Millenium Falcon Finemolds 1:72

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa sci-fi., fantasy i kosmicznego.

Millenium Falcon Finemolds 1:72

Postprzez odan » niedziela, 1 listopada 2015, 21:16

Witam
Ot i kolejny mój twór, trochę pracy z tym było, niestety jak to zwykle bywa po skończeniu stwierdziłem, że sporo rzeczy bym jednak inaczej zrobił :P
Miłego oglądania!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
odan
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 15:03
Lokalizacja: Serock

Reklama

Re: Millenium Falcon Finemolds 1:72

Postprzez Leszek Szopieray » niedziela, 1 listopada 2015, 21:29

Świetny , jest MOC.
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 22:55
Lokalizacja: Poznań

Re: Millenium Falcon Finemolds 1:72

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 1 listopada 2015, 21:44

Piękny!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9931
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Millenium Falcon Finemolds 1:72

Postprzez wisa » wtorek, 3 listopada 2015, 14:46

Fajny!
Mógłbyś napisać jak się go budowało, czy były jakieś problemy, jakimi farbami zmalowany i co byś inaczej zrobił?
Avatar użytkownika
wisa
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 9 września 2012, 12:52
Lokalizacja: Elbląg

Re: Millenium Falcon Finemolds 1:72

Postprzez odan » wtorek, 3 listopada 2015, 20:14

Dzięki za miłe słowa, motywują bardzo do dalszych prac, szkoda tak robić tylko żeby samemu potem patrzeć :)
Jeśli chodzi o sam model to był dość prosty do złożenia, pomijam ilość elementów, ale w zasadzie prawie żadnego szpachlowania, jedynie w paru miejscach trzeba było podszlifować. Gdy bryła była już cała złożona (poza kokpitem) pokryłem wszystko czarnym podkładem. Wynikało to z faktu, że w przeciwieństwie do lotniczych, gdzie raczej się same linie maluje czarnym a resztę szarym, tu było za dużo zakamarków którym też trzeba było trochę światłocienia dodać.
Potem to już zabawa aerografem...z perspektywy czasu jednak nie bawiłbym się nim tylko wziął pistolet i przeleciał wszystko bazowym kolorem :) Zapomniałem jeszcze dodać, że przed kolorem bazowym (szarym) podmalowałem panele na szaro i czerwono, i nałożyłem maskola gąbką, z racji powstałych w trakcie gwiezdnych podróży otarć:P
Jeśli chodzi o brudzenie, to było kilka warstw, na pierwszy ogień fragmentami kryłem wszystko whitespiritem AK i kladłem po parę maźnięć pędzla olejnych MIGa, głownie kolory szary, czarny i brązowy. Następnie znów wszystko whitespiritem do maksymalnego wyczyszczenia. Tak powstała pierwsza warstwa. Następnie to już konkretne zacieki i tu również olejne MIGa jak również rdzawe kolory od AK, niestety te akurat trochę mnie zawiodły, głownie pod względem odcienia i samego nakładania szczególnie na spodzie, ale to raczej moja wina i to na pewno bym poprawił.
Dziury po laserach(?) i szrama na spodzie powstała za pomocą wiertarki ręcznej i lutownicy :)
W zasadzie w modelu nigdzie nie używałem kalkomanii, poza wnętrzem kokpitu, trochę kiepskie były pod względem merytorycznym.
Więcej na tą chwile nie przychodzi mi do głowy, robiłem ten model ponad 4 miesiące, więc już część trudów z nim związanych zapomniałem:P Oczywiście te 4 miesiące to czas z przerwami i chyba tylko parę dni było gdzie poświeciłem na niego więcej jak półgodziny.
Rzeczy, które chętnie bym poprawił to odcienie farb, niektóre zacieki nie wyszły w tych miejscach co powinny, ale to wszystko oczywiście kwestie merytoryczne porównując do oryginału, o ile o takim można mówić, bo do filmu było używanych parę wersji, a w niektórych ujęciach w ogóle był malowany na płasko (mattepainting).
Jakby ktoś chciał coś jeszcze konkretniej wiedzieć to proszę pytać :)
Niestety nie mam zdjęć z produkcji, bo czasu ledwo mi starcza na robienie...a co dopiero o dokumentacji mówić :)
odan
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 15:03
Lokalizacja: Serock

Re: Millenium Falcon Finemolds 1:72

Postprzez kertoip » wtorek, 22 sierpnia 2017, 20:24

Cześć, czy bazą był plastikowy model do sklejania? Czy można taki gdzieś kupić? Wygląda naprawdę genialnie.
kertoip
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 22 sierpnia 2017, 20:13

Re: Millenium Falcon Finemolds 1:72

Postprzez zbigi10000 » czwartek, 24 sierpnia 2017, 17:40

Świetny ,robi wrażenie. Dobrze zmalowany i odpowiednio sfatygowany.
Ja na razie nie mam odwagi swojego ruszyć ,a Bandai niedługo wypuści kolejnego falcona w 1/72.
Szkoda ,że żadna firma nie wypuściła go w 1/48(oczywiście oprócz żywic).
Ostatnio edytowano czwartek, 24 sierpnia 2017, 18:06 przez zbigi10000, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
zbigi10000
 
Posty: 66
Dołączył(a): wtorek, 15 listopada 2016, 20:00

Re: Millenium Falcon Finemolds 1:72

Postprzez zbigi10000 » czwartek, 24 sierpnia 2017, 18:00

kertoip napisał(a):Cześć, czy bazą był plastikowy model do sklejania? Czy można taki gdzieś kupić? Wygląda naprawdę genialnie.

Baza to plastikowy model japońskiej firmy Finemolds ,niestety lub co dla niektórych "stety" firma ta straciła prawa do produkcji modeli ze świata starwars, w tej chwili model falcona możn kupić tylko na serwisach aukcyjnych(od 800-2000 pln).Firma Revell wypuściła przepak finemolds pod nazwą masterseries ale cena w USA to około 300usd.W Europie sprzedawany był chyba tylko w UK.Nowy model firmy Bandai ma wyjść jakos na jesień ale cena to około 500usd.
Avatar użytkownika
zbigi10000
 
Posty: 66
Dołączył(a): wtorek, 15 listopada 2016, 20:00

Re: Millenium Falcon Finemolds 1:72

Postprzez odan » czwartek, 24 sierpnia 2017, 20:00

kertoip napisał(a):Cześć, czy bazą był plastikowy model do sklejania? Czy można taki gdzieś kupić? Wygląda naprawdę genialnie.


Tak jak napisał zbigi10000 model jest od Finemoldsa:)

zbigi10000 napisał(a):Świetny ,robi wrażenie. Dobrze zmalowany i odpowiednio sfatygowany.
Ja na razie nie mam odwagi swojego ruszyć ,a Bandai niedługo wypuści kolejnego falcona w 1/72.
Szkoda ,że żadna firma nie wypuściła go w 1/48(oczywiście oprócz żywic).


Myślałem o tym modelu od Bandai, cena trochę spora, ale jakość niewątpliwie najwyższych lotów. Trochę tylko szkoda, jak dla mnie, że dali Falcona z ANH, zdecydowanie wolę późniejsze wersje.
odan
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 15:03
Lokalizacja: Serock

Re: Millenium Falcon Finemolds 1:72

Postprzez kertoip » piątek, 25 sierpnia 2017, 20:47

A właściwie jakiego koloru farby jest MF?
kertoip
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 22 sierpnia 2017, 20:13

Re: Millenium Falcon Finemolds 1:72

Postprzez odan » wtorek, 29 sierpnia 2017, 21:41

kertoip napisał(a):A właściwie jakiego koloru farby jest MF?


Do malowania mojego użyłem koloru zbliżonego do Light Gull Grey, ale ponieważ sam go dorabiałem to nie jest to 100% ten kolor.

Inna rzecz jest taka, iż modele czy to z SW czy innego filmy, zazwyczaj wyglądają inaczej w rzeczywistości, a inaczej na filmie, ma to związek z późniejszym gradingiem koloru. Więc trzeba decydować, czy model ma wyglądać jak w studiu, czy ma wyglądać tak jak już na filmie. W przypadku MF kolory są zbliżone, ale już w przypadku Tie Fighterów, jest większy problem, pomijając już fakt że w ANH były malowane kolorem podobnym do Light Gull Greya, a w kolejnych epizodach wpadały bardziej w niebieski.
odan
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 15:03
Lokalizacja: Serock

Re: Millenium Falcon Finemolds 1:72

Postprzez Peter_D » piątek, 1 września 2017, 09:56

Ogólnie to są trzy szkoły malowania modeli z SW.
1. Malowanie jak w filmie/na ekranie
2. Malowanie tylu Studio Scale, czyli jak modele na planie
3. Malowanie jak mogłyby wyglądać, czyli washe, brudzenia, w rzeczywisty sposób.

Osobiście nie wiem, który sposób jest najlepszy, bo z jednej strony powinno się malować jak były w filmie, ale wiele osób maluje tak jakby miałyby to być realne statki. Każdy sposób jest tak samo dobry jak i zły ;)
Avatar użytkownika
Peter_D
 
Posty: 363
Dołączył(a): środa, 27 lutego 2008, 09:24


Powrót do Sci-fi., kosmiczne, fantastyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości