PZL P.11c, Arma Hobby, 1/72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: PZL P.11c, Arma Hobby, 1/72

Postprzez potez » sobota, 18 sierpnia 2018, 16:46

Tak naprawde to jest to trochę pudupcone i w sumie nie jest jasne jak powinno być.
Tutaj jest schemat instalacji antenowej P.11c z książki Polska Radiotechnika Lotnicza 1918-1939:
Obrazek
I pokazuje ten schemat jaki opisałem wcześniej i pokazał GrzeM.
ALE:
W muzealnym P.11c są dwa symetrycznie mocowane kotwienia anteny w kadłubie:
Obrazek
Obrazek
od tyłu to wygląda tak:
Obrazek
czyli sa dwa symetryczne odciągi mocowane przez taki izolator:
Obrazek
I w sumie to ma największy sens.
Nie wchodząc w szczegóły taka antena powinna być przypięta tak aby była możliwość poboru sygnału z połowy jej długości i ta konstrukcja z muzeum lotnictwa ten wymóg spełnia a ta z książki nie za bardzo delikatnie mówiąc .
Ja bym zrobił tak jak w muzeum i nie kombinował dalej ;)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Reklama

Re: PZL P.11c, Arma Hobby, 1/72

Postprzez Mecenas » piątek, 7 września 2018, 21:04

Kurde, wątek mi wprawdzie trochę przysechł, ale to wcale nie oznacza, że został porzucony. Jest mały postęp.

Khaki
Obrazek

Niebieski
Obrazek

Brązowy, niebieski i "srebrny".
Obrazek
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: PZL P.11c, Arma Hobby, 1/72

Postprzez GrzeM » sobota, 8 września 2018, 12:21

Pierwsza klasa! Bardzo fajnie wyglądają nacięte lotki.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: PZL P.11c, Arma Hobby, 1/72

Postprzez Mecenas » niedziela, 9 września 2018, 21:14

Czołem,
walczyłem dzisiaj z poprawkami lakierniczymi i przygotowaniem pod kalkowanie modelu. Podpowiedzcie mi proszę w kwestii oznaczeń samolotu: czy podwójny pas na tyle kadłuba powinien się schodzić od spodu czy niekoniecznie? Do tej pory żyłem w przekonaniu, że tak, ale kolorówka z instrukcji malowania modelu wprowadziła mnie trochę w konfuzję. Czy jest w tym jakieś drugie dno?
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: PZL P.11c, Arma Hobby, 1/72

Postprzez RAV » poniedziałek, 10 września 2018, 10:04

Mecenas napisał(a):Czy jest w tym jakieś drugie dno?

Zapewne autor kolorówki nie miał takich dylematów. ;o)
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: PZL P.11c, Arma Hobby, 1/72

Postprzez Mecenas » poniedziałek, 10 września 2018, 17:41

RAV napisał(a):
Mecenas napisał(a):Czy jest w tym jakieś drugie dno?

Zapewne autor kolorówki nie miał takich dylematów. ;o)

Pewnie nie miał, ale naturalnym wydaje mi się w takiej sytuacji pytanie czy nie wie on o czymś czego ja nie wiem...
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: PZL P.11c, Arma Hobby, 1/72

Postprzez GrzeM » poniedziałek, 10 września 2018, 19:36

Rozmawiałem dziś z autorem tego schematu. Zapomniał domalować, przeprasza. Pasy schodzą się i na dole i na górze.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: PZL P.11c, Arma Hobby, 1/72

Postprzez Mecenas » wtorek, 11 września 2018, 21:04

GrzeM napisał(a):Rozmawiałem dziś z autorem tego schematu. Zapomniał domalować, przeprasza. Pasy schodzą się i na dole i na górze.

Dzięki za fatygę i pomoc.

Nałożyłem już kilka kalek i mam taką małą obserwację o charakterze ostrzegawczym dla budowniczych. Używałem kalkomanii tylko z zestawu Junior czyli wydrukowanych przez Techmod. Miałem pewne problemy z położeniem znaków na skrzydłach tak, aby ładnie dopasowały się do blachy drobnożłobkowanej. W liniach podziału siadły dość ładnie, ale w tych najdrobniejszych żłobkach już jakoś tak nierówno. Białe pola szachownic powciskałem pędzlem i zaostrzoną wykałaczką, ale pola czerwone lub czarne oznaczenia kodowe w ogóle nie dopasowały się do kształtu żłobkowania nawet mimo dość brutalnych zabiegów z mojej strony. O tyle to jest dla mnie dziwne, że szachownice na sterze kierunku dopasowały się całkiem ładnie na całej swojej powierzchni. Bardzo trudno było mi też przesuwać kalki na modelu, żeby ustalić ich właściwe położenie - nawet delikatna próba kończyła się potarganiem kalki. Przekonałem się o tym już na pierwszym znaku czyli literze K i wszystkie następne kładłem już tak, żeby od razu leżały w docelowym miejscu. Tradycyjnie używałem płynów Set i Sol na każdej kalce oraz wody z detergentem. Na razie muszę ogłosić kilka dni przerwy w walce z modelem, ale mam nadzieję za tydzień dokończyć robotę i wrzucę jakieś fotki z postępu prac.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: PZL P.11c, Arma Hobby, 1/72

Postprzez Mecenas » niedziela, 11 listopada 2018, 22:52

Święta święta i po świętach. Ostatnio na forum nie pokazywałem każdego kroku, ale prace trwały. Dobrnąłem do końca budowy. Porządniejszą galerię zrobię jak zbierze mi się odwaga na szukanie statywu i lepszego aparatu.

Nie jestem zbyt zadowolony z efektu końcowego na tym modelu, zwłaszcza malarsko. Bawiłem się w te przebarwienia na poszczególnych panelach i wszystko poszło się walić po położeniu błyszczącej pod kalki i potem werniksu. Ledwo co widać gołym okiem przy dobrym oświetleniu. Na brudzenie nie miałem pomysłu więc ograniczyłem je do minimum.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: PZL P.11c, Arma Hobby, 1/72

Postprzez radoslaw6363 » poniedziałek, 12 listopada 2018, 13:29

Fajna :lol: Kończę swoją,,jedenastkę'' i widzę że AH się postarała ,w porównaniu do czeskiego Azura postęp ogromny ;o)
Jak tak dalej będą szli ,to i świat podbiją ;o)
Może kiedyś zrobię galerię ,,Rozwój modelu samolotu PZL P11c na przestrzeni lat od socjalizmu do dobrej zmiany '' :lol:
Mam gdzieś stary model PZW ,mam i Azura, a teraz AH , może koledzy się podłączą ze swoimi starociami Revell czy Heller ?
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: PZL P.11c, Arma Hobby, 1/72

Postprzez skusz » poniedziałek, 12 listopada 2018, 14:34

Bardzo ładna Jedenastka
radoslaw6363 napisał(a):Mam gdzieś stary model PZW ,mam i Azura, a teraz AH , może koledzy się podłączą ze swoimi starociami Revell czy Heller ?

Ja mam sklejonego Encore'a
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3142
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 16:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: PZL P.11c, Arma Hobby, 1/72

Postprzez radoslaw6363 » poniedziałek, 12 listopada 2018, 22:37

To jak zacznę akcję (tak po nowym roku) to wrzuć fotki swojego modelu ;o)
To może być ciekawe , walka człowieka z materią w temacie P-11c !
Może taki tytuł dam ?
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: PZL P.11c, Arma Hobby, 1/72

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 13 listopada 2018, 10:32

Zacny, Michale, nie ma co narzekać, wygląda na 48.
Czekamy na sesję.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PZL P.11c, Arma Hobby, 1/72

Postprzez Mecenas » środa, 14 listopada 2018, 19:26

Dzięki za komentarze.

Przed galerią jeszcze raz zrobię chyba instalację antenową. Nie dość, że źle zapamiętałem łączenie anten przed statecznikiem to jeszcze mocowanie anten do "słupków" na skrzydłach i kadłubie wyszło jakoś tak glutowato i stracił się cały efekt ich delikatności - chyba użyłem starego kleju CA, który był za gęsty do tego typu połączeń.

Zapomniałem napisać w poście ze zdjęciami, że malowałem model czerwonymi Hatakami. Wcale nie były takie złe jak to nieraz na forum padło. Nigdzie mi się farba nie łuszczyła ani nic nie odpadło przy maskowaniu taśmą. Pewnie zrobiłem coś nie tak.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości