Złośnic wiele 1:32

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Złośnic wiele 1:32

Postprzez jasio-g » sobota, 31 grudnia 2016, 22:54

Witam w ostatni dzień 2016 roku. Błogie lenistwo Świąteczne doprowadziło do tego projektu. Po przejrzeniu szafy okazało się iż posiadam straszną ilość Spitów w różnych wersjach, z różnych lat i różnych producentów w skali 1:32. Podjąłem więc heroiczne postanowienie noworoczne - zbuduję je wszystkie w różnych wersjach :mrgreen: . Może do końca życia skończę :roll: ? Na pierwszy ogień poszedł Mk IIa Revella - w zamierzeniu prosto z pudła, aby zobaczyć spasowanie modelu. Model był zakupiony na fajnym portalu aukcyjny ale troszkę zaczęty - częściowo sklejona i wklejona w kadłub kabinka co strasznie utrudniło wszelkie prace. Hmm miało być z pudła, a i tak dodałem pasy fototrawione Edka i tablicę Yahu. Tablica przyrządów w wykonaniu Revella mnie pokonała - kalka nie do przyklejenia - może następnym razem, no a pasy strasznie widać pomimo planowanego zamkniętego oszklenia. Teraz pokleić całość do kupy i z górki ;o) .
Obrazek
Obrazek
Nadpocząłem również MkVI Hasegawy. Spit wysokościowy - nie ma więc w kabinie drzwiczek. Model już z większą ilością przeróbek. Ma linie wypukłe, na dodatek poprawki je zatrą, więc będzie musiał dostać wgłębne. Dostanie też pilota :D a co, kabina zamknięta z zewnątrz to nie ucieknie, a zasłoni niezbadane elementy jego wnętrza. Jak na razie tyle.
Obrazek
Jak widać na poniższym zdjęciu chłodnice do wymiany, wnęki podwozia za płytkie, reflektory troszkę za ordynarne, na dodatek osłony działek o złym kształcie.
Obrazek
Ostatnio edytowano sobota, 31 października 2020, 03:59 przez jasio-g, łącznie edytowano 5 razy
Avatar użytkownika
jasio-g
 
Posty: 316
Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Złośnic wiele 1:32

Postprzez Adam » niedziela, 1 stycznia 2017, 14:44

Ładnie się zapowiada, ja w latach 70-tych zrobiłem takiego Spitfire, chyba był Revella, ale na 100% nie pamiętam. Był to pierwszy mój model w 32-ce.

Obrazek

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Złośnic wiele 1:32

Postprzez jasio-g » wtorek, 3 stycznia 2017, 23:23

Spasowanie skrzydło kadłub z małą szczeliną z każdej strony - po prostu inaczej nie pasuje do kadłuba:
Obrazek
Trochę szpachli będzie git.

Właśnie doszła kolejna dziewiątka - tym razem IXe z PCM-u. Jak skończę Mk IIa dowiecie się Państwo co z tego spróbuję zrobić :mrgreen: . Kolejnym wyzwaniem dla mnie niewątpliwie będzie Seafire Mk Ib Revella z form chyba 50-letnich.
Ostatnio edytowano niedziela, 5 stycznia 2020, 00:41 przez jasio-g, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
jasio-g
 
Posty: 316
Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Złośnic wiele 1:32

Postprzez jasio-g » piątek, 6 stycznia 2017, 15:03

No cóż walka ze spasowaniem szkrzydeł do kadłuba trwa, przy okazji wyszedł taki mały uskok przy montażu zaznaczony strzałką. Teraz już zapóźno, przy następnym trzeba będzie cuś skrócić.
Obrazek

ADAM - ten Twój Spitfire to pewnie to te same wypraski co mój Seafire. Revell ten model ciągle na coś przerabiał. W moim pudełku są skrzydła A (pokrywy i wyrzutniki do 8 km) + do doklejenia lufy działek, filtr tropikalny Vokes doklejany do gotowego kadłuba normalnego spita, spód płata prosty.
Ostatnio edytowano niedziela, 5 stycznia 2020, 00:41 przez jasio-g, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
jasio-g
 
Posty: 316
Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Złośnic wiele 1:32

Postprzez jasio-g » niedziela, 15 stycznia 2017, 00:09

Model Mk VI Hasegawy ma wypukłe linie, czas to zmienić:
Obrazek
a tak wygląda po ryciu nowych linii
Obrazek
Dopiero na zdjęciu zauważyłem braki i poprawki. No więc trza poprawić. Przejście skrzydło-kadłub chcę zrobić tak, by wyglądało jak w oryginale - nałożone z wierzchu blachy. A nity sobie daruję, bo nie wiem ile razy bym to musiał poprawiać :oops:
Ostatnio edytowano niedziela, 5 stycznia 2020, 00:43 przez jasio-g, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
jasio-g
 
Posty: 316
Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Złośnic wiele 1:32

Postprzez jasio-g » sobota, 24 czerwca 2017, 23:39

Troszkę opuściłem się w relacji - w między czasie złożyłem dwójkę do kupy i pomalowałem. A tu zonk - ster wysokości przykleiłem do góry hm... nogami. Na zdjęciu widać więc samolot bez tego detalu. Dodatkowo poprawiłem to i owo - wlot do gaźnika z Hase, wypukłości na masce produkt własny, osłona rozrusznika też. Skorygowałem również ilość zamków osłony w rejonie wydechu - były 4 a ma być 3. Jak na razie pierewsza warstwa, w zasadzie podkład do dalszych malunków, stąd tu i ówdzie niedomalowania.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Farby to Gunze C - 361, 368, 369 + inne kolory pod spód.
Avatar użytkownika
jasio-g
 
Posty: 316
Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Złośnic wiele 1:32

Postprzez jasio-g » sobota, 31 października 2020, 18:14

A po 3 latach lenistwa:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Podmalowany trochę, niestety kilka urwanych części - śmigiełko straciło oś, statecznik mocowanie anteny, a kadłub kółko ogonowe. Malowanie nieskończone, jak widać brakuje wieli detali, a i zdjęcia kiepsko zrobione. Zestaw zrobiony z pudełka, więc raczej przedstawia wersję Mk Va, no ale kto się dopatrzy. Przez te 3 lata doczytałem wiele o Złośnicach i różnicę przedstawię przy kolejnym poście, ku przestrodze innych. Ten egzemplarz ma koła żywiczne - jakoś lepiej wyglądały od oryginałów Revella.
A co do Mk VI - spód skrzydła pozbawiony wystających części:
Obrazekponadto uzupełnione wnęki podwozia zapożyczone z Mk IX PCM.
Obrazek Cóż będę musiał jednak skrzydełko przeryć, ponitować, poprawić chłodnice, bo były dziwne. A na dodatek nie wiadomo co było w kabinie.
Avatar użytkownika
jasio-g
 
Posty: 316
Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości