[Bristol Fighter] 1:48 Roden polski 20.24

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: [Bristol Fighter] 1:48 Roden polski 20.24

Postprzez DUDE » poniedziałek, 8 października 2012, 11:26

Motyla noga!! osobiście podziwiam takie powroty po latach.. :mrgreen: ja nie umiem tak :x
Kłade sobie aktualnie rozgrzebany model na widoku i wtedy skutecznie szlak mnie trafia każdego dnia, że tak stoi nieskończony i tak sukcesywnie dochodzę do finału :D
pozdrawiam,
D
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [Bristol Fighter] 1:48 Roden polski 20.24

Postprzez potez » czwartek, 18 stycznia 2018, 22:45

Będzie zmiana numeru finalnie bo książka ze Stratusa wywróciła moje spojrzenie na ten samolot.
Okazją do powrotu do budowy jest uroczyste sklejenie chłodnicy z moich pierwszych własnoręcznie zaprojektowanych elementów fototrawionych:
Obrazek
która zresztą jak widać poniżej poszła w silikon, zapas się przyda 8-)
niewiele do przodu ale coś tam, coś tam... Osłony silnika dały mi w rzyć, kształt niby prosty ale liczba dziur, wzmocnień i dodatkowych wlocików morduje :( Do tego trzeba to wykminić z fotek bo żadnych sensownych planów nie uświadczy człowiek do tego...
Oczywiście okazało się, że ten Bristol co był w muzeum koło Nowej Chóty to tylko typem silnika przypomina polskie bo w zasadzie przód nasze miały kompletnie inny jak się porówna zdjęcia :lol:
Obrazek
Obrazek
trzeba jeszcze będzie parę rzeczy przepolerować bo makro wrogiem jest jak zwykle...
zlutowałem orczyka:
Obrazek
a tak wygląda po zmontowaniu z podstawką:
Obrazek
Z każdego końca orczyka do tych maleńkich szekli idą podwójne linki steru kierunku, żeby nie wyrwało mi wszystkiego z podłogi jak będę je napinał to przewierciłem kolumnę i ten drut na którym jest orczyk będzie dodatkowo wklejony w podłogę. Na razie jest wygodny uchwyt do malowania - jest gdzie złapać pinceta bez rozwalenia ustrojstwa ;)
Teraz się malują elementy wnętrza kadłuba...
Ostatnio edytowano środa, 7 marca 2018, 12:09 przez potez, łącznie edytowano 1 raz
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [Bristol Fighter] 1:48 Roden polski 20.24

Postprzez Adam » piątek, 19 stycznia 2018, 16:14

Miło widzieć ciąg dalszy.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Bristol Fighter] 1:48 Roden polski 20.24

Postprzez Sebol » piątek, 19 stycznia 2018, 18:28

Pięknie to wygląda! Będę podpatrywać.
Też kilka lat temu miałem w planach Bristol'a Fighter'a.
Sebol
 
Posty: 100
Dołączył(a): niedziela, 16 marca 2014, 20:48

Re: [Bristol Fighter] 1:48 Roden polski 20.24

Postprzez iras67 » wtorek, 23 stycznia 2018, 11:56

O ile mm przedłużyłeś osłony silnika. I czy chłodnica będzie naklejona z przodu czy wsunięta w osłonę? Pytam bo ta rodena jest za krótka i to sporo... ;o) .Skończ go w tym roku albo przynajmniej za dwa lata w sam raz na okrąglutką rocznicę rozprawy z bolszewią :mrgreen:
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [Bristol Fighter] 1:48 Roden polski 20.24

Postprzez potez » wtorek, 23 stycznia 2018, 14:40

Nie wiem jaka jest z Rodena bo ją wyrzuciłem. Chłodnica ma inny kształt niż w zestawie, jest dużo wyższa nie da się jej zamontować do obudowy rodena, w skali to jest 21,6mm. Chłodnica chowa się pod osłoną ale i tak tego nie będzie widać, bo będzie otwarty silnik. Długość dolnej części to 28,34 mm z zawiasami , górna ma 28,87 mm. Grubość chłodnicy 2,5 mm.
Pierwsze malunki trwają 8-) :
Obrazek
Ostatnio edytowano środa, 7 marca 2018, 12:11 przez potez, łącznie edytowano 1 raz
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [Bristol Fighter] 1:48 Roden polski 20.24

Postprzez potez » środa, 7 marca 2018, 11:24

Przypomniał mi macias, że już dawno nic nie wrzucałem w wątku, więc zabawa trwa:
Obrazek
Musiałem wyciąć kawałek od spodu, żeby mieć którędy wyciągnąc do napinania podwójne linki steru kierunku
tak to wygląda od środka:
Obrazek
Patent z przewierconą kolumna pionową i rurka mosiężną 0,3mm na której zlutowałem orczyk sie sprawdził. Linki dały sie ładnie i równo napiąć, Bristol ma jakąś przedziwna konstrukcję prowadzenia tych linek - są ślizgacze podwójne i w ogóle jakieś dziwactwa, pierwszy raz w życiu widzę coś takiego. Ale głupi Ci Brytole :lol:
Obrazek
Teraz montuję usztywnienia ślizgaczy i dżwignię przestawiania statecznika poziomego:
Po co te linki tak dziwnie prowadzone - żeby omijały zbiornik paliwa nad którym siedzi kierowca. Okazało się, że była jeszcze jedna para ślizgaczy przez które szły linki i musiałem dorobić, bo inaczej zbiornik paliwa się nie mieścił.
Dorobione wszystkie naciągi ze śrubami rzymskimi, dźwignia przestawiania statecznika pionowego i wyłącznik iskrowników w kabinie obserwatora + iskrownik rozruchowy i rurki w których te kable leciały. Rurki mosiądz fi 0,4 mm z kołnierzami lejkowatymi rozciągniętymi tak jak majster montował i na zdjęciach widać.
Trzeba będzie jeszcze poczyścić porządnie wszystko i matem delikatnie przelecieć żeby połysk wyrównać. Ale to już po zamontowaniu reszty szpejów. Teraz robi się magistrala rozdzielcza paliwa.
Obrazek
Obrazek
Deska tablicy przyrządów do Bristola się pomalowała i dodatkowo pierwszy kolorek na foteliku wiklinowym dla Pana Kierownika 8-)
mały krok a cieszy ...
Obrazek
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [Bristol Fighter] 1:48 Roden polski 20.24

Postprzez KR77 » środa, 7 marca 2018, 11:45

Jak będziesz tak gnał z robotą to jeszcze przed emeryturą zdążysz go ukończyć :mrgreen:
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 14:07

Re: [Bristol Fighter] 1:48 Roden polski 20.24

Postprzez potez » środa, 7 marca 2018, 12:07

Juz mi ktoś napisał, że to na Bytom 2038 szykuję :P
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [Bristol Fighter] 1:48 Roden polski 20.24

Postprzez xmald » środa, 7 marca 2018, 13:03

Całość jak zawsze z resztą twoja robota jest spektakularna. Nie podoba mi się ta imitacja wiklinowego czy ratanowego ;o) elementu podłogi. Chyba siateczka z torebki od herbaty wyglądałaby lepiej, mimo że efekt byłby nieco przeskalowany. Śruby rzymskie podwójne Gaspatch czy samoróbki?
Drewienko i twoja robota - pierwsza klasa. Gdyby jescze na aktualizacje nie trzeba było tak długo czekać ;)
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 08:33

Re: [Bristol Fighter] 1:48 Roden polski 20.24

Postprzez potez » środa, 7 marca 2018, 13:20

Ta wykłądzinę to przykleiłem parę lat temu i zrobiłem ją z chustki do nosa na wikol. Nic lepszego nie znalazłem a torebka od herbaty wyglądała jeszce gorzej, podobnie zreszta jak folia alu z reliefem i parę podobnych pomysłów. Tez mi się nie podoba po malowaniu, ale musiałbym wszystko zrywać i czyścić, więc musze z tym żyć. Jak włożyłem do środka siedzenie obserwatora i przykleiłem od góry ten panel sklejki z dziurą na obrotnicę to 3/4 tego nie widać 8-)
chociaż pasowałoby cos wymyślić... :->
Śruby samoróbki, gaspatchowe sa za duże w 48 i rzeczywiście idealne do 32.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [Bristol Fighter] 1:48 Roden polski 20.24

Postprzez Sebol » czwartek, 8 marca 2018, 20:36

Pięknie to wszystko wygląda, drewno, detale. Nie mam pojęcia jak wyglądała wykładzina na podłodze, więc nie będę się wypowiadał czy odpowiada oryginałowi, ale wygląda dobrze. Co do wykładzin antypoślizgowych, to ja wymyśliłem taki patent, żeby je robić z papieru ściernego pomalowanego na odpowiedni kolor, zazwyczaj czarny. Nie miałem jednak okazji zastosowania w praktyce.
Sebol
 
Posty: 100
Dołączył(a): niedziela, 16 marca 2014, 20:48

Re: [Bristol Fighter] 1:48 Roden polski 20.24

Postprzez potez » czwartek, 8 marca 2018, 21:23

na podłodzeprzybili listwami coś co wygląda jak mata pleciona z grubego sznura.
Obrazek
podkradzione do celów dyskusji od wingnutów z ich strony ;o)
a w tym który był Muzeum w Krakowie jest na podłodze worek po ziemniakach :mrgreen:
Obrazek
Zostawię jak jest, przykleiłem to w 2012 żeby udawało plecionkę to już niech zostanie na pamiątkę jakie słabe skile wtedy miałem.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [Bristol Fighter] 1:48 Roden polski 20.24

Postprzez KR77 » czwartek, 8 marca 2018, 21:32

potez napisał(a):Zostawię jak jest, przykleiłem to w 2012 żeby udawało plecionkę to już niech zostanie na pamiątkę jakie słabe skile wtedy miałem.


Na konkursie międzygalaktycznym w 2038 model będzie wiódł prym w klasie Vintage :mrgreen:
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 14:07

Re: [Bristol Fighter] 1:48 Roden polski 20.24

Postprzez Tomasz Borowski » piątek, 9 marca 2018, 06:15

https://www.grant.pl/PL-H5/oferta/81/mu ... black.html
może coś takiego było by odpowiednie ? Po powiększeniu zdjęcia próbki dokładnie widać przeplot nitek materiału.
Tomasz Borowski
 
Posty: 116
Dołączył(a): niedziela, 26 września 2010, 11:09
Lokalizacja: Sanok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości