Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez potez » sobota, 12 maja 2018, 23:38

Cła nie zapłacisz bo cła na to nie ma ale zapłacisz VAT i koszty oclenia od wartości przedmiotu + koszt wysyłki. Uda sie nie zapłacić pod warunkiem że paczka jest oznaczona jako prezent i do tego nie wpadnie w oko celnikowi czyli najczęściej niewielka i lekka. Jak są duże to grzebią z automatu, ciężkie - pow. 1,5 kg też.
Z aerografami jest loteria - jak sciągałem kilka lat temu tego dużego procona z Japoni to nie płaciłem. Pół roku później kolega tu z forum ściągał iwate HP-BH i zapłacił. Ale i tak wyszło taniej niż w jakimkolwiek sklepie w Europie.
Teraz są w ogóle naloty na wysyłki z USA - ostatnio płaciłem za kopetę z kalkami z Barracudy - opłaty za oclenie, koszt listu którym kazali mi przysłać rachunek wyszły więcej niż VAT :roll: za przesyłke wartą 210 zeta po przeliczeniu prze paypal zapłaciłem ponad 80 złotych :-/
Ostatnio edytowano niedziela, 13 maja 2018, 01:31 przez potez, łącznie edytowano 1 raz
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Reklama

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Narciarz » sobota, 12 maja 2018, 23:53

Ten Procon PS290 w Chinach w sklepie modelarskim na dziś kosztuje około 430zł, IWATA HP-TH około 870zł, więc chyba dobre ceny.
Narciarz
 
Posty: 51
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2017, 14:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez potez » niedziela, 13 maja 2018, 00:15

3 miesiące temu by cię wszyscy na H&S namawiali. Teraz jest Procon objawieniem bo taki sam jak Iwata. ( hehe) Przy czym nikt z właścicieli tych Proconów Iwaty w życiu nie miał w ręku ( generalizując :P ) ale wiedzą że nie ma po co przepłacać bo to to samo. Jest cały wątek fantastyczny na ten temat na modelłorku - a właściwie 2 razem kilkaset stron i widać że jeszcze na początku roku najważniejszym elementem aero była długopisowa pamięć. Teraz się zmieniło, zobaczymy co będzie polecane za kilka lat ;o)

Kupuj zawsze najlepszy aerograf na jaki cię stać pod warunkiem że japończyk i nie słuchaj się porad z forów modelarskich 8-)
Sam wiesz ile możesz wydać i wydaj tyle ile uważasz za stosowne - twoje pieniądze i twoje decyzje i nikomu nie musisz się tłumaczyć z tego co kupiłeś. Akurat oszczędzanie na narzędziach mści się potem w robocie. Ważne żebyś Ty czuł, że dobrze wydałeś swoje pieniądze a nie żeby iluś tam kolesi ci mówiło co jest lepsze. Znajdź kogoś w okolicy co ma jakiś sensowny sprzęt - umów się spotkaj, pogadaj, pomacaj.
Nie będziesz narzekał :mrgreen:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez krzy65siek » niedziela, 13 maja 2018, 06:42

Potez, 100% racji.

Z drugiej strony, fajnie jest mieć super aerograf, ale najważniejsze jest po prostu malować. Nic tego nie zmieni. Ilość dupogodzin przekłada się na efekt w większym stopniu niż jakość aerografu. Z tym, że dobrym aerografem człowiek nauczy malować się szybciej niż chińczykiem.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
 
Posty: 188
Dołączył(a): niedziela, 6 października 2013, 12:52

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez potez » niedziela, 13 maja 2018, 11:05

żaden aerograf sam nie maluje, to oczywiste.
Tylko jak ma się dobry sprzęt, to czlowiek nie zajmuje się wymianami dysz ich przepychaniem, czyszczeniem skrobakami i innymi tego typu fantastycznymi czynnościami.
Do tego jescze trzeba używać odpowiednich farb, bo jak weżmiesz złe to najlepsze aero nie pomoże... 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Atlis » niedziela, 13 maja 2018, 11:51

Większość właścicieli Iwat też nic innego niż Iwatę w rękach nie miała. I często lubią się przez ten sprzęt dowartościować. W każdym razie sprzęt japoński jest super i na szczęście ludzie w końcu zaczynają to rozumieć.

I fakt faktem, nie jeden chińczyk będzie malować 10x lepiej z dobrą farbą niż Iwata zalana Vallejo Air...
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez potez » niedziela, 13 maja 2018, 12:13

Atlis napisał(a):Większość właścicieli Iwat też nic innego niż Iwatę w rękach nie miała. I często lubią się przez ten sprzęt dowartościować.

O to ciekawe spostrzeżenie. Mógłbyś podać jakiś przykład?
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Atlis » niedziela, 13 maja 2018, 13:33

Nie muszę.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez potez » niedziela, 13 maja 2018, 14:28

Atlis napisał(a):Fajna teoria.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Narciarz » niedziela, 13 maja 2018, 21:59

potez napisał(a):3 miesiące temu by cię wszyscy na H&S namawiali. Teraz jest Procon objawieniem bo taki sam jak Iwata. ( hehe) Przy czym nikt z właścicieli tych Proconów Iwaty w życiu nie miał w ręku ( generalizując :P ) ale wiedzą że nie ma po co przepłacać bo to to samo. Jest cały wątek fantastyczny na ten temat na modelłorku - a właściwie 2 razem kilkaset stron i widać że jeszcze na początku roku najważniejszym elementem aero była długopisowa pamięć. Teraz się zmieniło, zobaczymy co będzie polecane za kilka lat ;o)

Kupuj zawsze najlepszy aerograf na jaki cię stać pod warunkiem że japończyk i nie słuchaj się porad z forów modelarskich 8-)
Sam wiesz ile możesz wydać i wydaj tyle ile uważasz za stosowne - twoje pieniądze i twoje decyzje i nikomu nie musisz się tłumaczyć z tego co kupiłeś. Akurat oszczędzanie na narzędziach mści się potem w robocie. Ważne żebyś Ty czuł, że dobrze wydałeś swoje pieniądze a nie żeby iluś tam kolesi ci mówiło co jest lepsze. Znajdź kogoś w okolicy co ma jakiś sensowny sprzęt - umów się spotkaj, pogadaj, pomacaj.
Nie będziesz narzekał :mrgreen:


Dzięki Potez 100% racji, bo właśnie pół roku temu też się zastanawiałem na aerografem 0.3 i dużo fanboyi przekonywało do H&S ale i tak kupiłem Iwatę :D chciałem teraz poznać opinie o aero ze spustem z dołu jak w pistolecie, bo przymierzam się do zakupu drugiego aerografu i tyle.
Narciarz
 
Posty: 51
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2017, 14:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez wacus47 » poniedziałek, 14 maja 2018, 10:58

potez napisał(a):3 miesiące temu by cię wszyscy na H&S namawiali. Teraz jest Procon objawieniem bo taki sam jak Iwata. ( hehe) Przy czym nikt z właścicieli tych Proconów Iwaty w życiu nie miał w ręku ( generalizując :P ) ale wiedzą że nie ma po co przepłacać bo to to samo.


Bo często 10% lepsza jakość/użyteczność nie jest warta 100% wyższej dopłaty.

Jak ktoś wędkuje lub śmiga na MTB to na pewno doskonale zna grupy osprzętu Shimano. Każdy kolarz wie, że najwyższe grupy napedu kosztujące majątek są najlepsze, jednakże większośc ludzi doskonale zdaje sobie sprawę, że płacenie czasem i 200% więcej za niewielką poprawę mija się z celem. Podobnie z Iwatą i aerografami Gunze i Tamiya - co z tego, że Iwata jest lepsza jak za tę lepszość trzeba dopłacić często drugie tyle? Co z tego, że klucz dynamometrzyczny Atlas Copco jest lepszy od Wery skoro obydwa są już na tyle precyzyjne i trwałe, że wystarczają w użytku profesjonalnym? itd itd...
wacus47
 
Posty: 315
Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2008, 10:14
Lokalizacja: Zgierz

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez potez » poniedziałek, 14 maja 2018, 16:42

.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 14 maja 2018, 16:46 przez potez, łącznie edytowano 1 raz
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez potez » poniedziałek, 14 maja 2018, 16:44

Akurat w tym co napisałem to jest najważniejsze:

Kupuj zawsze najlepszy aerograf na jaki cię stać pod warunkiem że japończyk i nie słuchaj się porad z forów modelarskich 8-)
Sam wiesz ile możesz wydać i wydaj tyle ile uważasz za stosowne - twoje pieniądze i twoje decyzje i nikomu nie musisz się tłumaczyć z tego co kupiłeś.Ważne żebyś Ty czuł, że dobrze wydałeś swoje pieniądze a nie żeby iluś tam kolesi ci mówiło co jest lepsze.

Reszta to dywagacje o własnych przekonaniach...
Już mi kiedyś zawodowcy tłumaczyli, że jak da sie malować chińczykiem a iwata kosztuje tyle co 10 chińczykow, to nawet jak co roku będą kupowac nowego to i tak markowy się nie opłaci... bo nie jest 10 razy lepszy 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez wacus47 » wtorek, 15 maja 2018, 11:45

potez napisał(a):Akurat w tym co napisałem to jest najważniejsze:

Kupuj zawsze najlepszy aerograf na jaki cię stać pod warunkiem że japończyk i nie słuchaj się porad z forów modelarskich 8-)
Sam wiesz ile możesz wydać i wydaj tyle ile uważasz za stosowne - twoje pieniądze i twoje decyzje i nikomu nie musisz się tłumaczyć z tego co kupiłeś.Ważne żebyś Ty czuł, że dobrze wydałeś swoje pieniądze a nie żeby iluś tam kolesi ci mówiło co jest lepsze.

Reszta to dywagacje o własnych przekonaniach...
Już mi kiedyś zawodowcy tłumaczyli, że jak da sie malować chińczykiem a iwata kosztuje tyle co 10 chińczykow, to nawet jak co roku będą kupowac nowego to i tak markowy się nie opłaci... bo nie jest 10 razy lepszy 8-)



AMEN
wacus47
 
Posty: 315
Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2008, 10:14
Lokalizacja: Zgierz

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez artek81 » sobota, 11 sierpnia 2018, 18:55

Dziś odpaliłem w końcu swojego procona.

Hmm trzymałem go długi czas od momentu zakupu nietkniętego ponieważ szkoda mi go było na modele tak zwane treningowe ale dziś po około 10 minutach psikania piwatą poziom frustracji sięgnął zenitu jak się zapchała łajza po wypsikaniu ok 2/3 farby ze zbiorniczka napełnionego do około 3/4. Odpakowałem więc procona, napełniłem zbiorniczek rozcieńczonym nato green do kamo leoparda 2A6, pierwsze psiknięcie i szOOOOOk co ten aerograf robi. Różnica jest po prostu kosmiczna psiknąłem całą wieżę bez żadnego zatykania, plucia i innych atrakcji które piwata serwowała mi za każdym razem a cały proces był czystą poezją jakbym miał opisać to coś jak jedzenie ulubionej czekolady przez łasucha na słodycze :D:D
Najlepsze jest to że dopóki psikałem piwatą to po zmalowaniu pierwszego modelu piwata mnie wręcz odpychała od malowania czego efektem są 4 rozgrzebane modele i żaden nie skończony bo jak przychodził czas na malunki to zaczynałem kolejny model :/ taka trauma od piwaty lol a teraz to poezja i już się nie mogę doczekać psikania kadłuba (nie mogłem machnąć za jednym razem bo 5 letnia córka mnie ciągnęła żeby się z nią bawić). Swoją drogą piwata skończyła w pudle z zabawkami mojej córki :D :lol: :mrgreen: oczuwiście po uprzednim usunięciu igły :)

Wniosek mój jest taki, że jakby mi ktoś zaoferował deal typu oddaj procona a co miesiąc dam ci nową piwatę to powiedziałbym "a wsadź sobie w buty te piwaty" i jeśli ktokolwiek ma wątpliwości to naprawdę jeśli tylko budżet pozwala to nie zastanawiać się ani 5 sekund i brać. Sprzęt wart swojej ceny, teraz zbieram na model z iglicą 0.2 który będzie do detali i może 1/72 skali jak zacznę dłubać a 0.3 do podkładów i bazy.

Pozdro
Amen II ;o)
artek81
 
Posty: 124
Dołączył(a): piątek, 1 sierpnia 2008, 11:19

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości