Hulk 1/16

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

Hulk 1/16

Postprzez Marcin_Matejko » środa, 29 listopada 2017, 09:03

Witajcie,
Kolejne modelarskie novum w moim warsztacie, figurka :mrgreen:
Co prawda kilka figurek w życiu ulepiłem, głównie jako dekoracja do moich modeli samolotów, jednak jak to kolega KFS kiedyś podsumował (tu cytat): "modele wychodzą ci nawet dobrze, ale stary nie rób figurek bo to tragedia" :? Może i faktycznie nie są wysokich lotów, ale mam z ich budowy wiele frajdy :D A że jestem "Frajdolarzem" więc ma być miło, przyjemnie i satysfakcjonująco. Zdanie widza też jest ważne, ale przede wszystkim modele buduję dla siebie, najlepiej jak potrafię. No cóż kiedyś może się poprawie i osiągnę jakiś akceptowalny poziom :P

Będąc ostatnio w Scale Model World w Telford, szwendałem się między niezliczoną ilością stołów wystawowych podziwiałem różne rzeczy, głównie modele ma się rozumieć ;o) Ponieważ przygotowałem sobie drobną sumkę na zakup ciekawego modela przy okazji rozglądałem się za jakimś "racerem" w 32ce. Niestety nie wypatrzyłem nic czego już nie mam, a że ceny ogólnie zachęcają do zakupu trafiłem na figurkę Hulka która bardzo mi się spodobała. Głównie za sprawą artykułu z budowy podobnej figurki która dawno temu zobaczyłem w jakimś anglojęzycznym periodyku modelarskim. Wtedy pomyślałem że zobaczę jak to jest i kiedyś zbuduję i pomaluję coś podobnego. Pomysł ten zaginął na lata w gąszczu innych modelarskich pomysłów, jednak po wzięciu Halka do reki wrócił ponownie. W pierwszy dzień SMW niestety figurka była nieco poza moim zasięgiem cenowym, a miły pan sprzedawca był nie ugięty :( Poszedłem na następny dzień pod koniec imprezy, figurka jeszcze była, po negocjacjach cena spadła o 40% i dobiliśmy targu :D

Figurka Hulka a w zasadzie "figura" jest okazała i sporo waży, wykona jest z kruchej żywicy wymieszanej z wypełniaczem. Rzeźba jegomościa jest bardzo ładna i na pewno będzie dla mnie ogromnym wyzwaniem pomalować go w jakiś akceptowalny sposób :idea:
Obrazek

Figurkę planuje umieścić na okrąglej podstawie z fragmentem pustyni jako podłoże. Ogólnie inspiruję się tym fragmentem filmu:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=G_TuUr6-dC0[/youtube]

Ciekawość efektu motywuje mnie do działania więc niezwłocznie przystąpiłem do pracy. Oczywiście nie był bym sobą gdybym czegoś nie poprawił i nie zmienił :lol: Tak więc nieco zmieniam ustawienie rąk i dłoni figurki ta aby umieścić w nich lufę od czołgu 8-)
Obrazek

Aby tego dokonać musiałem porozdzielać ręce stwora na większą ilość elementów aby następnie posklejać je na powrót w całość. Jednak w konfiguracji odpowiadającej mojej modelarskiej wizji.
Obrazek

Do klejenia użyłem Poxipolu który świetne się sprawdził tworząc mocne spoiny i jednocześnie wypełniając duże ubytki.
Obrazek

Oceniłem że dosyć dobrze pasowała by wieża od modelu Abramasa w skali 1/16. Modeli tych czołgów w tej skali jest aż trzy na rynku. Pierwszy to Heng Long, niestety dosyć słabo wyglądają jego detale. Drugi z nich to Trumpeter, tu z jakością jest o niebo lepiej, choć oczywiscie uproszczeń też jest sporo. Trzeci to Tamiya, bezapelacyjnie najlepsza jakościowo. Mój wybór padł na Trumpka, najlepszy stosunek jakości do ceny. Trochę gimnastyki było ze zdobyciem samej wieży, ale się udało :D
Wieża robi wrażenie, szczególnie jej wielkość :shock:
Obrazek

Na pewno przyda mi się wasza pomoc i sugestie podczas budowy, aby efekt końcowy był przyjemny dla oka :idea:
Ostatnio edytowano poniedziałek, 4 lutego 2019, 07:58 przez Marcin_Matejko, łącznie edytowano 4 razy
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1335
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 21:56
Lokalizacja: Świdnica

Reklama

Re: Hulk 1/16

Postprzez waran » środa, 29 listopada 2017, 10:30

Świetny modelarz z Ciebie Marcinie to i efekt końcowy będzie super. ;o)
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 07:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Hulk 1/16

Postprzez Marcin_Matejko » czwartek, 30 listopada 2017, 21:03

Czasu na dłubanie mało, przynajmniej nie tyle co by się chciało, ale powolutku do przodu :D
Uzupełniłem braki w figurce za pomocą mas chemoutwardzalnych (Miliput i Patex), takie miałem.
Obrazek
Obrazek

Zostało jeszcze trochę drobnych niedoskonałości do załatania ale to zrobię szpachlówką.
Obrazek

Z wieży wyciąłem większy otwór zbliżony wielkością do oryginału.
Obrazek

Z plexiglasu wytoczyłem pierścień łożyska oporowego wieży.
Obrazek

Do wnętrza pierścienia wkleiłem imitację zębatki wykonaną z "trytytki".
Obrazek

Skleiłem też zasobniki które są na bokach wieży. Jeden nieco wymęczyłem.
Obrazek
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1335
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 21:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Hulk 1/16

Postprzez Marcin_Matejko » niedziela, 3 grudnia 2017, 20:09

Wpadłem dziś na dwie godzinki do warsztatu, po szpachlowałem, opiłowałem i psiknąłem z puszki sufacerem 500 (poszła prawie cała puszka :shock: )
Obrazek

Jeszcze trzeba sporo poprawić :oops:
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1335
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 21:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Hulk 1/16

Postprzez Marcin M. » niedziela, 3 grudnia 2017, 20:32

Ale paluszki dobrze wyszły i to co masami dorabiałeś?
Marcin M.
 
Posty: 112
Dołączył(a): sobota, 4 lipca 2015, 13:42

Re: Hulk 1/16

Postprzez Marcin_Matejko » niedziela, 3 grudnia 2017, 20:55

Ale paluszki dobrze wyszły i to co masami dorabiałeś?


W zasadzie to jetem zadowolony z efektów zmian. Na połączeniach nie ma większych ubytków, ale trochę jest i to trzeba dopieścić. Jednak przed malowaniem bardzo było to słabo widać a podkład pomógł te błędy uwypuklić. Przy okazji stały się bardziej widoczne niedoskonałości odlewu, bąbelki i ślady po podziale oraz uszkodzeniu form. Łatanie tych braków to będzie temat na dłuższe posiedzenia ze szpachlówką. Chciałbym też dodać kilka żyłek na dłoniach oraz poprawić nieco palce które teraz są zbyt gładkie, brakuje fałdek i innych zmarszczek ;o)
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1335
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 21:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Hulk 1/16

Postprzez Marcin_Matejko » piątek, 8 grudnia 2017, 09:30

Łatam szpachlą figurkę, a jest co robić :evil: Dziurek odlewniczych i niechlujnych śladów po narzędziach rzeźbiarskich ogrom :(
Wytoczyłem z "amelinium" nową lufkę, ta z modelu nie była za fajna, nieokrągła jakaś :-/ Było też ryzyko że Hulk ją zgniecie paluszkami ;o)
Obrazek
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1335
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 21:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Hulk 1/16

Postprzez karambolis8 » piątek, 8 grudnia 2017, 11:16

Super pomysł :)
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 07:24

Re: Hulk 1/16

Postprzez Marcin_Matejko » niedziela, 10 grudnia 2017, 10:29

Hulk dostał lufkę w łapki, nie obyło się bez wyłamania dwóch paluszków. Ale po leczeniu klejem i szpachlą pacjent doszedł do siebie ;o)
Obrazek

A tak wygląda ogólna koncepcja, teraz mozolne dłubanie przy detalach :D
Obrazek
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1335
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 21:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Hulk 1/16

Postprzez Marcin_Matejko » czwartek, 4 stycznia 2018, 20:27

W wolnej chwili dalej szpachluję i wygładzam figurkę, w zasadzie zostały mi już tylko dłonie i nogi. Nie ma się czym chwalić, modelarska żmudna robota, jednak bez tego efektu nie będzie ;o)

Pokażę natomiast co zrobiłem przy wieży :)
Z płytek polistyrenu o grubości 5mm...
Obrazek

...ulepiłem i wypiłowałem korpus zamka armaty.
Obrazek

Z płytek polistyrenu różnej grubości powstały też wewnętrzne ściany oraz podłoga.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1335
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 21:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Hulk 1/16

Postprzez iras67 » piątek, 5 stycznia 2018, 18:27

Są megawaty:-P. Świetny pomysł.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Hulk 1/16

Postprzez Patryk » piątek, 5 stycznia 2018, 20:23

Kiedyś chodził za mną pomysł zrobienia figurki Kapitana Ameryki rozwalającego tygrysa. Pomysł został zawieszony na brak elementów i odłożony na kiedyś tam...
Kibicuję bo szykuje się fajna scenka i ta skala robi wrażenie 8-)
Obrazek
KLIKNIJ
Patryk Krupiński
Avatar użytkownika
Patryk
 
Posty: 1049
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 18:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Hulk 1/16

Postprzez Marcin_Matejko » piątek, 19 stycznia 2018, 07:57

Aby nie było że temat umarł ;o)

Popracowałem jeszcze nad zamkiem armaty (ale to jeszcze nie koniec) i zrobiłem skrzyneczkę z której powstanie pulpit celowniczego :P
Obrazek

Zaślepiłem otwór w tylnej ścianie wieży nakładką z imitacja gniazd na amunicję. W czterech gniazdach wykonałem otwory na przelot w nich nie będzie amunicji. Do końca nie wiem jak ten element powinien wyglądać bo znalazłem tylko jedno zdjęcie i niestety nie pokazuje ono dokładnie wyglądu magazynu :oops:
Obrazek

A figurkę Hulka dalej łatam i szlifuję :roll:
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1335
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 21:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Hulk 1/16

Postprzez marder » sobota, 20 stycznia 2018, 17:40

Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 19:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Hulk 1/16

Postprzez Marcin_Matejko » niedziela, 21 stycznia 2018, 19:29

Nie znałem tej strony, dzięki za linka, zdjęcia są rewelacyjne :shock:
Teraz przemyślę sprawę co do tego magazynu. Poprawię albo zostawię, zobaczę ile będzie widać po złożeniu wieży :?:
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1335
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 21:56
Lokalizacja: Świdnica

Następna strona

Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości