TYPE 89 IBG Models

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

TYPE 89 IBG Models

Postprzez konrad444 » poniedziałek, 3 września 2018, 08:48

Coś mnie wzięło na małą skalę i przyznam spodobało mi się, muszę częściej wracać, chociażby na takie małe przerywniki jak ten tu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
konrad444
 
Posty: 466
Dołączył(a): poniedziałek, 7 maja 2012, 20:28
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: TYPE 89 IBG Models

Postprzez Grille15 » poniedziałek, 3 września 2018, 09:01

Kurczę, jeśli ktoś potrafi zmontować pojazd, tak go pomalować i wykończyć, to śmiało można powiedzieć że ma prawdziwy talent. Dla kogoś kto się nie zajmuje modelarstwem, to niesłychane, jak można pomalować gąsienice, podwozie, tak żeby to wyglądało na użytkowanie w terenie, a nawet zużycie. Nie wspomnę nawet o wydechu wyglądającym na przypalony, z odpadniętą farbą, zardzewiałym.
I jak zrobiłeś tą flagę Japonii z XX-XIX wieku ? To jakaś kalkomania ?
Grille15
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa, 29 sierpnia 2018, 07:34

Re: TYPE 89 IBG Models

Postprzez rhinoceros » poniedziałek, 3 września 2018, 09:17

Konradzie,
bardzo dobrze wygląda ten model.
Niezła baza, ale modelarz "pierwsza klasa".
Gratuluję!
ZTS Lublin- to lubię!
Lubelskie Spotkania Modelarskie- Team!
Avatar użytkownika
rhinoceros
 
Posty: 423
Dołączył(a): piątek, 13 lutego 2009, 21:07

Re: TYPE 89 IBG Models

Postprzez konrad444 » niedziela, 9 września 2018, 11:49

Dzięki, do modelu doszła mała podstawka:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
konrad444
 
Posty: 466
Dołączył(a): poniedziałek, 7 maja 2012, 20:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: TYPE 89 IBG Models

Postprzez Grille15 » wtorek, 11 września 2018, 14:38

I świetnie. Realizm 100% i do tego 100% zadowolenia ;) !
Grille15
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa, 29 sierpnia 2018, 07:34

Re: TYPE 89 IBG Models

Postprzez Krzysiek Kowalik » środa, 12 września 2018, 00:59

Niesamowity! Wygląda super.
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: TYPE 89 IBG Models

Postprzez jerzype2 » piątek, 14 września 2018, 11:18

Przepiękny model!
Chętnie się dowiem jak brudziłeś po kolei, czym robiłeś zalegający kurz? Pigment, wash czy oleje? Czy dawałeś międzylakier i na koniec jeszcze wash? Filtry? Chciałbym wiedzieć do czego dążyć...o ile oczywiście chciałbyś to zdradzić:)
Widze że sporo ochlapywałeś, bardzo fajnie wyszło. No i gąski jak brudziłeś, bo wszystko świetnie wyszło. To najwyższy skill w weatheringu wg mnie tzn taki mam gust
jerzype2
 
Posty: 12
Dołączył(a): czwartek, 13 września 2018, 20:54

Re: TYPE 89 IBG Models

Postprzez konrad444 » piątek, 14 września 2018, 13:00

jerzype2 napisał(a):Przepiękny model!
Chętnie się dowiem jak brudziłeś po kolei, czym robiłeś zalegający kurz? Pigment, wash czy oleje? Czy dawałeś międzylakier i na koniec jeszcze wash? Filtry? Chciałbym wiedzieć do czego dążyć...o ile oczywiście chciałbyś to zdradzić:)
Widze że sporo ochlapywałeś, bardzo fajnie wyszło. No i gąski jak brudziłeś, bo wszystko świetnie wyszło. To najwyższy skill w weatheringu wg mnie tzn taki mam gust


Brudzenie to filtry, wash, oleje i na koniec siuwaksy mud od Ammo.
Żadnych między lakierów, jedyny to błysk pod kalki i na to satyna. Używanie lakierów pomiędzy może popsuć poszczególne efekty, każdy ma swoją specyficzną fakturę i razem tworza na koniec ciekawą kombinacje.

W skrócie to użyłem niebieskiego filtru po całości i jakiegoś szarego na kilku włazach, żeby było bardziej różnorodnie, potem filtr dedykowany german grey, obicia, Oil Paint Rendering (rdza i właśnie kurz) i na koniec błoto przy pomcy mud effects (wpierw tapowane tam gdzie większe skupiska, potem troche rozmyte i na koniec "strzelane z pędzla". Gąski zwyczajnie pomalowałem, a potem zrobiłem coś w stylu washa przy użyciu wcześniej wykorzystanych rozcieńczonych mud effects.

Dzięki, cieszy mnie bardzo, że się podoba, to tutaj to taka skrócona i skomulowana wersja tego co zazwyczaj robię na większych modelach.
Avatar użytkownika
konrad444
 
Posty: 466
Dołączył(a): poniedziałek, 7 maja 2012, 20:28
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości