Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Atlis » wtorek, 24 kwietnia 2018, 23:17

1. Paletę Tamki i Gunze H warto poszerzyć o AK Real Colors, nie o Hatakę Orange jeśli bawisz się w pancerkę. Te farby mają do siebie najbliżej.
2. The Weathering Magazine jest produkcją Jimeneza, produktów AK jakoś tam za bardzo nie widziałem (być może nie pamiętam). Pojawia się czasami Tamka lub Gunze.
3. Nie ma niczego równie dobrego jak Leveling Thinner, ale są alternatywy. Dość dobre, znacznie tańsze i mniej pachnące. MLT też nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Kupowanie firmowego rozcieńczalnika to wywalanie kasy w błoto.

SAL to rodzaj przesyłki pocztowej. Procony warto zamawiać na Amiami.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez cooper69 » środa, 25 kwietnia 2018, 00:04

Dużo mniej śmierdoli Hataka Orange Thinner

SAL to najtańsza przesyłka z Japonii - np. Z hlj.com
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez artek81 » środa, 25 kwietnia 2018, 00:43

Atlis napisał(a): The Weathering Magazine jest produkcją Jimeneza, produktów AK jakoś tam za bardzo nie widziałem (być może nie pamiętam). Pojawia się czasami Tamka lub Gunze.

Atlis mam 22 egzemplarze the weathering magazine i 7 the weathering aircrafts i uwierz mi że przewija się tego mnóstwo jak nie farby to pigmenty jak nie pigmenty to "1000" różnych wash'ów na każdą porę roku i na każdy kolor czołgów ciemnozielone, desert itd. Ale w końcu to magazyn miga więc nie winię chłopa za to, w końcu dziwne żeby reklamował u siebie konkurencję choć zakazać też nie wypada stąd inne marki pewnie :lol:

A ten orange thinner to już z retarderem jest tak jak levelling? I jeszcze jedno, nadaje się on do akryli?

PS-289 zamówiony z eksra przesyłką niby na 26-27 kwietnia, swoją drogą ciekaw jestem jak zamierzają to ze stanów w 2 dni dosłać hmm
artek81
 
Posty: 124
Dołączył(a): piątek, 1 sierpnia 2008, 11:19

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez cooper69 » środa, 25 kwietnia 2018, 06:41

artek81 napisał(a):A ten orange thinner to już z retarderem jest tak jak levelling? I jeszcze jedno, nadaje się on do akryli


Pewnie ma retarder - farba nie zasycha w locie.
Zawsze możesz dodać retardera np. Talensa
Używam go do Tamiya, Gunze H, Gunze GX 100, Gaianotes
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Atlis » środa, 25 kwietnia 2018, 07:50

Cooper - rozumiem, że masz przed sobą kartę charakterystyki tego rozcieńczalnika, że się tak elokwentnie wypowiadasz na temat jego składu.

artek81 - a kto nie ma te wszystkie weatheringi... O jakie akryle pytasz? Bo Gunze H czy Tamiya to akryle...

Jeśli chcesz dobry rozcieńczalnik do tych farb, to kup Tamiya Lacquer Thinner. Jest o ponad połowę tańszy od Hataki, śmierdzi tak samo i radzi sobie nawet z niektórymi akrylami wodnymi (VMC, MRP Aqua...). Oczywiście bez problemu działa też z wszelkimi lakierami.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez artek81 » środa, 25 kwietnia 2018, 08:24

Atlis napisał(a):Cooper - rozumiem, że masz przed sobą kartę charakterystyki tego rozcieńczalnika, że się tak elokwentnie wypowiadasz na temat jego składu.

artek81 - a kto nie ma te wszystkie weatheringi... O jakie akryle pytasz? Bo Gunze H czy Tamiya to akryle...

Jeśli chcesz dobry rozcieńczalnik do tych farb, to kup Tamiya Lacquer Thinner.

Czytałem kiedyś coś o nim ale na czytaniu się skończyło :P ten tamiya lacquer ma w sobie retarder? Wiem uczepiłem się go strasznie ale levelling thinner go ma I fajnie mi się na nim pracuje tylko że cenowo nie wychodzi zbyt korzystnie a niestety nie mam czasu żeby się bawić jeszcze w odmierzanie retarders osobno :-/
artek81
 
Posty: 124
Dołączył(a): piątek, 1 sierpnia 2008, 11:19

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Atlis » środa, 25 kwietnia 2018, 08:32

Tak, ma.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Tomek Hejmo » środa, 25 kwietnia 2018, 10:19

Co do produktow AMMO w The Weathering Magazine - facet produkuje komplet chemii do malowania, weatheringu, podstawek i czego tam sobie wymarzysz. Do tego wydaje gazetki i ksiazki. Myslisz ze bedzie promowal inna marke niz swoja? :P

Akryle z AMMO czy AK byly nienajgorsze dopoki dalo sie je rozcienczyc Levelling Thinnerem. Teraz to szajs i nawet markowy aerograf nie pomoze jak bedziesz tym malowal - a juz na pewno masa nerwow gwarantowana.

Co do aero - wez 289. To poprawiona wersja starego 269, ktory byl produkowany razem 270 (dysze 0,3 i 0,2).
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2062
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:00

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez artek81 » środa, 25 kwietnia 2018, 17:12

Atlis napisał(a):Tak, ma.

No to następny zakup napewno go sprawdzę. A jak on się ma do tego drugiego z tamiya X-20 bodajże?

Tomek Hejmo napisał(a):Co do produktow AMMO w The Weathering Magazine - facet produkuje komplet chemii do malowania, weatheringu, podstawek i czego tam sobie wymarzysz. Do tego wydaje gazetki i ksiazki. Myslisz ze bedzie promowal inna marke niz swoja? :P

Akryle z AMMO czy AK byly nienajgorsze dopoki dalo sie je rozcienczyc Levelling Thinnerem. Teraz to szajs i nawet markowy aerograf nie pomoze jak bedziesz tym malowal - a juz na pewno masa nerwow gwarantowana.

Co do aero - wez 289. To poprawiona wersja starego 269, ktory byl produkowany razem 270 (dysze 0,3 i 0,2).


No nie rozumię, że promuje swoje produkty i jak wspomniałem nie winię go za to tylko jest tam tego tyle, że aż po oczach bije. A co myślicie o filtrach i washach z AK? jest tego całe mnóstwo na każdą okazję tak jak Tomku wspomniałeś i czasami ze względu na ilość tych produktów zastanawiam się czy to znów nie nabijanie kabzy do każdego koloru czołgów inny kolor washa tak samo jakieś specjalne washe do rdzy, pustynne itd mam wrażenie jakby to troszkę na siłę wszystko było robione.

A no i po tym jak już podjąłem decyzję co do aerografu chciałbym wszystkim podziękować za pomoc w podjęciu decyzji :) teraz czekam aż dojedzie/doleci i na najbliższym wolnym jak już dotrze, będę ostro testował
artek81
 
Posty: 124
Dołączył(a): piątek, 1 sierpnia 2008, 11:19

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Atlis » środa, 25 kwietnia 2018, 18:44

X-20 to rozcieńczalnik do emalii. Chyba, że chodziło Ci o X-20A. Nijak się do niego nie ma. X-20A to woda...

Filtry i washe AK to to samo co Ammo. W większości przypadków tani szajs.

Co do aerografu - gratki.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez shadowmare » czwartek, 26 kwietnia 2018, 09:18

Atlis napisał(a):Filtry i washe AK to to samo co Ammo. W większości przypadków tani szajs.

Czemu? Dla mnie washe AK były spoko, rozcieńczona farba olejna. Jest coś lepszego?
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1573
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 19:54

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez potez » czwartek, 26 kwietnia 2018, 09:55

artek81 napisał(a): ten tamiya lacquer ma w sobie retarder? Wiem uczepiłem się go strasznie ale levelling thinner go ma I fajnie mi się na nim pracuje tylko że cenowo nie wychodzi zbyt korzystnie a niestety nie mam czasu żeby się bawić jeszcze w odmierzanie retarders osobno :-/

Atlis napisał(a):Tak, ma.

Ma, nie ma, kto to wie? Żółta zakrętka to odpowiednik Gunze Color Thinner - niebieska etykietka. Będzie nowy laquer thinner z tamki z retarderem, który pokażą w Shizuoce.
Jeśli malujesz na dużym rocieńczeniu ( tak 3:1 i więcej) i na niskim ciśnieniu to retarder nie jest jakoś mega potrzebny a wręcz przeszkadza bo wydłuża czas przed nałożeniem kolejnej warstwy. Tak mówią starzy górale co robią jeden model dla klienta w 3 dni. I mają rację 8-) .
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Atlis » czwartek, 26 kwietnia 2018, 10:57

shadowmare - tak, dobra farba olejna.

potez - karta charakterystyki Tamiya Lacquer Thinnera mówi jasno. Z resztą się zgadzam.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Tomek Hejmo » czwartek, 26 kwietnia 2018, 12:38

A czym ma zaistniec w obecnych czasach, pelnych produktow do weatheringu i malowania, jak nie agresywnym marketingiem? Pozostaje chlodna glowa i rozsadek, zamiat kupowania wszystkiego jak leci ;)
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2062
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:00

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez artek81 » piątek, 27 kwietnia 2018, 00:56

potez napisał(a):Ma, nie ma, kto to wie? Żółta zakrętka to odpowiednik Gunze Color Thinner - niebieska etykietka. Będzie nowy laquer thinner z tamki z retarderem, który pokażą w Shizuoce.
Jeśli malujesz na dużym rocieńczeniu ( tak 3:1 i więcej) i na niskim ciśnieniu to retarder nie jest jakoś mega potrzebny a wręcz przeszkadza bo wydłuża czas przed nałożeniem kolejnej warstwy. Tak mówią starzy górale co robią jeden model dla klienta w 3 dni. I mają rację 8-) .


No cóż ja takiej wiedzy nie mam więc zawsze myślałem że jednak retarder w rozcieńczalniku to coś niezbędnego ale tak naprawdę nigdy nie spróbpwałem nawet rozcieńczyć farb zwykłym rozcieńczalnikiem.


Tomek Hejmo napisał(a):A czym ma zaistniec w obecnych czasach, pelnych produktow do weatheringu i malowania, jak nie agresywnym marketingiem? Pozostaje chlodna glowa i rozsadek, zamiat kupowania wszystkiego jak leci ;)

Niby tak to działa, że reklama dźwignią handlu czyli co tak naprawdę warto kupić z oferty miga? pigmenty mam jeszcze sprzed 10 lat :mrgreen: :mrgreen: ale wyglądają ok :lol: tylko że miałem z nimi w jednym z zestawów jakąś żywicę akrylową jako pigment fixer a teraz widzę, że rozcieńczalnikami też ludzie pigment utrwalają.

A ten produkt miga chipping effect to nie jest czasem lakier do włosów w jego opakowaniu? bo na filmikach wygląda to jak metoda na lakier do włosów.
artek81
 
Posty: 124
Dołączył(a): piątek, 1 sierpnia 2008, 11:19

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości