Wash

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Wash

Postprzez jery » poniedziałek, 1 października 2018, 18:12

Polecam tamiye X-22. Lakier akrylowy błyszczący.
jery
 
Posty: 35
Dołączył(a): sobota, 1 września 2018, 20:37

Reklama

Re: Wash

Postprzez krzy65siek » wtorek, 2 października 2018, 05:50

1. Wash lepiej jest nakładać na farby akrylowe i lakier akrylowy. Jeśli to będzie lakier olejny, to można spodziewać się katastrofy, jeśli emalie, to też jest ryzyko.

2. Ścieranie washa - to jest też ryzykowne. Nie wiem czy Twój model to był samolot czy czołg, ja staram się wash nakładać punktowo i delikatnie zmywać miejsca gdzie washa być nie powinno.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
 
Posty: 188
Dołączył(a): niedziela, 6 października 2013, 12:52

Re: Wash

Postprzez HaVoK » wtorek, 2 października 2018, 08:12

krzy65siek napisał(a):1. Wash lepiej jest nakładać na farby akrylowe i lakier akrylowy. Jeśli to będzie lakier olejny, to można spodziewać się katastrofy, jeśli emalie, to też jest ryzyko.

2. Ścieranie washa - to jest też ryzykowne. Nie wiem czy Twój model to był samolot czy czołg, ja staram się wash nakładać punktowo i delikatnie zmywać miejsca gdzie washa być nie powinno.

Pozdrawiam
Krzysiek

Modelem był samolot i nałożyłem go pewnie na cały model pędzelkiem i po paru chwilach przy ścieraniu stała się katastrofa.

Zamówiłem już lakier akrylowy, dopóki posiadam farby emaliowe to z takowych będę korzystał, ale systematycznie będę je wymieniał na akryle, no i przy kolejnym projekcie położę kilka warstw lakieru akrylowego zanim przystąpię do washowania, lub spróbuję nałożyć wash akrylowy.

Pozdrawiam!
Paweł
HaVoK
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2018, 10:21

Re: Wash

Postprzez krzy65siek » wtorek, 2 października 2018, 09:06

Użyj washa opartego o glinki, np. Flory Models, albo Ultimate Wash, to najlepsze chyba przy emaliach.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
 
Posty: 188
Dołączył(a): niedziela, 6 października 2013, 12:52

Re: Wash

Postprzez Atlis » wtorek, 2 października 2018, 09:32

krzy65siek napisał(a):Użyj washa opartego o glinki, np. Flory Models, albo Ultimate Wash, to najlepsze chyba przy emaliach.

Pozdrawiam
Krzysiek


Nie ten target...
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Problem z washem

Postprzez PiotrW » poniedziałek, 11 listopada 2019, 19:01

Mam problem jak na zdjęciu. Figurka 1:72.

Na lakier błyszczący Tamiya X-22 nałożyłem wash zrobiony z farby olejnej van Gogh rozcieńczonej White Spirit ze sklepu internetowego. Gdy nakładam washa wygląda OK, ale po wyschnięciu farba zmienia się w maleńkie grudki i efekt jest do bani. Czy możliwe, że rozcieńczalnik jest stary albo coś innego z nim nie tak? Mój pierwszy pomysł to kupić innego White Spirita. Macie inne pomysły?

Obrazek
PiotrW
 
Posty: 47
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2016, 17:30

Poprzednia strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości