Fw 190D-9 W.nr.210955, Dora Urlicha Rudel'a

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Fw 190D-9 W.nr.210955, Dora Urlicha Rudel'a

Postprzez _iceboy » piątek, 25 lutego 2011, 00:20

Czołem. Dora nie jest mi jakimś obcym tematem, i przeszukałem wszystko, gdzie spodziewałem się coś znaleźć.

Chodzi o samolot:
Fw 190D-9 W.nr.210955 - Niebieska 10.

Revell daje do niej schemat malowania, i ładne kalki. Zainteresował mnie ten samolot, ze względu na ciekawy numer boczny.
Niestety ani w JaPo, ani w Dora Book'u Eagle editions, oraz w książce na temat Bodenplate (last hope cośtam Luftwaffe) znalazłem tylko tyle, że został ten samolot zestrzelony przez artylerię przeciwlotniczą.

Ma ktoś może jakieś informacje na temat tego samolotu? Ja znalazłem tylko profil w googlu:

Obrazek

Druga sprawa to samolot Urlicha Rudel'a. Mam tylko mało czytelną instrukcję Hasegawy, oraz malutkie zdjęcie znalezione w internecie.

Obrazek

Z materiałów jakie posiadam, znalazłem tylko lakoniczny opis tego samolotu z jednym rzutem, z okładki JaPo. Niestety, nic więcej na ten temat nigdzie nie wygrzebałem. Czy mógłby ktoś pomóc w interpretacji, jak ten samolot wyglądał?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Reklama

Re: Fw 190D-9 W.nr.210955, Dora Urlicha Rudel'a

Postprzez Georg01 » piątek, 25 lutego 2011, 12:27

_iceboy napisał(a):Z materiałów jakie posiadam, znalazłem tylko lakoniczny opis tego samolotu z jednym rzutem, z okładki JaPo. Niestety, nic więcej na ten temat nigdzie nie wygrzebałem. Czy mógłby ktoś pomóc w interpretacji, jak ten samolot wyglądał?
Pozdrawiam



Wielu ludzi jak świat szeroki dałoby ciężką kasę żeby cokowlwiek nowego (poza tym co w JaPo) na temat tego samolotu powiedzieć. Po pierwsze nie ma żadnej pewności, że to samolot Rudela. Oznaczenia mogą wskazywać na dowódcę pułku, ale równie dobrze może to być samolot adjutanta dowódcy pułku. Nie ma pewności, że to samolot z SG 2, rownie dobrze może to być samolot np. z JG 6 lub JG 2. Malowanie na okładce JaPo to najlepiej moim zdaniem odtworzony prawdopodobny wygląd tego samolotu.
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Re: Fw 190D-9 W.nr.210955, Dora Urlicha Rudel'a

Postprzez Muśtax » piątek, 25 lutego 2011, 14:07

Witam ,
tak na szybko przypomiało mi się to, może się trochę przyda
http://www.rlm.at/cont/profil03.htm

Edit:

znalazłem jeszcze takie coś :
Obrazek
Luftwaffe Fighter Aircraft in Profile s.129 Schiffer

Obrazek
Modeler's Eye Series 4 s.53
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Muśtax
 
Posty: 355
Dołączył(a): poniedziałek, 25 października 2010, 07:57
Lokalizacja: Ptc <-> Lbn

Re: Fw 190D-9 W.nr.210955, Dora Urlicha Rudel'a

Postprzez Kuba P. » wtorek, 8 marca 2011, 13:24

[1] Wywal ten profil "10" z googla, bo to kupa nad kupy. Ktoś pojęcia nie miał o tym, co rysuje.
Masz I tom JAPO, tak? To sobie malowanie możesz odtworzyć per analogiam z innych Fw 190 D-9 produkcji Focke-Wulfa.

[2] Nic więcej na temat tego samolotu z oznaczeniami Kommodore jak to co jest w II tomie JAPO raczej nie znajdziesz.
Samolot produkcji Mitteldeutsche Metallwerke, można spokojnie jak w punkcie 1 per analogiam odtworzyć bardziej szczegółowo malowanie patrząc na inne samoloty serii 500 raczej z tymi wyższymi numerami.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości