 października 2009, 14:28

Jarek Gurgul napisał(a):Da się, da. Wyglądają naprawdę dobrze.
Napisz może, jak to zrobiłeś.

Jarek

Oczywiście że opisze

Mecenas napisał(a):
albert091283 napisał(a):Dzisiaj dokończyłem golenie podwozia, które zacząłem wczoraj tak wyglądają zdjęcie z golenią zestawową (chyba jest różnica jak myślicie??). Dla chcącego nic trudnego- bez tokarki też się da.


...te na bokach są trochę bardziej błyszczące...mosiężne rureczki?


Tak są to golenie wykonane z rurek miedzianych o trzech różnych średnicach, które zostały pocięte na odpowiednie odcinki (pierścionki) nałożone na siebie i po lutowane ze sobą a następnie nadmiar cyny usunięty pilnikiem i papierem ściernym.

Cichociemny napisał(a):Tak jakby lepiej... Jedna "opaska" zdaje się być krzywo.


Masz świętą rację, ale już tak zostanie. Po dołączeniu przewody hamulcowego i osłon kół troszeczkę zniknie ten babol. Ale 5 za spostrzegawczość.
Avatar użytkownika
albert091283
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 27 września 2009, 20:35

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez Mecenas » czwartek, 15 października 2009, 15:32

Cichociemny napisał(a): Jedna "opaska" zdaje się być krzywo.


Niestety jest to feler, który dyskwalifikuje całą dalszą budowę. Zajmij się lepiej szydełkowaniem...;P kibicuję dalej ;D
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości