Farby MR. Paint Test.

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez raptorf22 » poniedziałek, 7 maja 2018, 09:07

Czy testowaliście już farbę imitującą powłokę Have Glass z MRP? Czy ten lakier bezbarwny ma metaliczne drobinki?
Przyznam że na tą chwilę z tego co widziałem żadna farba nie jest w stanie zbliżyć się do oryginału, co w naturze jest opalizującą lub pryzmatyczną powłoką maszyn typu F-22 czy F-35.
Niedawno zakupiona Hataka owszem jest dość drobna nawet dla skali 1/72 jednak jest bardziej stalowa niż szara i nie pasuje do F-35. Inne mieszanki z domieszkami powodują że ziarno jest zbyt widoczne. Jeżeli macie doświadczenia to proszę o info.
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 21:04
Lokalizacja: Poznań

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez Atlis » poniedziałek, 7 maja 2018, 11:19

Nie używałem, ale zestaw Have Glass MRP to dwa składniki, normalna farba, FS jakiś używany na amerykańcach i lakier z perłą. W zasadzie możesz użyć perłę na co chcesz.

Porównanie farb Have Glass było chyba na britmodellerze. Na TMN znajdziesz dziennik budowy F-35 Meng, koleś tam do tego używał C181 i C8 i też spoko wyszło.

W 1/72 będzie raczej wszystko wyglądać do dupy. Ale metoda z malowaniem najpierw farby i dopiero potem powłoki Have Glass jest najbardziej rozsądna i najbardziej zbliżona do rzeczywistości.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez Dominik » poniedziałek, 7 maja 2018, 11:30

Marian, kiedy te japońskie kolory się mają ukazać?
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 16:16

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez Atlis » poniedziałek, 7 maja 2018, 12:55

Ja nie wiem, mogę spytać.

Osobiście nie cieszy mnie jeden kolor aotake.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez raptorf22 » poniedziałek, 7 maja 2018, 12:59

Atlis napisał(a):Nie używałem, ale zestaw Have Glass MRP to dwa składniki, normalna farba, FS jakiś używany na amerykańcach i lakier z perłą. W zasadzie możesz użyć perłę na co chcesz.

Porównanie farb Have Glass było chyba na britmodellerze. Na TMN znajdziesz dziennik budowy F-35 Meng, koleś tam do tego używał C181 i C8 i też spoko wyszło.

W 1/72 będzie raczej wszystko wyglądać do dupy. Ale metoda z malowaniem najpierw farby i dopiero potem powłoki Have Glass jest najbardziej rozsądna i najbardziej zbliżona do rzeczywistości.


Wszystko zależy od grubości ziarna w tym lakierze. Zrobiłem próby : na spód prysnęłem HG Hataki i dopiero na to szary bazowy, tak aby lekko prześwitywała metaliczna warstwa. Efekt całkiem dobry, tylko będzie problem z podmalówkami czy lokalną zmianą tonalną. Co to za forum TMN?
edit: już wiem
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 21:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 7 maja 2018, 13:14

Atlis napisał(a):Osobiście nie cieszy mnie jeden kolor aotake.


O tak, aotake powinno być jak stek: thin overspray, transparent single coat, firm layer, solid colour :mrgreen: i to jeszcze razy 2 lub 3 w zależności od nasycenia w stronę zieleni lub niebieskiego. A stojak na farby ma 8 metrów :)

Ciekawe czy ktoś kiedyś wymyśli system modelarskich farb opartych na mieszaniu jak lakiery samochodowe. Idziesz podajesz co chcesz i wychodzisz z namieszanym.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez Atlis » poniedziałek, 7 maja 2018, 13:35

Kuba - masz w tym sporo racji. Ale jak dobrze wiesz, aotake nie było metalizerem, tylko rodzajem warstwy ochronnej nakładanej na goły metal. Dla ułatwienia pewnie ktoś się na takie już gotowe aotake zdecyduje. Patrząc po kolorystyce, inspiracją był kolor Gunze. Sporo modelarzy woli sobie w ten sposób życie ułatwić. I to rozumiem. Ja bym jednak poszedł w stronę mieszania clearów. MRP ma dość bogatą paletę i efekt będzie lepszy.

Automatyczna mieszalnia to doskonały pomysł. ;-)
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez Atlis » poniedziałek, 7 maja 2018, 13:50

Dominik - info od René - farby na razie idą do sprawdzenia, dopiero potem sprzedaż. Paleta jest zrobiona pod kątem Zera, ale nie jest ostateczna i będzie poszerzana. Aotake być może będzie jeszcze w innych odcieniach, dla ułatwienia jako metalizery. Dla tych, którzy chcą bardziej wierną wersję aotake - cleary.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 7 maja 2018, 14:01

Atlis napisał(a):Kuba - masz w tym sporo racji. Ale jak dobrze wiesz, aotake nie było metalizerem, tylko rodzajem warstwy ochronnej nakładanej na goły metal. Dla ułatwienia pewnie ktoś się na takie już gotowe aotake zdecyduje. Patrząc po kolorystyce, inspiracją był kolor Gunze. Sporo modelarzy woli sobie w ten sposób życie ułatwić. I to rozumiem. Ja bym jednak poszedł w stronę mieszania clearów. MRP ma dość bogatą paletę i efekt będzie lepszy.

Automatyczna mieszalnia to doskonały pomysł. ;-)


No właśnie, ja sobie próbowałem poradzić kładąc aotake gunze mocno rozcieńczone na podkład z aluminium ale to nie jest w ogóle ten efekt jaki widziałem na skrawkach blach czy gdzieś na zachowanych fragmentach. Zresztą inna sprawa to mnogość odcieni i to właśnie zależnie od grubości warstwy na metalu jak i samego koloru farby. Jedne idą w zielenie, inne w błękit i aż po niebieski. Nie wiem czy to ta sama wyjściowo natryskiwana farba bo nie znam się na japończykach ale próbowałem się ostatecznie ratować subaru mica blue bilmodela, wyszło ładnie wizualnie a merytorycznie to może być różnie :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez MIRO » poniedziałek, 7 maja 2018, 14:53

Kuba zmieszaj zielony claer z niebieskim po uważaniu i pryśnij na aluminium. W zależności od ilości warstw uzyskasz różne nasycenie.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez Atlis » wtorek, 28 sierpnia 2018, 22:23

Nowy rozcieńczalnik:

Obrazek
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez CzarekB » środa, 29 sierpnia 2018, 00:54

Bardzo oryginalna nazwa tego specyfiku. Nie mozna bylo czegos innego, sensownego wymyslec ?
Dziwne to troche.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 22:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez Atlis » środa, 29 sierpnia 2018, 08:18

Obrazek
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez Kuba P. » środa, 29 sierpnia 2018, 08:37

Unfortunate...no tak. ;o)

Ale z innej beczki, chodź też śmierdzącej: czy tymi rozcieńczalnikami jak ten ón wyżej, Gunze Levelling czy Bilmodelowy da się rozcieńczyć starożytne olejne farby jak Xtracolor, żeby jeszcze dobrze przechodziły przez aerograf ale już szybciej schły?
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez Atlis » środa, 29 sierpnia 2018, 10:03

Oidp Gunze MLT radził sobie z Humbrolami, więc spróbuj. Ale szybciej schnąć nie będą, olej nadal musi się utlenić. Ewentualnie możesz wrzucić do piekarnika na 35C :-P

Albo kupić nowe farby. ;-)
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości