Hanomag i Pantera

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Hanomag i Pantera

Postprzez [Kacper] » sobota, 14 lipca 2018, 19:38

Cześć.

Mam już zrobionego hanomaga w tym kamuflażuhttps://www.google.com/search?q=sd+kfz+251&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjsmIzGnJ_cAhXFGCwKHdbkDhwQ_AUICigB&biw=1366&bih=611#imgrc=9ofunbyJ09J2QM: a chcę dorobić do dioramy na której stoi panterę. Problem jest taki, że ten kamuflaż był w '42 a Pantery g były w '44. Przemalować hanomaga (nie ma żadnych lakierów itp) czy jeszcze takie hanomagi wtedy jeździły?
Avatar użytkownika
[Kacper]
 
Posty: 92
Dołączył(a): poniedziałek, 1 stycznia 2018, 20:11

Reklama

Re: Hanomag i Pantera

Postprzez krzy65siek » sobota, 14 lipca 2018, 20:15

Jest bardzo małe prawdopodobieństwo, żeby Hanomag w tym kamuflażu doczekał Panther. Ja bym przemalował. Albo zrobił nowego.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
 
Posty: 188
Dołączył(a): niedziela, 6 października 2013, 12:52

Re: Hanomag i Pantera

Postprzez [Kacper] » niedziela, 15 lipca 2018, 21:07

I jeszcze jedno. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o pojazdach w danych jednostkach. Chodzi o to czy taki hanomag mógł być w jednej jednostce czy czymkolwiek taki z panterą, czy były to oddzielne jednostki.
Avatar użytkownika
[Kacper]
 
Posty: 92
Dołączył(a): poniedziałek, 1 stycznia 2018, 20:11

Re: Hanomag i Pantera

Postprzez krzy65siek » poniedziałek, 16 lipca 2018, 07:22

Nie wiem co masz na myśli pisząc "jedna jednostka".
Generalnie dywizja pancerna latem 1944 roku, powinna mieć jeden batalion grenadierów pancernych na transporterach (pozostałe trzy bataliony na ciężarówkach), oraz jeden batalion Panther (drugi batalion Pz IV). Ponadto transportery były najprawdopodobniej w sztabie dywizji, oraz w sztabie pułku grenadierów i sztabach batalionów, ale wszystko zależy od sytuacji i od dywizji.

Były dywizje do których nie dotarły Panthery (jeszcze), były takie, które straciły wiele transporterów.

Odpowiedź na ogóle pytanie czy Panthery mogły działać razem z transporterami? Tak mogły. Jest sporo zdjęć na których Panthery i transportery są obok siebie.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
 
Posty: 188
Dołączył(a): niedziela, 6 października 2013, 12:52

Re: Hanomag i Pantera

Postprzez [Kacper] » poniedziałek, 16 lipca 2018, 13:30

No otóż to. O to mi chodziło. Czyli nie ma problemu z umiejscowieniem obok siebie na dioramie Panterki i Sd.
Avatar użytkownika
[Kacper]
 
Posty: 92
Dołączył(a): poniedziałek, 1 stycznia 2018, 20:11

Re: Hanomag i Pantera

Postprzez j.dynek » czwartek, 19 lipca 2018, 18:49

https://www.worldwarphotos.info/gallery ... -wiking-1/
zacznij od czegoś takiego! Znajdź sobie zdjęcie z obydwoma pojazdami, z opisem miejsca i jednostki. Mając te informacje możesz znaleźć w sieci kolorowanki dla pojazdów z tego okresu i z tej jednostki. Przy dużym szczęściu może nawet dla tych dwóch konkretnych pojazdów.
j.dynek
 
Posty: 52
Dołączył(a): niedziela, 17 lutego 2008, 22:41
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości