Kiedy malować gąsienice z ogniw?

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Kiedy malować gąsienice z ogniw?

Postprzez awakening » środa, 29 sierpnia 2018, 13:31

Cześć,

aktualnie składam Cromwella mk IV 1:35 Tamiya. Dokupiłem do niego gąsienice Hobby Bossa i zastanawiam się czy lepiej będzie je najpierw przykleić a dopiero potem malować, czy jednak najpierw malować a dopiero potem przykleić? Widziałem, że dużo osób najpierw przykleja a potem maluje, ale to znacznie utrudni malowanie bandaży na kołach, które powinny być czarne...
awakening
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 28 sierpnia 2018, 12:38

Reklama

Re: Kiedy malować gąsienice z ogniw?

Postprzez cooper69 » środa, 29 sierpnia 2018, 17:34

awakening napisał(a):Cześć,

aktualnie składam Cromwella mk IV 1:35 Tamiya. Dokupiłem do niego gąsienice Hobby Bossa i zastanawiam się czy lepiej będzie je najpierw przykleić a dopiero potem malować, czy jednak najpierw malować a dopiero potem przykleić? Widziałem, że dużo osób najpierw przykleja a potem maluje, ale to znacznie utrudni malowanie bandaży na kołach, które powinny być czarne...


Jeżeli masz możliwość zwrócenia tych gąsienic to je zwróć bo przy ich pomalowanie będzie przyjemnością przy tym jak się trzeba namęczyć żeby się nie rozpadały. Są z jakiegoś dziwnego plastiku, którego dobrze żaden klej nie trzyma - obojętnie czy to Mr. Hobby czy Tamiya. Klejenie gąsek cyanoakrylem to też słaby pomysł bo będą sztywne i... łamliwe.

Coś o tym wiem bo kleiłem Cromwella.
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kiedy malować gąsienice z ogniw?

Postprzez awakening » środa, 29 sierpnia 2018, 18:04

Jeżeli masz możliwość zwrócenia tych gąsienic to je zwróć bo przy ich pomalowanie będzie przyjemnością przy tym jak się trzeba namęczyć żeby się nie rozpadały. Są z jakiegoś dziwnego plastiku, którego dobrze żaden klej nie trzyma - obojętnie czy to Mr. Hobby czy Tamiya. Klejenie gąsek cyanoakrylem to też słaby pomysł bo będą sztywne i... łamliwe.

Coś o tym wiem bo kleiłem Cromwella.


Widziałem, że niektórym się ta sztuka udała i wyglądają nieźle, więc postanowiłem też zaryzykować.

Czym w końcu je skleiłeś? Planuję spróbować Revell Contacta, jeżeli Tamiya Extra Thin sobie nie poradzi. Może proste odcinki kleić CA, a kombinować z czymś innym tylko na łukach?
awakening
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 28 sierpnia 2018, 12:38

Re: Kiedy malować gąsienice z ogniw?

Postprzez cooper69 » środa, 29 sierpnia 2018, 18:32

To sobie próbuj.
Widelcem też można zupę jeść... A są też tacy, którzy się najedli :lol:

Jakby były wtedy dostępne jak teraz Mastercluby pierdylnąłbym tym w kąt i kupował od razu!
Ten shit nadaje się tylko na dopancerzenie!

Tu masz moje wypociny na ten temat
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kiedy malować gąsienice z ogniw?

Postprzez Marek Barański » środa, 29 sierpnia 2018, 20:25

Ja swoje do KT kleiłem superglue i pękały przy próbach układania/naginania - to jakieś dziwaczne tworzywo.
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiedy malować gąsienice z ogniw?

Postprzez awakening » poniedziałek, 3 września 2018, 16:44

cooper69 napisał(a):To sobie próbuj.
Widelcem też można zupę jeść... A są też tacy, którzy się najedli :lol:

Jakby były wtedy dostępne jak teraz Mastercluby pierdylnąłbym tym w kąt i kupował od razu!
Ten shit nadaje się tylko na dopancerzenie!

Tu masz moje wypociny na ten temat


Jak na razie skleiłem jedną, bez żadnego problemu, taśma maskująca + revell contacta i ani razu nic nie pękło :)
awakening
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 28 sierpnia 2018, 12:38


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości