YF-107 Ultra Sabre - Trumpeter 1/72 - Standard

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

YF-107 Ultra Sabre - Trumpeter 1/72 - Standard

Postprzez Mikołaj » niedziela, 4 października 2009, 22:06

Model, który chciałbym wykonać w ramach konkursu

Obrazek

Zaistniał w formie zaledwie trzech egzemplarzy, jako niedoszły następca F-100 Super Sabre i nieudany konkurent F-105 Thunderchief.

Model dość uproszczony w konstrukcji, ze zrozumiałych względów bez podwieszeń. Do dyspozycji jedno malowanie - pudełkowe - ale za to JAKIE !

Żadna firma nie pofatygowała się przygotować waloryzacji (z wyjątkiem Cobra Resin - raczej nieosiągalnej), stąd model w kategorii standard, chociaż mam nadzieję powalczyć trochę z wnętrzem i przede wszystkim z malowaniem metalizerami (pierwszy raz).

Ale przejdźmy do ad remu, jak mawiali starożytni Rzymianie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i owiewka - może być dużo przez nią widać

Obrazek

Bliższe zdjęcie jakości linii podziału by Trumpeter

Obrazek

Mam nadzieję, że wreszcie uda mi się jakiś model na forum dokończyć ...

Pozdrawiam
Mikołaj
 
Posty: 411
Dołączył(a): sobota, 30 sierpnia 2008, 21:46
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: YF-107 Ultra Sabre - Trumpeter 1/72 - Standard

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 4 października 2009, 23:05

AAAA!
Nareszcie coś na co warto rzucić okiem.
Skończ go proszę i wymieć konkurencję.
Z tego co pamiętam, to chyba kalki są trochę schrzanione.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: YF-107 Ultra Sabre - Trumpeter 1/72 - Standard

Postprzez spiton » niedziela, 4 października 2009, 23:20

łoł!!! super wybór
Chodził za mną ten samolocik. Zobaczymy czy jest ładny.
Piotrze, konkurencja będzie walczyć!! i nie podda się łatwo ,-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: YF-107 Ultra Sabre - Trumpeter 1/72 - Standard

Postprzez lejgo_inc » poniedziałek, 5 października 2009, 07:29

No, proszę jak fajnie. Kolejny po F4D bardzo ciekawy model będzie można śledzić. (parafrazując kawał o skinach którzy ocalili życie staruszce: "...a mógł zrobić F-16")
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: YF-107 Ultra Sabre - Trumpeter 1/72 - Standard

Postprzez donalyah00 » poniedziałek, 5 października 2009, 09:43

lejgo_inc napisał(a):(parafrazując kawał o skinach którzy ocalili życie staruszce: "...a mógł zrobić F-16")

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Również kibicuję!
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: YF-107 Ultra Sabre - Trumpeter 1/72 - Standard

Postprzez Mikołaj » niedziela, 11 października 2009, 17:10

Dziękuję za wyrazy wsparcia :) Zaczynam "po Bożemu" czyli od kabiny pilota. Udało się w internecie odszukać jedno zdjęcie, i nim będę się podpierał...

Obrazek

... aczkolwiek nie będzie łatwo, tak bowiem montaż kabiny wygląda w instrukcji:

Obrazek

A tak części modelu do niego przeznaczone:

Obrazek

Na początku trochę marudziłem, ale z drugiej strony, w skali 1/72 model pilota składa się z 5 części i najwyraźniej MIAŁ przypominać fotel ze zdjęcia (charakterystyczne poręcze):

Obrazek

Masochistyczne makro tablicy przyrządów pokazuje, że przesadziłem z nawiercaniem zegarów, ale to nadal początek pracy

Obrazek

Teraz tylko poskładać to wszystko razem...

Na koniec coś jeszcze dla rosnącej (mam nadzieję) rzeszy miłosników tego samolotu:

Obrazek

Pozdrawiam
Mikołaj
 
Posty: 411
Dołączył(a): sobota, 30 sierpnia 2008, 21:46
Lokalizacja: Łódź

Re: YF-107 Ultra Sabre - Trumpeter 1/72 - Standard

Postprzez dewertus » poniedziałek, 19 października 2009, 14:08

Dawno temu, gdy na ziemi spotykało się smoki, w kioskach w miarę reguralnie pojawiał się periodyk pod tytułem LAI - czyli Lotnictwo Aviation International. W jednym z numerów była kilkustronicowa monografia tego cuda. Niestety nie jestem wstanie Cię poratować, gdyż kilka miesięcy temu karton z rocznikami tego magazynu dość skutecznie spenetrował zsyp na śmieci. Może ktoś z forum ma ten numer... Pewnym źródłem będzie CBW (Centralna Biblioteka Wojskowa, Warszawa, ul. Ostrobramska). Tam mają wiele ciekawych książek i całe roczniki magazynów wszelakich.

pzdr.
Hubert
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: YF-107 Ultra Sabre - Trumpeter 1/72 - Standard

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 19 października 2009, 17:11

W necie jest więcej i lepiej sfotografowane.
Ale LAI mam w razie potrzeby.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: YF-107 Ultra Sabre - Trumpeter 1/72 - Standard

Postprzez Mikołaj » poniedziałek, 19 października 2009, 22:58

Rzeczywiście ! Dziękuję bardzo, kompletnie zapomniałem o tym numerze LAI, aczkolwiek to tam musiałem widzieć ten samolot po raz pierwszy. Poszukam w swoich zbiorach, chyba numery LAI przetrwały kolejne przeprowadzki ?

Jednak faktycznie w internecie znalazłem bardzo dużo zdumiewająco dokładnych, jeśli chodzi o szczegóły, zdjęć - będą prezentowane w miarę postępów warsztatu, a z tego co pamiętam to LAI prezentowało 2 lub 3 zdjęcia i więcej tekstu w formie minimonografii "zapomniane konstrukcje", lub coś podobnego.

Ale wielkie dzięki, pozostaję zobowiązany...

Pozdrawiam
Mikołaj
 
Posty: 411
Dołączył(a): sobota, 30 sierpnia 2008, 21:46
Lokalizacja: Łódź

Re: YF-107 Ultra Sabre - Trumpeter 1/72 - Standard

Postprzez superflanker » piątek, 23 października 2009, 22:48

Mój pierwszy post na ten temat nie przeszedł, pewnie ze względu na nieortodoksyjny język, ale najwyraźniej administrator nie lubi eksperymentów, więc powtórzę, tym razem standardową polszczyzną, że również nabyłem ten model, ze względu na nietypowo umieszczony wlot powietrza. Jestem również szczęśliwym posiadaczem zestawu Cobry do waloryzacji. Ponieważ goła stal/dural i czerwone pasy nie podobają mi się, zamierzam swój egzemplarz pomalować w kamuflaż SEA, stosowany w Wietnamie, ale zapewne dopiero za parę lat, dlatego będę trzymał za Ciebie kciuki.
superflanker
 
Posty: 43
Dołączył(a): czwartek, 4 czerwca 2009, 00:47

Re: YF-107 Ultra Sabre - Trumpeter 1/72 - Standard

Postprzez Mikołaj » poniedziałek, 11 stycznia 2010, 20:30

Jak widać na zdjęciach efektów mojej niezdarnej pracy, waloryzacja kabiny dobrze by zrobiła temu modelowi. Wnętrze wygląda kiepsko, chociaż to głównie ze względu na moje wykonanie i nieudaną próbę washowania. Zdjęcie w powiększeniu ujawniło jeszcze więcej mankamentów, ale będę z nimi walczył... Szpachla nad kabiną to Mr Dissolved Putty - bardzo przyjemny specyfik jeśli chodzi o zalewanie szpar po klejeniu elementów, chociaż nieco za dużo w nim rozpuszczalnika, a za mało szpachli.

Obrazek

Obrazek

Zawsze pozostaje pocieszenie ostatniej szansy - przynajmniej inni początkujący modelarze zobaczą, że i tu można pokazać kaszalota i nie zginąć --- od razu ;o)

Pozdrawiam
Mikołaj
 
Posty: 411
Dołączył(a): sobota, 30 sierpnia 2008, 21:46
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości